Reszta ŚwiataZ ponadczasowego spokoju pustyni do tętniącego życiem zgiełku. Dubaj oferuje kalejdoskop atrakcji dla zwiedzających. Emirat obejmuje szeroką gamę widoków, krajobrazów na bardzo małej powierzchni. W ciągu jednego dnia można przeżyć i zobaczyć wszystko, od skalistych gór oraz inspirujących wydm, piaszczystych plaż i zielonych parków, z zakurzonych wiosek do luksusowych dzielnic mieszkalnych, od starożytnych domków po nowoczesne centra handlowe.

Dubaj to zarówno dynamiczne międzynarodowe centrum biznesu i turystyczny raj. Wyrafinowane miasto, które w XXI wieku idzie w parze z prostotą minionej epoki; kosmopolityczne społeczeństwo z międzynarodowym stylem życia, łącząc komfort i wygodę świata zachodniego z niepowtarzalnym urokiem i tutejszą gościnnością.
Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca, które jest zarówno dynamicznym centrum biznesowym oraz rajem dla turystów, oferując wiele atrakcji, sklepów, wyśmienitą kuchnię i wysokiej jakości hotele to Dubaj jest doskonałym miejscem!

Dziedzictwo i kultura Dubaju jest w sercu jego odwołania. Ze stanu pierwotnego – portu rybackiego do dzisiejszego pionierskiego miasta, w którym znajdują się najbardziej kultowe wieżowce na świecie. To prawdziwa kraina kontrastów.

Podczas, gdy w Dubaju należy zwiedzać wszystkie nowoczesne miejsca i wszystko to co ma do zaoferowania to nowoczesne miasto, jeden z Szejków wprowadza odwiedzających do tradycji, wartości i kultury Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Możesz odwiedzić wiele fascynujących miejsc jak Meczet Jumeirah z możliwością zadawania pytań na temat islamu; tradycyjnie przygotowywanych posiłków organizowanych przez miejscowych, zwiedzanie zabytkowej dzielnicy Bastakiya.

Urzekające Muzeum Dubaju pozwala nam przyjrzeć się, jak Dubaj rozwijał się przez dziesięciolecia. Możesz również wędrować na targowisku pełnym przypraw, potargować się z handlarzami i zobaczyć jak wyglądał Dubaj w przeszłości.

W Dubaju należy szanować lokalne zwyczaje i tradycje. Dubaj jest jednym z najbardziej pionierskich miejsc na świecie. To kosmopolityczny dom dla ponad 150 narodowości. Jednak ma też bogate dziedzictwo arabskie. W Emiratach są przyjaźni, gościnnie ludzie, którzy są otwarci i tolerancyjni. Wynika to również z faktu, że co roku jest tu ponad 8 milionów turystów. Ale ich kultura, z resztą bardzo ciekawa i wartościowa, powinna być zawsze rozumiana i przestrzegana.

Co wolno, a czego nie?

  • Czy można tu pić drinki i tańczyć? W Dubaju są setki licencjonowanych restauracji, pubów i klubów, w których picie i taniec są jak najbardziej akceptowane. Pamiętaj, że musisz mieć co najmniej 21 lat, aby legalnie pić alkohol w Dubaju i jest to dozwolone tylko na wyznaczonych obszarach. Pijaństwo w miejscach publicznych nie jest tolerowane.
  • Przed wyjazdem dokładnie sprawdź czy wziąłeś lekarstwa zgodne z wytycznymi w Dubaju. Jak w większości krajów, narkotyki w Dubaju są nielegalne. Emiraty mają jasną politykę, która pomaga im utrzymać reputację jednego z najniższych na świecie wskaźników przestępczości. Wytyczne te istnieją dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno dla gości jak i samych mieszkańców. Niektóre leki zakazane znajdują się na liście Ministerstwa Zdrowia. Jeśli jednak zażywasz leki, których nie można mieć w Dubaju należy przy sobie posiadać receptę bądź same leki powinny być przechowywane w oryginalnych opakowaniach i należy wziąć odpowiednią ich ilość na czas trwania podróży. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat warto odwiedzić stronę Ministerstwa Zdrowia.
  • Jak nie zachowywać się publicznie? Dubaj chce, by każdy odwiedzający cieszył się z pobytu. Miliony ludzi odwiedza to miasto, a większość z nich ma bezproblemowe pobyty, dobrze się przy tym bawiąc. W Dubaju należy okazywać skromność i szacunek; nie można używać obraźliwego języka, plucia, nie można również publicznie trzymać się za ręce czy całować – takie zachowanie nie jest tolerowane.
  • Dubaj oferuje prawdziwy wypad kulturowy, a przebywać tu możesz nawet podczas Ramadanu. Kiedy to muzułmanie poszczą od świtu do zmierzchu, wszystko działa normalnie w ciągu dnia, jedynie godziny otwarcia mogą być nieco krótsze. Jeśli nie jesteś muzułmaninem możesz normalnie jeść i pić w wielu hotelach i restauracjach, nawet przy basenie czy na plaży. Z szacunku dla tych, którzy poszczą, obszary te są osłonięte w ciągu dnia. Alkohol można kupić po zachodzie słońca. Ramadan to świetna okazja, aby spróbować szczyptę oferty kulturalnej Dubaju. Pamiętajmy jednak, że odzież powinna być skromniejsza o tej porze roku.
  • Okaż szacunek nosząc odpowiedni strój. Musisz mieć świadomość, że odwiedzając islamski kraj poczujesz się tylko wtedy komfortowo, kiedy będziesz miał na sobie odpowiedni strój. Chociaż stroje kąpielowe są całkowicie właściwe przy basenie czy na plaży, to miejscowi mogą być niezadowoleni, kiedy będziesz tak chodził po ulicach czy w centrach handlowych. Tam niemal wymagana jest skromniejsza odzież.

Dubaj to coś więcej niż miasto przeznaczenia. Warto więcej czasu poświęcić na wycieczki tego Emiratu, w szczególności na pustynie, która jest domem dla tradycyjnej społeczności wędrownej. Przeżyj pustynne safari prezentujące lokalne jedzenie i rozrywki, a przy tym towarzysząca adrenalina, piasek i oczywiście relaks, podczas którego należy chłonąć każdy widok.

Address : Radius :