Reszta Świata

Nie każdy z nas decyduje się na wakacje w trakcie naszego, polskiego lata. Cześć po prostu ma możliwości na wyjazd i wypoczynek w innym terminie, inni znów po prostu chcą odpocząć od mrozów w znacznie cieplejszym miejscu. Idealnym rozwiązaniem i kierunkiem podróży będzie dla nich Jamajka. To miejsce, gdzie optymalna pora na wyjazdy trwa od listopada aż do maja!

Dlaczego Jamajka?

Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą spędzić urlop w miejscu po prostu niezwykle klimatycznym. Na Jamajce muzyka sączy się z każdego jej zakątka. W tym samych czasie palmy delikatnie uginają się nad nami - a to oczywiście w momencie, w którym delektujemy się promieniami słońca na plaży, nad błękitnym morzem. Na dodatek tańce otaczających nas osób i klimatyczne knajpki – to gwarantuje naprawdę wspaniałe odczucia. Do tego dżungla, kokosy, rum i rafa koralowa. To naprawdę idealne połączenie, którego po prostu nie można nie docenić, nie można się nim nie zachwycić. Właśnie tak wspaniały wyjazd oferuje dla nas Planet Escape, których ofertą warto się zaingerować. Skupmy się jednak na szczegółach.

Kingston, stolica tętniąca życiem

Chyba nie można odwiedzić Jamajki i jednocześnie nie spędzić chociaż kilku dni w Kingston. To miejsce, które posiada swój unikalny klimat. To tam przyjdzie nam odpocząć po podróży. Będąc w tym miejscu nie możemy nie odwiedzić Muzeum Boba Marleya – i nie jest to opcja obowiązkowa jedynie dla wielbiciele muzyki reggae. W tym mieście warto skupić się również na jego ofercie gastronomicznej – to tutaj znajdziemy najlepsze restauracje na Jamajce. Chyba nikt nie chce ominąć tak ważnego aspektu, jak poznawanie prawdziwych smaków tego wyjątkowego miejsca?

Plaża pełna skarbów

Nie można jednak skupiać się tylko na stolicy. Dlatego poza Kingston kierunkiem obowiązkowym jest również Plaża Skarbów. Przez wielu jest ona uważana za jedną z najpiękniejszych plaż Jamajki – i są to jak najbardziej uzasadnione sądy. Kameralne zatoczki, zapierające dech w piersiach urwiska oraz czarne piaski. Wszystko to połączone z niezwykłą roślinnością, jaką możemy spotkać w tej części wyspy. Nie jest to jednak miejsce tylko dla tych, którzy chcą spędzać leniwe chwile leżąc na plażach. W tej okolicy panują wręcz znakomite warunki zarówno do nurkowania, jak i również do surfingu. Takiej okazji chyba nie można odpuścić? Dla osób lubiących aktywny wypoczynek równie atrakcyjną opcją będzie zapewne np. trekking w okolicznych dżunglach, gdzie jeszcze bardziej będzie można zachwycić się lokalną fauną i florą.

Negrilu, czyli imprezowa stolica Jamajki

Negrilu to miejsce, które żyje dokładnie 24 godziny na dobę. W nocy wszystko płynie w rytmie reggae, z dodatkiem dancehallu włącznie. Poznanie takiego nocnego życia jest niebywałym doświadczeniem, które wspomina się przez całe lata. To coś, czego zdecydowanie nie można odpuścić będą na Jamajce. Jednak to nie tylko miejsce dla królów nocy. Również w dzień czekają na nas liczne atrakcje. Możemy cieszyć się m.in. wspaniałymi plażami, pięknym morzem czy rafą koralową. Warto jednak pamiętać, że tuż za granicami miasta czeka na nas wspaniały, dziki świat. Zobaczymy tam liczne okoliczne zwierzęta, od kolorowych, barwnych ptaków, aż po dzikie krokodyle! Możemy tam również zapoznać się chociażby z techniką połowu krewetek. Jest to o tyle niesamowite doświadczenie, że jest ona stosowana od… ponad 400 lat! Dla wielu jest to rzecz nieprawdopodobna – mamy więc kolejną atrakcję, którą po prostu nie sposób ominąć podczas naszego pobytu na Jamajce.

Podróż na kraniec Świata

Naszym zdaniem Jamajka jest idealnym kierunkiem podróży dla osób, które lubią zarówno leniwy i plażowy, jak i aktywny wypoczynek. To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie a sam klimat tego miejsca jest absolutnie niepowtarzalny, co potwierdza grono osób, którzy już odwiedzili ten odległy kraniec naszego globu. Warto brać go również pod uwagę ze względu na niedługo rozpoczynający się, idealny okres na podróż w te rejony. Jeżeli nie chcemy żegnać się ze słońcem, to będzie to idealne miejsce, aby jeszcze się nim nacieszyć. Każdego, kogo zainteresowała propozycja tak niezwykłej przygody, zapaszmy jeszcze raz do odwiedzenia strony Planetescape.pl, gdzie każdy będzie mógł zapoznać się ze szczegółami oferty, zobaczyć zdjęcia i upewnić się, że jest to miejsce, gdzie warto spędzić część nadchodzącej jesieni lub zimy!