Reszta Świata

Wakacje w Egipcie każdemu kojarzą się od razu z podziwianiem piramid lub z ekskluzywnymi kurortami turystycznymi przy Morzu Czerwonym. A przecież Egipt to znacznie więcej niż tylko te dwie atrakcje. Co zatem warto zaplanować do zwiedzenia i podziwiania podczas planowania wycieczki do Egiptu?

 

Rejs po Nilu

Egipt od początku swojego istnienia wszystko zawdzięcza przecinającej go rzece. Rejs po Nilu jest nie tylko ogromną atrakcją, lecz również możliwością poznania dawnej, często niezwykle wiekowej historii tego kraju.
Podczas rejsu statek zawija do najciekawszych miejsc takich jak np. Luksor, dając podróżnym odpowiednio dużo czasu na ich zwiedzanie.

Czas całego rejsu wynosi do 6 dni. Jest to niezwykle polecany sposób na zrealizowanie zwiedzania Egiptu, ponieważ daje unikatową szansę na obserwowanie i podziwianie codziennego życia ludzi oddalonych znacznie od turystycznych kurortów.

Kanał Sueski

Być w Egipcie i nie zobaczyć kanału Sueskiego to jakby w Egipcie w ogóle nie być. Ten monumentalny projekt inżynierski swoje początki miał jeszcze za czasu króla Dariusza I około 500 roku p. n.e. Jego celem jest oczywiście znaczne skrócenie drogi statków handlowych, które dzięki niemu nie muszą opływać całego kontynentu. Będąc w pobliżu kanału sueskiego, warto także odwiedzić Synaj i znajduje się w pobliżu liczne zabytki.
Możliwość zobaczenia kanału sueskiego jest szczególnie wygodna w przypadku spędzania wakacji w jednym z licznych kurortów położnych na wschodnim wybrzeżu Egiptu, nad Morzem Czerwonym.

Zwiedzanie Kairu

Egipt to jednak nie tylko kurorty czy też starożytne zabytki lub cuda inżynierii. To także niezwykle ciekawe miejsce do życia, którym w szczególności jest Kair.

Jest to największe miasto w całej Afryce, a także jedno z większych w tym rejonie świata. Od dawna Kair był niezwykle ważny nie tylko z punktu widzenia turystycznego, lecz także dyplomatycznego i kulturowego.
Kair jest miastem niezwykłych kontrastów. Z jednej strony na każdym kroku widać tu bardzo starą, sięgającą nawet kilku tysięcy lat przeszłość tego miasta, gdy dwa kroki obok znaleźć można najnowocześniejsze budynku i technologie.

Co szczególnie warto zobaczyć w Kairze? Z pewnością wartym odwiedzenia jest Muzeum Egipskie, a także pochodzący X wieku Meczet Al – Azhar, który jest obecnie jednym z największych i najważniejszych ośrodków islamskiej teologii.

Jak zatem widać, Egipt nie musi być krajem pustyni i starożytnych ruin. Choć przejazd po pustyni i podziwianie piramid jest oczywiście warte doświadczenia, to jednak Egipt zwiedzić można z zupełnie innej strony.

Szukasz wycieczek po Egipcie? Zajrzyj na http://www.egipt-wakacje.pl/