Reszta Świata

Kenia - leży na wschodnim wybrzeżu Afryki nad Oceanem Indyjskim,  to kraj pełny tajemnic,  niezwykłej egzotyki i niezbadany, a dwa największe miasta Kenii to Nairobi i Mombasa.

Odkrywanie Kenii: z wizytą w Nairobi

Kusząca dziką przyrodą i wspaniałą kulturą Kenia to wspaniałe wybrzeże Oceanu Indyjskiego oraz szereg parków narodowych, mogących oczarować bogatym światem zwierząt.

Większość z nas wycieczki po tym kraju zaczyna jednak od zwiedzenia najważniejszego miasta w tym kraju. To Nairobi – stolica Kenii oraz ważny ośrodek komunikacyjny. Liczące sobie około 100 lat miasto to miejsce, w którym stykają się różne kultury oraz warstwy społeczne. Nairobi może w efekcie zadziwić swym kosmopolitycznym charakterem, a na ulicach stolicy można spotkać się z Arabami, Hindusami, Somalijczykami oraz Europejczykami. Nie brak tu również Pakistańczyków oraz Amerykanów. Wszystko to sprawia, że kenijska stolica jest miastem różnorodnym, mogącym zaskoczyć licznymi kontrastami. Silne zróżnicowanie jest też charakterystyczną cechą miejskiego krajobrazu. Z jednej strony nie brak tu nowoczesnych budowli, z drugiej strony uwagę przyciąga moc zieleni. Miejskie parki i ogrody zachwycają, a dla turystów są ważnymi punktami w programie każdej wycieczki po tym mieście. Zachwyca park miejski oraz Uhuru Park, wielką rolę ma też miejscowe arboretum.

Co warto zobaczyć w Nairobi?

  • Kenijska stolica to ciekawa kolekcja budowli oraz obiektów, w gronie tych budynków, które wyjątkowo przyciągają uwagę gości, znajduje się potężny wieżowiec. To Międzynarodowe Centrum Konferencyjne, będące najlepszym dowodem na rozwój Kenii i zachodzący na jej terenie postęp. Wielkimi atrakcjami są także takie obiekty, jak pełne ciekawych eksponatów Muzeum Narodowe oraz Park Węży. Te dwa miejsca przyciągają w szczególności miłośników przyrody, dla których zapoznanie się z ich zbiorami jest najlepszym wprowadzeniem do dalszych wypraw w głąb kraju. Dla tych, którzy szukają w Nairobi miejsca sprzyjającego rekreacji, wielką atrakcją może się z kolei okazać wizyta nad brzegami jeziora Uhuru.
  • Wyprawy dla przyrodników, czyli z wizytą w parku narodowym. Park Narodowy Nairobi to bez wątpienia najważniejsza atrakcja dla turystów zwiedzających stolicę Kenii. To najstarszy park narodowy w tym kraju, którego historia sięga 1945 roku. Dziś kusi on możliwością podziwiania bawołów, nosorożców oraz gepardów, przy czym najlepszym sposobem na podziwiania tych zwierząt jest udział w wyprawach typu safari.

 

Wybrzeże Mombasa i jego atrakcje turystyczne

Wspaniałe wybrzeża Oceanu Indyjskiego, niezwykłe rafy koralowe oraz egzotyczna roślinność otaczająca szerokie, piaszczyste plaże – oto czynniki, dzięki którym Mombasa i jej okolice stały się częstym celem turystycznych wypraw.

  • Afrykańskie kurorty: egzotyka i komfort. Ci, którzy chcą spędzić wyjątkowe wakacje nad morzem, w Kenii znajdą dla siebie wiele wspaniałych miejsc. Sama Mombasa może się pochwalić dobrymi warunkami do wypoczynku, a i w okolicy tego wielkiego miasta nie brak miejscowości o typowo turystycznym charakterze. Jedną z tych popularniejszych jest Nyali, znana z rewelacyjnych warunków do plażowania oraz pobliskiego parku przyrodniczego. To park Bamburi, którego stałymi mieszkańcami są hipopotamy, krokodyle oraz żyrafy. Turyści, którzy chcą wypocząć w wyjątkowo atrakcyjnej scenerii, chętnie odwiedzają też Diani Beach. Tu czeka na nich krystalicznie czysta woda oraz pokryta jasnym piaskiem plaża. Doskonałym miejscem na wypoczynek w Kenii jest również miasteczko Kilifi, mogące się pochwalić nie tylko pięknymi plażami, ale i wspaniałymi meczetami. To jedno z tych miejsc, w którym można szybko przekonać się o wielokulturowości Kenii i jej długiej, nieco pogmatwanej historii.
  • Podwodne atrakcje: Wiele atrakcji czeka też na turystów pod wodą. W ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego można ujrzeć piękne rafy koralowe, nie brak tu również wspaniałych ryb. To podwodne królestwo można podziwiać na wiele sposobów. Nurkowanie jest jedną z ciekawszych form odkrywania piękna podwodnego świata, choć równie mocnych wrażeń mogą dostarczyć wycieczki łodziami z przeszklonym dnem.
  • Mombasa dla aktywnych: Mombasa i jej wybrzeże są terenem idealnym dla tych, którzy wolny czas lubią spędzać aktywnie. Wiele możliwości uprawiania sportów wodnych, wyprawy nurkowe oraz wycieczki na tereny słynnych parków narodowych – oto rozrywki, z których tak chętnie korzystają turyści. Safari, w którym turystom towarzyszą miejscowi przewodnicy, już dawno stało się jedną z największych atrakcji Kenii. Słonie, bawoły i lwy – oto mieszkańcy Afryki, z którymi można się spotkać w czasie takich wypraw. Fascynującą przygodą dla turystów – przyrodników stanie się z pewnością wyprawa na tereny parku „Wzgórza Shimba”. To jedyne już w Kenii miejsce, w którym żyją antylopy szablorogie.


Wspaniała i pełna różnorodnych atrakcji Kenia przyciąga miłośników wrażeń, a jego przyrodnicze i wypoczynkowe walory sprawiają, że wielu podróżników po takiej egzotycznej wyprawie całkowicie zmienia podejście do „dzikiej” Czarnej Afryki. Tu, w Kenii, dzika jest już tylko przyroda.


Stolicą Kenii jest Nairobi, kraj liczy 582 655 km2 powierzchni oraz posiada ok 32 milionów ludności. Językiem urzędowym jest angielski i suahili, a walutą zyling kenijski (KSH) (KES). Zasilanie 220V.


Address : Radius :