Porady dla turystów, poradnik turystyczny, co warto wiedzieć turystyka

Porady - Warto wiedzieć

Belgia

Osoby wyjeżdżające do pracy za granicę lub turystycznie poszukują taniego transportu z miejsca zamieszkania lub okolic. Najlepiej, aby transport odbył się w jak najkrótszym czasie a miejscem docelowym było miejsce, gdzie pracownik zagraniczny ma podjąć zatrudnienie lub udać się na urlop wypoczynkowy – połączony z zwiedzaniem jednego lub kilku miast w kraju docelowym.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Z jakich miast wyjedziemy do pracy za granicę dzięki transportowi busem?
  • Gdzie szukać ofert transportu busem do Belgii?
  • Gdzie jeżdżą busy do Belgii?
  • Czy jadąc busem kilkadziesiąt tysięcy kilometrów możemy liczyć choć na minimalny komfort podróży?
  • Przewóz osób za granicę- co warto wiedzieć?

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Wakacje z dziećmi

Atmosfera nadmorskich kurortów to dla wielu osób kwintesencja wakacji i rodzinnego urlopu. Jednak jak się okazuje, coraz częściej poszukujemy miejsc dalekich od nadbałtyckiego zgiełku. Zwłaszcza jeśli odpoczywamy z dziećmi, dla których podobnie jak dla nas samych, poszukujemy sposobu na wyciszenie i ucieczkę od wszechobecnych, męczących bodźców. W tej kategorii wakacyjnych miejsc do odpoczywania Mazury sprawdzają się doskonale. Z przynajmniej 3 powodów warto wybrać na rodzinny urlop właśnie ten kierunek. A cisza i brak tłumów wcale nie oznaczają braku zabawy i emocjonujących przeżyć!

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

samochód wypożyczalnia

Jedną z często spotykanych zasad wynajmu samochodów jest limit kilometrów. Nie bez powodu warunek ten pojawia się w ofertach wielu podmiotów udostępniających samochody do wynajęcia. Firmy chcą mieć większą kontrolę nad tym, jak użytkowane są ich samochody. Jednak czy wszystkie wypożyczalnie aut stosują to ograniczenie?

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Lista rzeczy do spakowania na obóz czy kolonie

Ilość oraz rodzaj rzeczy, które należy spakować zależy od wieku dziecka oraz miejsca i charakteru wyjazdu. Poniżej przedstawimy listę z uwzględnieniem poszczególnych przypadków. Należy pogodzić się z ogólną zasadą, że im młodsze dziecko tym więcej rzeczy zabiera. Warto zapoznać dziecko z terenem, na którym będzie spędzać wakacje np. poprzez czytanie przewodnika czy zakup i zabranie mapy okolicy.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Wybierasz się na zagraniczne wakacje? Przed wyjazdem sprawdź u swojego operatora informacje na temat możliwości korzystania z internetu w UE. Dowiedz się jak uniknąć ponoszenia dodatkowych kosztów.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Rower

Niezdrowe odżywianie, chroniczny stres, czynniki genetyczne, siedzący tryb życia, problemy ze snem i wiele innych czynników sprawia, że coraz więcej i coraz młodszych osób ma problemy ze zdrowiem. Pytanie brzmi, co możemy zrobić, aby poprawić istniejący stan rzeczy? Jedna z możliwych odpowiedzi jest nieoczekiwanie przyjemna i przyjęta już przez wiele miast na całym świecie: warto więcej jeździć na rowerze po mieście!

  1. Czy rower jako środek transportu miejskiego jest popularnym wyborem?
  2. Jakie korzyści niesie jazda na rowerze miejskim?
  3. Co dobrego dla zdrowia przyniesie jazda na rowerze po mieście?

Porady - Warto wiedzieć

Wakacje i solidny odpoczynek należą się nie tylko dzieciom, które 10 miesięcy spędzają w szkole, czy pracującym dorosłym, ale także seniorom. Tanie wczasy dla seniora są możliwe i mogą spełnić oczekiwania każdej osoby. Wybór aktywności i miejsca może zależeć od tego, jak bardzo aktywna jest ta osoba oraz jak chce spędzić swoje wakacje. Jak zorganizować tanie wakacje dla seniora? Podpowiadamy poniżej.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Spa na weekend

