Reszta Świata

Birma, Azja

Nie bez powodu została wybrana w 2014 roku „najciekawszym krajem dla turystów” przez Europejską Radę Turystyki i Handlu.  Birma, bo o niej mowa, jest miejscem wyjątkowym, w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Jeśli jeszcze nie wiecie, gdzie wyruszyć na wakacje, koniecznie przekonajcie się, co ma do zaoferowania ten przepiękny kraj.

Birma w pigułce

Opinię wspomnianej Rady podziela wielu turystów, którzy mieli to szczęście odwiedzić Birmę. Pojawia się wiele uzasadnionych opinii, że kraj ten to jedno z najpiękniejszych miejsc w Azji. Przez lata nie był raczej celem turystycznych destynacji, dzięki czemu zachował aurę egzotyki i tajemniczości.  Atutami Birmy są wspaniałe zabytki pozostałe po pradawnych cywilizacjach, dzika przyroda, niepowtarzalny klimat i znani z gościnności mieszkańcy. Birmańczycy są uśmiechnięci i otwarci, możecie być pewni ich życzliwego przyjęcia.

Co warto zobaczyć w Birmie?

Wielbiciele historii (i nie tylko oni) z pewnością będą oczarowani starożytnym miastem i księstwem Pagan, które jest położone w centralnej części kraju nad rzeką Irawadi. Znajdują się tu liczące około tysiąc lat kamienne pagody, świątynie i klasztory. To miejsce z pewnością pozostawia niesamowite wrażenie. Kilkadziesiąt kilometrów dalej znajdziecie inną słynną atrakcję tego kraju – wygasły wulkan Puppa. Wulkan ostatni raz wybuchł w V wieku p.n.e., więc raczej nie musicie obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Największym miastem (i stolicą) Birmy jest Rangun. Jedną z licznych atrakcji miasta jest licząca 99 metrów pagoda Shwe Dagon, w której przechowywane są, wraz z innymi licznymi skarbami, włosy Buddy. Kolejnym wartym odwiedzenia miastem Birmy jest Mandalaj z majestatycznymi świątyniami i posągiem Buddy. Wokół Mandalaj usytuowane są, również warte zobaczenia, cztery starożytne stolice Birmy: Mingun, Amarapura, Inwa, Sagaing. Jeśli jeszcze znajdziecie czas, polecić Wam możemy wycieczkę do Wschodnich Gór Yoma, w których znajduje się słynny szczyt Złota Skała, na który pielgrzymują buddyści. Po trudach górskich wędrówek można odpocząć na rajskich plażach Ngapali Beach – w cieniu rozłożystych palm, nad krystaliczną wodą w kolorze turkusu.

Do Birmy możecie udać się samodzielnie bądź skorzystać z oferty jednego z biur podróży specjalizujących się w organizacji wycieczek w ten region świata np. Kiribati Club.

 

Address : Radius :