Reszta Świata

Ocean Indyjski jest najmniejszym oceanem na kuli ziemskiej, jednak posiada on urozmaiconą linię brzegową oraz liczne atrakcje turystyczne. Sąsiaduje z pięcioma morzami oraz kilkoma zatokami, a jego powierzchnia to zaledwie 70 560 tys. kilometrów, co oznacza, że jest ponad dwukrotnie mniejszy od Oceanu Spokojnego. Do cech charakterystycznych Oceanu Indyjskiego zalicza się ciekawą cyrkulację powietrza, skomplikowaną budowę geologiczną oraz przede wszystkim stanowi ono źródło egzotycznej flory i fauny. Widowiskową rafę koralową oraz podmorski świat zwierząt, podróżni najchętniej obserwują z takich wysp jak Madagaskar, Seszele oraz Malediwy.

Co oferuje Ocean Indyjski?

Wody oceanu rozmieszczone są między Afryką, Azją, Australią oraz Antarktyką. Choć ten zbiornik wody zajmuje tylko 20% powierzchni wszechoceanu to oferuje zróżnicowany klimat, który kształtowany jest zarówno przez ciepłe i zimne prądy oceaniczne. Wysokie temperatury i przyjazne warunki atmosferyczne spotykane są przede wszystkim na tropikalnych wyspach, które słyną z piaszczystych plaż rozciągających się wzdłuż linii brzegowej oraz niezwykle czystych kąpielisk. Niesamowitych wrażeń dostarczą nam wakacje na takich wyspach jak Seszele oraz Malediwy, gdzie główną atrakcją są kokosowe palmy, wielkie żółwie oraz możliwość nurkowania wśród rafy koralowej. Bez wątpienia zaletami wczasów na wyspach Oceanu Indyjskiego są czyste powietrze, niezakłócony spokój oraz krajobrazy całkiem odmienne od tych europejskich. Jest to doskonała okazja, by udać się na spacer po tropikalnej dżungli oraz aby poznać inną kulturę i religię.

Kultura i zwyczaje na Malediwach oraz Seszelach

Na obu rajskich wyspach Oceanu Indyjskiego dominującą religią jest islam, dlatego podczas wakacji mamy okazję przekonać się na czym polega Ramadan, czyli ścisły post trwający 30 dni. Mieszkańcy w tym czasie wstrzymują się z jedzeniem i piciem wciągu dnia, a ucztę zaczynają tuż po zachodzie słońca. Nocą więc ulice wypełniają się ludźmi, którzy świętują swoje obyczaje, przestrzegając zasad muzułmańskich.

Na Malediwach bardzo ważne na rdzennych mieszkańców są taniec oraz muzyka Bodu Beru, tak więc często turyści mają okazję uczestniczyć w specjalnych pokazach i usłyszeć rytmiczne dźwięki bębnów, które wykonane są z palmy kokosowej. Na Seszelach natomiast odbywają się zawody żeglarskie oraz zawody wędkarskie. W kwietniu na wyspie organizowany jest artystyczny Festiwal Sztuki, gdzie można podziwiać pracę lokalnych rzemieślników i zakupić oryginalne, ręcznie wykonane pamiątki.

Ponadto, jeżeli chcemy przeżyć niezapomniane wrażenia, które dostarczają Malediwy – hotel unoszący się nad wodą Oceanu Indyjskiego to najlepsza opcja noclegowa. Najczęściej domki wybudowane na palach, posiadają własne zejście do wody oraz widowiskowy pomost, którym goście mogą szybko przedostać się na ląd. Jest to doskonała opcja dla zakochanych oraz dla osób, które cenią swoją prywatność w otoczeniu egzotycznych krajobrazów i widowiskowych zachodów słońca.