Porady dla turystów, poradnik turystyczny, co warto wiedzieć turystyka

Porady - Warto wiedzieć

małe dziecko w samolocie

Masz małe dziecko i planujesz podróż samolotem? Zanim nadejdzie dzień wylotu, koniecznie zapoznaj się z informacjami na temat dodatkowych udogodnień dla rodziców dostępnych na lotniskach i w samolotach, a także zasad bezpieczeństwa podróży w towarzystwie malucha. Jak przygotować się na taki wyjazd? Czy linie lotnicze oferują zniżki dla dzieci? Oto zbiór najważniejszych informacji, dzięki którym łatwiej będzie wszystko zaplanować.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

młoda kobieta z termosem blisko przyjaciół

Wybór obozu młodzieżowego za granicą z pewnością jest decyzją bardzo ważną. Obóz młodzieżowy to jedyna w swoim rodzaju okazja do odkrywania nowych miejsc i nowych ludzi. To czas, który może się na długo wryć w Twoją pamięć. Warto więc odpowiednio dokładnie przygotować się do tej decyzji, aby być w stanie wybrać odpowiedni obóz. Jak to zrobić? Istnieje kilka czynników, które należy uwzględnić podczas wyboru obozu młodzieżowego za granicą. Przede wszystkim, obóz musi być bezpieczny. Po drugie, powinien być dopasowany do Twoich potrzeb i aspiracji. Oto kilka kluczowych kroków, które pomogą Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

rejsy stażowe

Masz za sobą pewne doświadczenia w żeglowaniu po jeziorach lub morzach? Marzy Ci się zdobycie patentu sternika morskiego? Musisz odbyć rejsy szkoleniowe pod okiem doświadczonego kapitana! Sprawdź, gdzie szukać takich rejsów i dlaczego warto w nich uczestniczyć.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

pierwszy lot z dzieckiem

Wyjazd z dziećmi to wspaniała okazja do poznawania nowych miejsc i tworzenia wspomnień na całe życie. By wypoczynek był bezpieczny i komfortowy, warto wcześniej dokładnie zaplanować, jakie atrakcje i miejsca chcecie odwiedzić. Dzięki temu łatwiej zapakować walizkę i zmieścić się w bagażu. Podpowiadamy, jak zapanować nad przedwyjazdowym chaosem.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

dron

Kamery DJI z serii Action to sprzęt, który został już doceniony zarówno przez użytkowników, jak i fachowców. Najnowsza propozycja w ramach tej serii – DJI Osmo Action 3 – nie odstaje od poprzedników. Urządzenie gwarantuje najwyższą jakość obrazu, wykonując zachwycające zdjęcia i kręcąc oszałamiające firmy w zasadzie w każdych warunkach. Sprawdź, co warto wiedzieć o jakości obrazu rejestrowanego przez Osmo Action 3 i co wyróżnia najnowszą odsłonę kultowego modelu.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

kalendarz urlop wypoczynkowy - skrócenie

Urlop wypoczynkowy jest prawem osoby zatrudnionej na podstawie umowę o pracę. Udzielany jest on zgodnie z planami, które obowiązują w danym zakładzie pracy. Jak wygląda planowanie i czy pracownik może skrócić 14-dniowy urlop? Zapraszamy do lektury!

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Biwak - co warto zabrać

Wypoczynek na łonie natury to bardzo zdrowa forma spędzania wolnego czasu. Często taki wypoczynek przybiera formę biwaku. Warto przed wyruszeniem sprawdzić ekwipunek w swoim plecaku, tak, aby być przygotowanym na każdą sytuację. Poniżej kilka podpowiedzi, co spakować w pierwszej kolejności.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Walizka kabinowa

Niewielka walizka kabinowa jest niezbędna, jeśli chcesz wziąć bagaż na pokład samolotu. To też dobre rozwiązanie w przypadku krótkich podróży, gdy nie trzeba zabierać ze sobą wielu rzeczy. Ale jak dobrze się spakować, by wszystko zmieścić w walizce o ściśle określonych wymiarach? Podpowiadamy!

