Porady - Warto wiedzieć

Guia Cracovia

Kultura Hiszpanii i krajów Ameryki Łacińskiej cieszy się dużym zainteresowaniem krakowian. Rośnie popularność kursów języka hiszpańskiego, powstają szkoły oferujące zajęcia z tańców latynoamerykańskich. Czy działa to w dwie strony? Czy Polska i Kraków budzą zainteresowanie hiszpańskojęzycznych turystów? Na jakie przyjęcie mogą oni liczyć w Grodzie Kraka?

Z Południa do Krakowa!

Wśród turystów hiszpańskojęzycznych przybywających do Krakowa zdecydowanie dominują przybysze z Półwyspu Iberyjskiego. Już co dziesiąty turysta zagraniczny odwiedzający Kraków to Hiszpan. Odsetek przybyszy z Ameryki Południowej jest oczywiście znacznie mniejszy. Nie oznacza to, że mieszkańcy tego pięknego kontynentu w ogóle nie odwiedzają Krakowa. Pracownicy portalu Kraków Zwiedzanie otrzymują zapytania o zwiedzanie miasta z przewodnikiem m. in. z Argentyny!

Które krakowskie atrakcje cieszą się największym zainteresowaniem turystów hiszpańskojęzycznych? Przybysze z Półwyspu Iberyjskiego przejawiają w tej kwestii dokładnie te same upodobania co turyści z innych krajów. Urzeka ich urok Starego Miasta, chętnie wybierają się na Wawel i do kwartału żydowskiego Kazimierza. Do najchętniej wybieranych przez nich muzeów należą przede wszystkim Podziemia Rynku i Fabryka Schindlera. Przybysze z krajów o katolickiej tradycji znacznie częściej niż np. Brytyjczycy wybierają zwiedzanie śladami Jana Pawła II i odkrywanie tych miejsc w Krakowie, które odegrały znaczącą rolę w życiu papieża.

Z pewnością wielu pielgrzymów hiszpańskojęzycznych, zarówno z Europy, jak i z Ameryki przybędzie do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży (27-31 lipca 2016). Czy Kraków jest przygotowany na powitanie tak licznej rzeszy ludzi posługujących się językiem Cervantesa? Audioprzewodniki, informacja turystyczna, a nawet interfejs automatów biletowych w języku hiszpańskim to w Krakowie standard!

„Guia Cracovia” – hiszpańskojęzyczni przewodnicy w Krakowie

W Krakowie jest coraz więcej profesjonalnych, licencjonowanych przewodników oprowadzających w języku hiszpańskim. Turyści z Hiszpanii, nie zawiodą się, wpisując w wyszukiwarkę hasło: „guia Cracovia” czyli „przewodnik Kraków”. Organizatorom wycieczek i krakowianom oczekującym gości posługujących się językiem hiszpańskim można polecić hiszpańskojęzyczną wersję portalu Kraków Zwiedzanie: http://guiacracovia.es/. Można tu znaleźć znakomitą ofertę usług przewodnickich z propozycjami tras oraz zdjęciami i opisami poszczególnych obiektów uwzględnionych w programie zwiedzania. Portal pełen jest ciekawostek o Krakowie i porad praktycznych, które mogą się okazać niezwykle pomocne w organizacji pobytu.

Przewodnicy z Kraków Zwiedzanie słyną z poczucia humoru i doskonałego przygotowania merytorycznego. Oprowadzają łącznie w 8 językach: po hiszpańsku, włosku, rosyjsku, szwedzku, niemiecku, francusku i oczywiście po polsku. Między innymi właśnie dzięki nim w Krakowie można liczyć na zwiedzanie po hiszpańsku dla dorosłych i dzieci, dla miłośników historii, sztuki i wyjątkowych atrakcji (możliwe jest zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem dorożką, segwayem, rowerem, meleksem) oraz pielgrzymów.

Tematy: