Reszta Świata

Teotihuacan - Piramida Słońca, Meksyk

Z czego znany jest Meksyk? Przede wszystkim z Azteków, Majów, ich zaginionych miast oraz piramid, których do dziś na terytorium tego kraju zachowało się sporo. Jednym z ciekawszych skupisk takich piramid są te, które można podziwiać w okolicy miasta Meksyk. To piramidy Teotihuacanu. To umarłe miasto powstało blisko 2000 lat temu. Odkryte ponownie przez Azteków, stało się dla nich ważnym miejscem. Było to swego czasu największe miasto w tej części kraju. Jego „złoty okres” przypada na VI wiek n. e., kiedy to Teotihuacanu było nie tylko ważnym ośrodkiem handlowym i kulturalnym, ale jednocześnie istotnym ośrodkiem pielgrzymkowym. W VIII wieku miast to najprawdopodobniej zostało opuszczone i przez wieki znajdowało się poza obszarem zainteresowania zarówno miejscowej ludności, jak i przybywających coraz liczniej na tereny Meksyku gości z Europy.

Teotihuacan - piramida Księżyca, Meksyk

Teotihuacán, (Teotihuacan) – to  stanowisko archeologiczne, które leży na centralnym płaskowyżu, na północny-wschód od miasta Meksyk. Nazwa stanowiska pochodzi z języka nahuatl i można ją przetłumaczyć jako: miejsce, w którym ludzie stają się bogami. Główne zabytki to Piramidy Księżyca, Piramida Słońca, Świątynia Quetzalcoatla.

Dziś jest jedną z największych atrakcji dla tych turystów, którzy szukają wyjątkowych miejsc w pobliżu miasta Meksyk. Wycieczki po tym kompleksie rozpoczynają się od zwiedzenia muzeum, w którym można zyskać sporo ciekawych informacji na temat dokonanych w tym rejonie odkryć archeologicznych oraz samych Azteków. Ciekawostką są prezentowane w tym muzeum makiety piramid, dzięki którym spacer po ogromnym kompleksie piramid staje się znacznie łatwiejszy. Teotihuacanu urzeka licznymi świątyniami oraz samym układem urbanistycznym. Do najważniejszych zabytków tego miejsca można z pewnością zaliczyć Świątynię Pierzastego Węża oraz Piramidę Księżyca. Wielu wrażeń może dostarczyć też spacer długą Aleją Zmarłych. Uwagę przyciąga tu również Piramida Słońca, która niegdyś pełniła funkcję ołtarza. To jedno z tych miejsc, w którym można najlepiej poznać historię Meksyku oraz dzieje jego dawnych mieszkańców.

Address : Radius :