 

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Babia Góra - wschód słońca

W dzisiejszych czasach świat się zmniejsza, dowodem na to jest fakt, że komunikacja rozwija się w bardzo szybkim tempie, pozwalając przemieszczać się w sposób komfortowy i bezpieczny, przy zminimalizowanym czasie podróży. Dlatego, jeśli tylko jest taka możliwość, warto skorzystać z tych ułatwień i w wolne dni wyjechać ze swojego miejsca zamieszkania w celach turystycznych, poznawczych wraz z rodziną czy przyjaciółmi.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Planując wakacje i atrakcje, które będziemy zwiedzać, warto pomyśleć także o tak ważnej rzeczy, jak ubezpieczenie turystyczne. Ubezpieczenie wyjazdowe może się przydać w najmniej oczekiwanym momencie. Czasami, poza idyllicznymi wspomnieniami, z wakacji przywozimy niezaplanowane finansowe zobowiązania. Jeśli chcemy tego uniknąć warto wykupić dobre ubezpieczenie turystyczne. Ubezpieczenie podróżne od następstw nieszczęśliwych wypadków można zakupić w stosunkowo niskiej cenie.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

kamper

Wakacje w pełni - pogoda za oknem staje się coraz wyższa, w miastach jest wręcz nie do zniesienia gorąco. Ponadto zaczął się również sezon urlopowy. Nic więc dziwnego, że ludzie coraz częściej zastanawiają się nad tym, jak uciec z miasta i znaleźć się w miejscu, gdzie mogą wypocząć. Na szczęście współczesny świat daje nam wybór - możesz pojechać na zagraniczną wycieczkę albo przyjechać przyczepą kempingową na polu kempingowym. Możesz pojechać zarówno do najbliższego jeziora, jak i do Tajlandii - komfort podróżowania jest obecnie na naprawdę wysokim poziomie.

 1. Różne formy spędzania urlopu i wakacji - dlaczego warto wynająć przyczepę kempingową lub kampera?
 2. Kamper czy przyczepa kempingowa co wybrać - co będzie lepsze podczas wypoczynku?
 3. Jakie są zalety przyczepy kempingowej - co ją wyróżnia?
 4. Jakie są zalety kampera - co go wyróżnia?
 5. Wynajem przyczep kempingowych i kamperów - gdzie można to zrobić?

Porady - Warto wiedzieć

Jacht

Jeśli nie masz możliwości odbycia dłuższego rejsu, zawsze możesz zdecydować się na wersję mini: trzy dni pod żaglami pozwolą Ci odpocząć i nabrać dystansu do codzienności, a wymagają znacznie mniej pieniędzy, urlopu i przygotowań, niż klasyczny, tygodniowy czarter. OK, a ile kosztuje wynajęcie jachtu na 3 dni? Od czego zależy cena? Czy można ją obniżyć? Tu znajdziesz odpowiedź na swoja pytania – zapraszamy do lektury.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Matura z języka angielskiego zdana na odpowiednio wysokim poziomie pozwoli dostać się na wymarzone studia i kontynuować naukę w wybranym przez nas obszarze. W efektywnym przygotowaniu się do wyzwania, które czeka wszystkich licealistów oraz uczniów technikum, pomogą specjalnie zaprojektowane pomoce naukowe, które przybliżają rozmaite zagadnienia związane z używanym językiem i ułatwiają zapamiętywanie.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

nóż żeglarski

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia żeglarza powinien być dobrej jakości nóż żeglarski. Na pokładzie warto go mieć zawsze pod ręką, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy się przyda. W skrajnych sytuacjach może uratować nas przed uszczerbkiem na zdrowiu, kolizją, czy też utratą życia. Czym kierować się przy wyborze klasowego i niezawodnego noża żeglarskiego oraz czym powinien się on charakteryzować? Sprawdźmy.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Choć coraz więcej Polaków kupuje ubezpieczenie turystyczne, które ma chronić przed kosztami leczenia podczas zagranicznych wakacji, niewiele osób wybiera ubezpieczenie dla bagażu. Jednak utrata bagażu jest bardzo prawdopodobna, dlatego warto zadbać o ubezpieczenie, które zrekompensuje nam ewentualne straty.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

obóz survivalowy

Kiedy tylko zbliża się okres wakacyjny, rodzice gorączkowo zaczynają poszukiwać inspiracji na wypoczynek dla swoich dzieci. Obecnie na szczyty popularności wspina się obóz survivalowy, który dla młodzieży wychowanej w mieście może być lada atrakcją. Dlaczego warto zapisać dziecko na obóz przetrwania – jakie cenne umiejętności może podczas niego zdobyć ?