Hotel SPA to bardzo popularne i atrakcyjne rozwiązanie, niezależnie od tego, jaka jest okoliczność wizyty. To dobry pomysł na spędzenie miesiąca miodowego, dłuższego urlopu, czy romantycznego weekendu we dwoje. Zainteresowanie taką formą odpoczynku przybiera na sile. Bardzo dużo osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ posiada ono mnóstwo zalet. SPA w hotelu oferuje nam szereg możliwości i usług, które pomogą maksymalnie wykorzystać wolny czas i wrócić z podróży w pełni zrelaksowanym i wypoczętym.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Niewątpliwie mandat karny może przydarzyć się każdemu kierowcy. Powodów może być wiele - przekroczenie prędkości, nieprzestrzeganie przepisów drogowych czy nieprawidłowe parkowanie. O ile droga postępowania mandatowego w Polsce wydaje się być jasna, tak nieco inaczej może być poza granicami naszego kraju. Prowadząc samochód osobowy na terenie Włoch, kierowcy muszą liczyć się z możliwością otrzymania mandatu. Bardzo często zdarza się tak, że zostaje on przesłany kilka miesięcy po zdarzeniu do ojczystego kraju. Co robić, gdy otrzymamy mandat we Włoszech? Jakie mamy prawa? Czy istnieje możliwość odwołania? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w poniższym poradniku.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

pokój hotelowy

Wybór odpowiedniego hotelu jest kluczowy do tego, aby wyjazd gdziekolwiek mógł zostać uznany za udany. Na szczęście w całej Polsce, w Europie i na świecie można znaleźć naprawdę wiele wyjątkowych hoteli, w których pobyt będzie niezapomniany. Jak zatem wybrać odpowiedni obiekt, aby ten cechował się samymi zaletami? Jak szukać dobrych obiektów, aby jednocześnie były one luksusowe, ale miały też przystępną cenę? Dzięki nam twoja następna podróż będzie znacznie przyjemniejsza.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Planując podróż życia, musisz skupić się nie tylko na wyborze noclegów czy miejsc, które zobaczysz po przyjeździe, ale także zaplanować bezpieczny i niedrogi postój samochodu na lotnisku podczas Twojej nieobecności. Blisko terminala nie ma możliwości zostawić go bez opieki, dlatego przed wyjazdem zapoznaj się z ofertą parkingową przy lotnisku w Warszawie. Czym kierować się w wyborze parkingu przy lotnisku Chopina?

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

 

kitesurfing

Plusk wody i wiatr we włosach – kitesurfing to fascynujący sport ekstremalny, który opiera się na wykorzystywaniu siły dwóch szalejących żywiołów. Jeśli lubisz adrenalinę i cieszy Cię spędzanie czasu na świeżym powietrzu, najprawdopodobniej zakochasz się w tej aktywności. Musisz mieć jednak świadomość, że na samym początku będziesz potrzebować profesjonalnego przewodnika. Kurs kitesurfingu to absolutna konieczność i etap, którego dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie pomijać. Dowiedz się, jak wybrać instruktora bądź szkołę kitesurfingu, jak przygotować się do kursu i ile czasu zajmie Ci nauka podstaw.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Podróż z dzieckiem w góry

Wyjazdy w góry z dzieckiem zdecydowanie różnią się od wycieczek osób dorosłych. Odpowiednie przygotowanie sprawi jednak, że wspólne wakacje w górach będą równie udane. Pamiętaj, że odpowiednie przygotowanie sprawi, że dziecko będzie miało cudowne wspomnienia na całe swoje życie. Sprawdź, co należy zrobić i zabrać ze sobą, aby wyjazd był przyjemny i pozbawiony problemów.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

wypożyczalnia flexrent

Każdy, kto choć raz zdecydował się na wynajem samochodu w podróży, bardzo docenia tę możliwość i chętnie z niej korzysta podczas kolejnych wyjazdów. Głównym atutem jest wygoda, jaką daje poruszanie się własnym środkiem transportu i niczym nieograniczona swoboda. Jedziemy, gdzie chcemy, kiedy chcemy i zwiedzamy miejsca, które nas interesują, a nie te, do których dojeżdża komunikacja miejska… czyż nie o to właśnie chodzi w podróżowaniu?

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć


Pakowanie to główny etap przygotowania do każdej dłuższej wyprawy w góry. Od tego, co weźmiemy, w jakiej ilości i jak rozmieścimy w plecaku, zależy zarówno wygoda, jak i bezpieczeństwo. Jak spakować się w góry, by niczego nam nie zabrakło, a jednocześnie nie przeciążać kręgosłupa? Wskazówki poniżej.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Mieszkasz w mieście i nie wiesz czy posiadanie roweru Ci się opłaca? Oczywiście, że tak! Sprawdź jaki rower wybrać, by poruszanie się po mieście sprawiało przyjemność i było komfortowe.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Wesele, Mazury

Organizacja wesel to bardzo złożony proces. Trzeba pomyśleć o zamówieniu menu, wybraniu orkiestry, zakupie idealnej sukienki ślubnej praz perfekcyjnego garnitury. A do tego jeszcze sala bankietowa. A gdy część z ty rzeczy zrobili za parę młodych inni? I to w idealnej scenerii mazurskich jezior? Jeśli wesele na Mazurach jest Waszym marzeniem, to warto wybrać odpowiednie miejsce.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Tatry

Jadąc w góry, trzeba zadbać o własne bezpieczeństwo, najlepiej wykupując ubezpieczenie. Ale czy na pewno wiesz, jaki rodzaj polisy będzie Ci potrzebny? Albo czy sport, który zamierzasz uprawiać, jest objęty ochroną? Przed wyjazdem warto wszystko dokładnie przemyśleć, by potem nie mieć przykrej niespodzianki.

 

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Obecne czasy dalekie są od stabilnych. Ludzie, przede wszystkim młodzi, często się przemieszczają w poszukiwaniu lepszego jutra. Wyjeżdżają z rodzinnego miasta przede wszystkim na studia i do pracy. Często po podjęciu takiej decyzji idą o krok dalej i decydują się na wyjazd za granicę. Lepsze perspektywy pracy i zarobków są tym czynnikiem, który najczęściej decyduje o opuszczeniu ojczyzny. Jak z głową zaplanować przeprowadzkę za granicę?

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

międzynarodowe numery kierunkowe - Telefonia

Na terenie całej UE obowiązuje taki sam sposób wybierania połączeń międzynarodowych: Numer kierunkowy danego kraju poprzedzamy dwoma zerami (00).

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Kot w podróży

Koty kochamy, jednak na ogół nie są najlepszymi towarzyszami podróży. Twój pies pewnie jest szczęśliwy siedząc na tylnym siedzeniu w SUVi'e jak jego uszy klapią na wietrze, ale twój kot prawdopodobnie wbije pazurki do karku, a w najlepszym przypadku do tapicerki siedzenia. Bez akcesoriów podróż samochodem z kotem to udręka dla niego.

Pomimo potencjalnych cierpień podróży dla kota, wielu właścicieli nie może znieść myśli o opuszczeniu swojego kociego przyjaciela i pozostawieniu go samego w domu, podczas gdy my odpoczywamy na wakacjach w czasie urlopu.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Każda czynność wykonywana po raz pierwszy niesie ze sobą mnóstwo znaków zapytania. Również podczas wypożyczania auta pojawia się ich wiele. Ile to kosztuje? Skąd można odebrać pojazd? Co z kaucją? Jaka jest odpowiedzialność wypożyczającego w trakcie wypadku? Odpowiedzi na te i inne pytania można odnaleźć w niniejszym poradniku.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

Lista państw na Świecie. Tabela zawiera informacje: Jaka jest stolica państwa; Na jakim kontynencie leży dane państwo; Jakie terytorium zajmuje; Jaka jest liczba ludności; Jaki jest oficjalny język oraz Jaka waluta obowiązuje w wybranym państwie.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

W życiu większości z nas przychodzi taki dzień, że postanawiamy wstąpić w związek małżeński. Wszystkie pary marzą o tym, by ta chwila upłynęła w szampańskiej atmosferze i aby wszystko było w jak najlepszym porządku. Warto zlecić przygotowanie takiego ważnego, kto wie czy nie najważniejszego przyjęcia w życiu specjalistom, którzy o organizowaniu wesel wiedzą praktycznie wszystko.

Więcej…

Porady - Warto wiedzieć

To, w jakim mieście zorganizujesz konferencję, zależy oczywiście od wielu czynników. Przede wszystkim zastanów się, czy uczestnikami wydarzenia będą osoby z jednego miasta, z obrębu województwa, czy może z całej Polski? A może przywitasz gości z innych krajów? Wtedy dopiero zacznij zastanawiać się, gdzie wybrać odpowiedni hotel: Katowice, czy może Gdańsk?

 

Więcej…