Reszta Świata

Słońce przez większą część roku, biała plaża z pudrowym piaskiem i oblewające ją Morze Karaibskie – idealnie turkusowe i zachęcające do kąpieli. Gdyby do tego wszystkiego  dołączyć kolorowe drinki na bazie świeżych owoców i bogatą ofertę sportów wodnych, brzmiałoby to wszystko jak pomysł na idealne wakacje wprost z podróżniczego folderu. Wydawać by się mogło, że wystarczy zarezerwować wakacje, spakować walizki i znaleźć się w miejscu, w którym na problemy spogląda się jakby przez szybę jadącego autokaru, aby po krótkiej chwili - zostawić je daleko w tyle...  Taka właśnie jest Dominikana!

Kiedy zacząć pakować walizki?

Zdecydowanym atutem, przemawiającym za rezerwacją i spakowaniem walizek na kilka dni przed planowanym urlopem jest fakt, że podróżując do Dominikany, nie musimy ubiegać się wcześniej o wizy. Z medycznego punktu widzenia żadne szczepienia ochronne, aplikowane z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, również nie są wymagane. Czy podróżując w ten rejon świata, musimy śledzić warunki atmosferyczne, aby na miejscu nie być ograniczonym do korzystania wyłącznie z krytego basenu?

Zwolennicy wakacji „na ostatnią chwilę” często tłumaczą, że dla nich Dominikana last minute oznacza pewność pogody, którą namiętnie monitorują w prognozach, tuż przed zakupem biletów czy rezerwacją pełnego, wakacyjnego pakietu. Niestety prognozy w przypadku karaibskich destynacji, nie sprawdzają się często. Pogoda na miejscu zmienia się szybko i intensywnie, a pojawiające się deszcze nie mają nic wspólnego z takimi opadami, które znamy z naszego umiarkowanego klimatu. W Dominikanie zamiast czterech pór roku, występują dwie – sucha oraz deszczowa. W praktyce jednak pora deszczowa w tym rejonie Karaibów oznacza przyjemną pogodę, a jeśli wystąpi deszcz – jest on krótkotrwały i przyjemnie orzeźwia. Wysokie temperatury przez cały rok (za równo w porze suchej, jak i deszczowej) – sięgające trzydziestu kilku stopni, sprawiają, że opady często są tutaj oczyszczeniem cięższego powietrza. Miesiące tzw. „największego ryzyka pogodowego” to wrzesień oraz październik ze względu na możliwość wystąpienia huraganów. Anomalie pogodowe nie zdarzają się jednak co roku i bardzo ciężko jest je zaprognozować.

Niemalże całoroczny charakter kierunku to bardzo dobra informacja dla osób, które planują po prostu spakować walizki, zarezerwować wakacje i wyruszyć w podróż.

Komu spodoba się taka opcja?

Spośród wielu karaibskich destynacji, Dominikana last minute jest dobrym pomysłem dla podróżujących, którzy z różnych względów nie mogą dokonać rezerwacji wcześniej, a przy tej okazji, są w stanie zaakceptować mniejszą dostępność hoteli, a także obniżyć swoje wymagania względem pokoi.

Dominikana poszczycić może się sporym wyborem obiektów o wysokiej jakości świadczonych usług i jedną z lepszych opcji All Inclusive (rozumianej jako 3 posiłki, przekąski i napoje w cenie) na świecie. Dzięki temu stanowi idealny cel podróży we dwoje, z rodziną lub w grupie przyjaciół.

Zanim więc dostępność wybranej oferty utrzyma się do ostatniej chwili przed planowanym urlopem, hotel ze względu na pełne obłożenie, może nie przyjąć rezerwacji. Takie sytuacje mają miejsce za równo w przypadku najlepiej ocenianych hoteli 5*, jak i skromniejszych, ale zachowujących dobrą relację cena-jakość, popularnych obiektów.

Czy „last” zawsze oznacza mniejszy koszt?

Dominikana od lat stanowi główny cel podróży wśród spragnionych wysokich temperatur i egzotycznego, wakacyjnego klimatu, podróżujących z całego świata. Popularność destynacji sprawia, że nie zawsze Dominikana last minute jest możliwa do zarezerwowania.

Decydując się na wykupienie wakacji z wyprzedzeniem, nie tylko zyskują Państwo komfort psychiczny i możliwość odłożenia odpowiedniej sumy na wyjazd, ale i całe mnóstwo promocji, oznaczających gratyfikację za wczesną rezerwację. Wśród takich bonusów dostępny jest np. rabat procentowy – im wcześniej zarezerwują Państwo wakacje, tym przysługujący rabat, będzie odpowiednio większy. W przypadku Dominikany jest to z reguły upust od 5 do 35%.

Jeśli rozważają Państwo dłuższe pobyty od 7 do 21 dni, często przysługuje również promocja „gratisowych nocy”, która oznacza, że dokonując rezerwacji np. na 14 nocy, zapłacą Państwo za 12.

Pomimo tego, jak bardzo abstrakcyjne wydaje się czasem zarezerwowanie wakacji z dużym wyprzedzeniem, wybór takiej opcji może nieść za sobą szereg pozytywnych aspektów. Warto przy wcześniejszych rezerwacjach zapytać o przysługujące promocje, aby zmaksymalizować komfort psychiczny i móc odliczać do wymarzonych wakacji, które zostały zarezerwowane w najlepszej możliwej cenie.