Reszta Świata

Wakacje zimą

Nie da się ukryć, że spędzanie stycznia w Polsce to nie najlepszy pomysł, szczególnie jeżeli ktoś nie przepada za mrozem i śniegiem. Na szczęście obecnie bez żadnego problemu można za niewielkie pieniądze znaleźć atrakcyjne oferty wczasów za granicą, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaplanować sobie krótkie wakacje w styczniu i odpocząć od pracy.

  1. Dlaczego warto wybrać się na wakacje w styczniu?
  2. Gdzie spędzić najbliższe wakacje zimą?
  3. Miejsca, które sprawią, że zakochasz się w pięknych plażach
  4. O czym należy pamiętać, planując wakacje?

 

Wakacje zimą to nie tylko dużo lepsze ceny niż w szczycie sezonu, ale również możliwość cieszenia się wysokimi temperaturami i dużą ilością słońca. Jeżeli więc marzysz o pięknych plażach, chcesz oddać się przyjemności uprawiania sportów wodnych lub po prostu zwiedzić piękne piaszczyste plaże, styczniowe wakacje mogą okazać się idealnym wyborem. W związku z tym przygotowaliśmy krótkie zestawienie miejsc, które zdecydowanie warto uwzględnić, planując wakacje w okresie zimowym.

 

Dlaczego warto wybrać się na wakacje w styczniu?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że wakacje w styczniu wiążą się z licznymi korzyściami. Zamiast więc czekać do lipca lub sierpnia można w dowolnym momencie wybrać się za granicę i odwiedzić jedną z pięknych plaż. Takie wczasy to wspaniała okazja dla miłośników przyrody i zabytków, aby zamienić mroźne, ciemne i nieprzyjemne dni w Polsce na przygodę życia.

plaża

Dodatkowo ceny wczasów w okresie zimowym są niższe, niż ma to miejsce w sezonie, dlatego przy odpowiednim zaplanowaniu całej wyprawy wcale nie trzeba będzie rezygnować z wypoczynku w sezonie. Uciekając od polskiej zimy, można cieszyć się ciepłą pogodą praktycznie przez cały czas. Warto również wspomnieć o tym, że na miejscu na pewno będzie dużo mniej turystów niż w miesiącach wakacyjnych. To sprawia, że można na spokojnie spędzać słoneczne wakacje i korzystać ze wszystkich atrakcji, które w innych miesiącach byłby trudno dostępne. Do tego dochodzi możliwość poznawania nowych kultur, ponieważ styczeń to w wielu krajach miesiąc, na który przypadają liczne święta i festyny. Osoby, które ze względu na wykonywany zawód mają na co dzień problem z uzyskaniem dłuższego urlopu, podczas wakacji również docenią takie rozwiązanie, bo pracodawca raczej nie będzie miał nic przeciwko, aby ktoś wybrał się w styczniu na wakacje.

 

Gdzie spędzić najbliższe wakacje zimą?

Jeżeli jednak chce się zobaczyć piękne krajobrazy i rajskie plaże, warto starannie zaplanować takie zimowe wakacje. Wybór odpowiedniego miejsca odgrywa istotną rolę. Nie musisz jednak tracić swojego czasu na czytanie informacji o różnych kierunkach turystycznych czy sprawdzać, jakie temperatury panują w styczniu w danym miejscu, bo poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych propozycji. Decydując się na jedną z tych opcji, na pewno będziesz zadowolony z zimowych wakacji za granicą, niezależnie od tego, czy planujesz podróżować w pojedynkę, czy też wyruszyć z całą rodziną.

Sri Lanka, nazywana również Perłą Oceanu Indyjskiego, to jedna z ciekawszych propozycji. Na miejscu można zwiedzać wiele historycznych obiektów, a do tego dochodzi możliwość poznania bogatej kultury mieszkańców i nacieszenia się pięknem przyrody. Nawet podczas najzimniejszych styczniowych dni w Polsce, na Sri Lance można odpoczywać w temperaturach sięgających nawet 30 stopni Celsjusza.

Kolejną interesującą opcją dla polskich turystów, którzy chcą w styczniu liczyć na odpowiednią temperaturę wody, aby można było popływać w pobliżu najpiękniejszych plaż, są Malediwy. Jest to idealne miejsce dla tych turystów, którzy potrafią lub chcą nauczyć się nurkować, szczególnie że występujące tu rafy koralowe kryją w sobie wiele tajemnic, które czekają na odkrycie.

Ciekawą alternatywą dla powyższych propozycji może okazać się mniej popularny, ale równie urokliwy Zanzibar. To właśnie tutaj możemy liczyć na błękitny ocean, wspaniałe plaże i bogatą kulturę. Styczeń to najlepszy czas na to, aby spędzić długie godziny na zanzibarskich plażach lub aktywnie wypoczywać i spróbować swoich sił w kitesurfingu oraz nurkowaniu.

 

Miejsca, które sprawią, że zakochasz się w pięknych plażach

Miejsc, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania takich wakacji, jest oczywiście więcej. Wiele dodatkowych inspiracji znajdziesz w artykule opisującym wakacje w styczniu, gdzie szczegółowo opisano takie kierunki, jak Wyspy Kanaryjskie Dominikana, Meksyk, Egipt, Kuba, Jamajka czy nawet Kenia.

 

ciepłe kraje

O czym należy pamiętać, planując wakacje?

Niezależnie od tego, gdzie zamierzasz spędzić wakacje, należy pamiętać o starannym zaplanowaniu całej wyprawy. W tym celu należy zacząć od określenia budżetu, który powinien obejmować koszty związane z transportem, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Nie można również zapominać o uwzględnieniu wydatków na lokalne atrakcje i pamiątki. Warto również zapoznać się z informacjami na temat miejsca, do którego chce się wybrać, wykupić ubezpieczenie turystyczne i zaplanować przynajmniej zarys planu całej wycieczki, aby później nie trzeba było się zastanawiać, co zobaczyć w pierwszej kolejności.