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

motorowodny sternik morski

Co trzeba zrobić, aby zdobyć patent motorowodnego sternika morskiego? Jak wygląda kurs przygotowawczy oraz późniejszy egzamin? Jakie warunki należy spełniać, by móc do niego przystąpić? Jeżeli zmagacie się z tego rodzaju pytaniami, zapraszamy do lektury naszego krótkiego kompendium wiedzy.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Belgia

Osoby wyjeżdżające do pracy za granicę lub turystycznie poszukują taniego transportu z miejsca zamieszkania lub okolic. Najlepiej, aby transport odbył się w jak najkrótszym czasie a miejscem docelowym było miejsce, gdzie pracownik zagraniczny ma podjąć zatrudnienie lub udać się na urlop wypoczynkowy – połączony z zwiedzaniem jednego lub kilku miast w kraju docelowym.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

 • Z jakich miast wyjedziemy do pracy za granicę dzięki transportowi busem?
 • Gdzie szukać ofert transportu busem do Belgii?
 • Gdzie jeżdżą busy do Belgii?
 • Czy jadąc busem kilkadziesiąt tysięcy kilometrów możemy liczyć choć na minimalny komfort podróży?
 • Przewóz osób za granicę- co warto wiedzieć?

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Wakacje z dziećmi

Atmosfera nadmorskich kurortów to dla wielu osób kwintesencja wakacji i rodzinnego urlopu. Jednak jak się okazuje, coraz częściej poszukujemy miejsc dalekich od nadbałtyckiego zgiełku. Zwłaszcza jeśli odpoczywamy z dziećmi, dla których podobnie jak dla nas samych, poszukujemy sposobu na wyciszenie i ucieczkę od wszechobecnych, męczących bodźców. W tej kategorii wakacyjnych miejsc do odpoczywania Mazury sprawdzają się doskonale. Z przynajmniej 3 powodów warto wybrać na rodzinny urlop właśnie ten kierunek. A cisza i brak tłumów wcale nie oznaczają braku zabawy i emocjonujących przeżyć!

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

samochód wypożyczalnia

Jedną z często spotykanych zasad wynajmu samochodów jest limit kilometrów. Nie bez powodu warunek ten pojawia się w ofertach wielu podmiotów udostępniających samochody do wynajęcia. Firmy chcą mieć większą kontrolę nad tym, jak użytkowane są ich samochody. Jednak czy wszystkie wypożyczalnie aut stosują to ograniczenie?

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Lista rzeczy do spakowania na obóz czy kolonie

Ilość oraz rodzaj rzeczy, które należy spakować zależy od wieku dziecka oraz miejsca i charakteru wyjazdu. Poniżej przedstawimy listę z uwzględnieniem poszczególnych przypadków. Należy pogodzić się z ogólną zasadą, że im młodsze dziecko tym więcej rzeczy zabiera. Warto zapoznać dziecko z terenem, na którym będzie spędzać wakacje np. poprzez czytanie przewodnika czy zakup i zabranie mapy okolicy.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Wybierasz się na zagraniczne wakacje? Przed wyjazdem sprawdź u swojego operatora informacje na temat możliwości korzystania z internetu w UE. Dowiedz się jak uniknąć ponoszenia dodatkowych kosztów.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Rower

Niezdrowe odżywianie, chroniczny stres, czynniki genetyczne, siedzący tryb życia, problemy ze snem i wiele innych czynników sprawia, że coraz więcej i coraz młodszych osób ma problemy ze zdrowiem. Pytanie brzmi, co możemy zrobić, aby poprawić istniejący stan rzeczy? Jedna z możliwych odpowiedzi jest nieoczekiwanie przyjemna i przyjęta już przez wiele miast na całym świecie: warto więcej jeździć na rowerze po mieście!

 1. Czy rower jako środek transportu miejskiego jest popularnym wyborem?
 2. Jakie korzyści niesie jazda na rowerze miejskim?
 3. Co dobrego dla zdrowia przyniesie jazda na rowerze po mieście?

Porady - Warto wiedzieć

Wakacje i solidny odpoczynek należą się nie tylko dzieciom, które 10 miesięcy spędzają w szkole, czy pracującym dorosłym, ale także seniorom. Tanie wczasy dla seniora są możliwe i mogą spełnić oczekiwania każdej osoby. Wybór aktywności i miejsca może zależeć od tego, jak bardzo aktywna jest ta osoba oraz jak chce spędzić swoje wakacje. Jak zorganizować tanie wakacje dla seniora? Podpowiadamy poniżej.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Spa na weekend

Hotel SPA to bardzo popularne i atrakcyjne rozwiązanie, niezależnie od tego, jaka jest okoliczność wizyty. To dobry pomysł na spędzenie miesiąca miodowego, dłuższego urlopu, czy romantycznego weekendu we dwoje. Zainteresowanie taką formą odpoczynku przybiera na sile. Bardzo dużo osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ posiada ono mnóstwo zalet. SPA w hotelu oferuje nam szereg możliwości i usług, które pomogą maksymalnie wykorzystać wolny czas i wrócić z podróży w pełni zrelaksowanym i wypoczętym.

Więcej…