Reszta Świata

Piaszczysty raj, Malediwy

Egzotyczne Malediwy to turystyczny kierunek szczególne popularny wśród młodych par. Ekskluzywny domek na wodzie w kolorze lazurowym, obok piękna piaszczysta plaża, niezapomniane widoki i doskonała kuchnia – to idealne warunki na wymarzoną podróż poślubną.

 

Malediwy

Malediwy to państwo wyspiarskie oraz archipelag wysp na Oceanie Indyjskim. To jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie, charakteryzujące się piękną i różnorodną przyrodą. Znajdziemy tu potężne palmy kokosowe, dziko rosnące mango i ananasy, drzewa chlebowca oraz zapierające dech w piersiach turkusowe laguny. To prawdziwy raj dla amatorów sportów wodnych, osób uwielbiających luksusowy wypoczynek na piaszczystych, białych plażach, a także podróżników, chcących poznać odmienne kultury. To również ciekawa propozycja na podróż poślubną. Więcej informacji można znaleźć w artykule: „Egzotyczna podróż poślubna – wybór kierunków dla nowożeńców”.

 

Romantyczna wyprawa na Malediwy we dwoje

Male – stolica wyspy

Male jest najmniejszą stolicą na świecie. Liczy zaledwie 2 kilometry długości oraz 1 kilometr szerokości. Będąc w niej, warto zwiedzić The Grand Friday Mosque, czyli największy meczet na Malediwach, targ rybny, gdzie zaopatrzyć się można w świeże produkty prosto z oceanu, pałac prezydencki oraz muzeum narodowe. Najciekawsze miejsca Malediwów to jednak przede wszystkim przepiękne rafy koralowe. To właśnie dla nich turyści z całego świata odwiedzają ten archipelag. W lazurowych wodach Oceanu Indyjskiego znajdziemy niespotykane bogactwo fauny i flory. Zobaczyć tu można ponad 1000 gatunków ryb, gadów oraz płazów i podziwiać delfiny, płaszczki, mureny, żółwie, rekiny i przepiękne rafy koralowe, które mienią się różnorodnością barw. Za najpiękniejszą z nich uchodzi chroniona Fish Head. Pod wodą możemy także znaleźć wraki statków, np. okrętu handlowego na Halaveli. Na samym atolu Male – Północnym i Południowym znajduje się 30 miejsc do nurkowania.

 

Nurkowanie na Malediwach

Malediwy to zarówno idealne miejsce dla leniuchów, którzy marzą o odpoczynku na rajskich plażach wysp, jak i amatorów sportów wodnych. Możemy tu żeglować, jeździć na nartach wodnych, a nawet wędkować z lokalnymi rybakami. Niezapomniany pobyt na Malediwach zapewni memories.pl, touroperator, który zaplanuje cały pobyt według indywidualnych potrzeb klientów.