Reszta Świata

podróż do USA

Każda osoba planująca wyjazd za granicę, chce się do niego jak najlepiej przygotować. Ważnych informacji szuka zarówno w Internecie jak i dopytuje o nie rodzinę oraz znajomych. Nikt nie lubi być w nieprzyjemny sposób zaskoczony z powodu braku wiedzy na dany temat. Co warto wiedzieć przed podróżą do USA? Odpowiedź poniżej.

 

O czym przede wszystkim nie należy zapominać? - najważniejsze informacje

Przede wszystkim należy pamiętać, że aby móc wejść na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki nadal trzeba posiadać wizę. Jest to swojego rodzaju pozwolenie na pobyt w tym kraju. Do jej wyrobienia konieczne jest posiadanie aktualnego paszportu, skanu zdjęcia oraz przygotowane pieniądze na uiszczenie opłaty w kwocie 160$ (w przypadku wizy turystycznej). Warto także mieć na uwadze, że wiza turystyczna nie daje możliwości podjęcia legalnie pracy. Kolejną ważną kwestią, o której należy pamiętać to niezbyt dobry transport publiczny w niektórych z miast lub też jego całkowity brak. Osoba, która decyduje się na wyjazd do USA, powinna być świadoma trudności w dostaniu się w konkretne miejsce. Oczywiście w dużych miastach typu Nowy York takie utrudnienia będą mniej widoczne. W tej sytuacji najlepszą alternatywą będzie wynajęcie auta lub też zamówienie taksówki.


Może zdarzyć się sytuacja, kiedy osoba wyjeżdżająca do USA będzie potrzebowała lekarza. Tutaj należy pamiętać, że usługi medyczne w tym kraju są bardzo drogie i najlepszym rozwiązaniem będzie wykupienie bardzo dobrej polisy przed wyjazdem. Warto także zaopatrzyć się w podstawowe leki, którymi mogą być na przykład środki przeciwbólowe.
Ceny w sklepach w USA są inaczej liczone niż w Polsce. Oznacza to, że nie jest podana kwota końcowa, a bez podatku VAT, dlatego też płacąc za zakupy, warto jest mieć przygotowane więcej pieniędzy. Ciekawą różnicą między Polską, a USA jest również obowiązek zostawiania napiwków. W restauracjach przyjęło się, że jest to kwota 15-20% i może zostać wliczona do sumy do zapłaty. Ostatnią z najważniejszych informacji jest fakt, że nie można zapomnieć przejściówki do kontaktów, ponieważ polskie nie będą pasowały, a w rezultacie nie będzie możliwości naładowania, chociażby telefonu komórkowego.

O czym nie należy zapominać? - mniej ważne, ale pomocne

Osoba podróżująca do USA powinna mieć świadomość, że w tym kraju wszystko jest większe. To nie jest mit. Są tam bardzo wysokie wieżowce oraz duże miasta. Jeśli przebywająca tam osoba twierdzi, że mieszka, gdzieś blisko może to oznaczać, że dotarcie tam zajmuje nawet około godziny. Warto także pamiętać, że wszędzie spotkać się można z klimatyzacją, dlatego też osoby, które nie lubią tego typu "chłodzenia się" będą niezadowolone.


Papierosy w Polsce i w USA dostępne są od 18-stego roku życia. Inaczej sprawa wygląda w przypadku alkoholu, który na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki można zakupić mając minimum 21 lat.

Więcej o faktach, które powinno się wiedzieć przy podróży do USA, znajdziesz na: https://estavisa.pl/bez-wiz-do-usa-wszystko-co-musisz-wiedziec/

Jak się przygotować? - podsumowanie

Przede wszystkim pamiętaj o konieczności posiadania wizy turystycznej. Koniecznie wykup polisę i weź najpotrzebniejsze leki. Miej na uwadze słabo rozwinięty transport publiczny i bądź gotowy na wynajem auta. Pamiętaj o cenach sklepowych bez VAT, gdzie podatek doliczony zostaje przy kasie. Nie bądź skąpy i zostawiaj napiwki. W USA są ogromne miasta, nie zapominaj o tym. Wszędzie jest klimatyzacja. To, że masz ukończone 18 lat, nie oznacza, że możesz kupić alkohol.