Reszta Świata

Karaiby

Wyspy Karaibskie kuszą turystów z całego świata złocistymi plażami i przejrzyście błękitną wodą. Każda z nich ma swój własny klimat i oferuje wyjątkowe atrakcje. Jakie miejsca warto zobaczyć na Karaibach?

Jamajka – wakacje w rytmie reagge

Jamajka jest krajem wielokulturowym, co wynika w dużej mierze z jej kolonialnej historii. Pozostałością po tamtych czasach są zabytkowe budowle w Falmouth, od lat przyciągające miłośników architektury czasów kolonializmu. Często organizowane rejsy po Karaibach zatrzymują się w tym wyjątkowym mieście - zwiedzanie można wtedy połączyć z kąpielą w morzu, co czyni z Falmouth idealne miejsce na letni wypoczynek. Ojczyzna Boba Marleya rozbrzmiewa muzyką reagge – by lepiej zrozumieć powód, dla którego ów gatunek muzyki stał się tam tak popularny, trzeba odwiedzić muzeum piosenkarza, położone w stolicy kraju, Kingston. Nie można też zapomnieć o spróbowaniu słynnego lokalnego trunku – rumu. Popijając tamtejszy alkohol i słuchając przy tym utworów Boba Marleya, łatwo zakochać się w Jamajce.

Kuba – podróż w czasie

Miasto, w którym zatrzymał się czas – tak w skrócie można opisać Hawanę, stolicę Kuby. Jej urok został doceniony na świecie - stare miasto La Habana Vieja wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po tamtejszych ulicach jeżdżą stylowe stare samochody, będące znakiem rozpoznawczym kubańskich dróg. Odwiedzając Kubę nie można też zapomnieć o skosztowaniu lokalnego specjału – mojito – i najlepszych na świecie cygar. Niezapomniane wrażenia gwarantuje również Trinidad, miasteczko umieszczone na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W tamtejszym Muzeum Kolonialnej Architektury można dowiedzieć się jakim zdarzeniom i architektom, pastelowe budowle Trinidadu zawdzięczają swój hiszpański charakter.

Meksykańska wyspa Cozumel –  nurkowanie i rejsy. Karaiby od strony morza

Cozumel to nazwa największej zamieszkałej wyspy Meksyku, która w języku Majów oznacza „Wyspę Jaskółek”. To miejsce jest szczególnie często odwiedzane przez nurków – wokół wyspy znajduje się ok. 40 miejsc, które skuszą każdego miłośnika tego sportu. Prądy są zazwyczaj łagodne, a najniższe temperatury wody wąchają się w okolicach 25 st. Celsjusza. Pod wodą można spotkać rekiny, podziwiać niezwykłe rafy koralowe i jaskinie, a nawet dostrzec pozostałości wraków zatopionych hiszpańskich galeonów. Szukając środka transportu, który jedzie na tę wyspę, warto zwrócić uwagę na rejsy. Karaiby są pełne ciekawych miejsc, a podróż statkiem zwiększa szanse na odkrycie większej ich liczby.

Bahamy – konno po morzu

Archipelag Bahamów składa się z ok. 700 wysp, otoczonych krystalicznie czystą wodą. Występują tam zachwycające rafy koralowe, których wysokość często sięga powyżej poziomu morza. Bahamy to raj dla amatorów nurkowania. Fani podwodnego sportu mają tam okazję zobaczyć płaszczki, a nawet popływać z delfinami. Bardziej oryginalną formę aktywnego wypoczynku, oferuje ośrodek na wyspie Eleuthera, umożliwiając konne wycieczki, podczas których można spacerować w morzu na końskim grzbiecie. Z kolei podczas wizyty na największej bahamskiej wyspie New Providence, warto zobaczyć stolicę kraju – Nassau, gdzie znajduje się muzeum Pirates of Nassau. Bahamy były kiedyś głównym ośrodkiem piratów, którzy wywarli duży wpływ na historię tego kraju.

 

Różnorodność kultur, wyjątkowa kolonialna architektura, błękitna woda i piaszczyste plaże to tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekają na wszystkich, którzy zdecydują się na wypoczynek na karaibskich wyspach. Dobrym pomysłem mogą być rejsy po Karaibach statkiem, który będzie przystawał w kilku portach – to najlepszy sposób na zobaczenie jak największej ilości miejsc i podroż w komfortowych warunkach.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: http://www.tanierejsowanie.pl/s/rejsy-karaiby-17.html

Address : Radius :