Reszta Świata

Rejs po Nilu (Egipt)

Jeśli chcecie zobaczyć najpiękniejsze miejsca Kraju Faraonów, jednocześnie delektując się słodkim lenistwem w promieniach słońca, wybierzcie się w rejs po Nilu. To wspaniały sposób na poznanie Egiptu z nieco innej strony. Podróż najdłuższą rzeką świata pozwala poczuć unikalny klimat tego kraju i zbliżyć się do jego wyjątkowej kultury.Nie bez powodu Egipt nazywany jest darem Nilu – najważniejsze budowle starożytnego świata wzniesione zostały właśnie blisko tej życiodajnej rzeki. Płynąc statkiem, mamy je praktycznie na wyciągnięcie ręki. Nic dziwnego więc, że takie wycieczki cieszą się dużą popularnością wśród turystów i znajdziemy je w ofercie większości biur podroży. Możliwości żeglowania jest wiele – możemy przemierzyć rzekę tradycyjną feluką, albo wybrać się w długi ekskluzywny rejs. Ponadto, warto wspomnieć, że sama podróż statkiem jest dużo wygodniejsza niż jazda autokarem, a zwiedzanie zabytków przeplatane relaksem na pokładzie sprawia szczególnie dużo przyjemności.

 

 

Jednodniowe rejsy

Jednodniowe wycieczki najczęściej odbywają się w stolicy Kraju Faraonów. Kair to obowiązkowy punkt na mapie Egiptu, który każdy turysta powinien zobaczyć. Kilkugodzinny rejs feluką daje możliwość odkrycia żywiołowej natury tego miasta oraz zobaczenia jego najważniejszych zabytków – słynne egipskie piramidy oraz kairskie muzeum. Dla tych, którzy pragną oderwać się od zgiełku miasta, świetną opcją będzie rejs po malowniczych egipskich wysepkach. Zakochani mogą też wybrać całonocną wyprawę feluką po Nilu, z Asuanu do Efdy lub Esny. Wspaniałe widoki, egzotyczne krajobrazy, niezwykły klimat starożytnej rzeki sprawią, że nawet jednodniowa wycieczka na długo zapadnie w naszą pamięć.

Dwudniowe wycieczki

Równie szeroki jest wachlarz ofert rejsów dwudniowych. Taką wyprawę można rozpocząć w Asuanie, Luksorze lub Kairze i urozmaicić  romantyczną kolacją oraz niezapomnianą nocą na pokładzie jednego z luksusowych statków rejsowych. Turyści najczęściej wybierają dwudniowy rejs z Asuanu do Kom Ombo, podczas którego można zobaczyć imponującą świątynię Sobka i Hareoris. Na niewielkich łódkach, których załogi zarówno gotują, jak i zabawiają zabranych pasażerów, tworzy się rodzinna, kameralna atmosfera. Rejs dobiega końca nieopodal Świątyni Kom Ombo, która jest ukoronowaniem niezwykłej wyprawy.

Długi rejs

Kilkudniowy rejs po Nilu to już nie tylko zwykła wycieczka, ale nietuzinkowy sposób na spędzenie wymarzonych wakacji. Takie wyprawy mogą trwać nawet tydzień. W tym czasie odwiedzamy najpiękniejsze perły antycznego Egiptu – Luksor, Dolinę Królów, Kom Ombo, Edfu i Asuan. Jeśli wolicie uciec od utartych szlaków, możecie wybrać kilkudniowy rejs z Asuanu na południe, gdzie z dala od zgiełku i gwaru zobaczycie interesujące kompleksy starożytnych świątyń, takie jak Abu Simbel –  malowniczą wioskę oddaloną o 280 km na południe od Asuanu i zaledwie 40 na północ od granicy z Sudanem, mało znaną i zazwyczaj pomijaną przez turystów. Zaletą takiej wyprawy jest niewątpliwie to, że podróżując przez kilka dni, unikniemy zbędnego pośpiechu, zrelaksujemy się na łodzi, a jednocześnie zobaczymy największe atrakcje Kraju Faraonów – idealne wakacje w pigułce. 

Kiedy wybrać się w rejs po Nilu?

Rejs po Nilu to znakomity wybór o każdej porze roku, ze względu na doskonałą pogodę panującą w Egipcie. Przyjemna bryza skutecznie ochłodzi nas w trakcie nawet największych upałów. Jeśli jednak wolimy bardziej umiarkowane klimaty, najlepszym okresem na taką wyprawę będzie wiosna (marzec-maj) oraz jesień (wrzesień-listopad). Zimą temperatury za dnia nie spadają poniżej 20 stopni Celsjusza, jednak noce bywają chłodne. Mimo to każda pora jest dobra na to, by przemierzyć legendarną rzekę, która od tysięcy lat daje życie tej niezwykłej krainie.

Address : Radius :