Porady - Warto wiedzieć

Planując podróż wakacyjną, największą uwagę zwraca się na wybór miejsca, które odwiedzimy. Kładziemy nacisk na zabytki do zwiedzenia, planowane rozrywki czy udział w lokalnych festynach. Należy pamiętać jednak, że po całym dniu atrakcji urlopowych gdzieś trzeba będzie przyłożyć głowę do poduszki. Dlatego warto z góry zarezerwować sobie tanie noclegi w okolicy naszego wypoczynku.

Wakacyjne tanie noclegi w dobrym standardzie

Większość czasu w czasie urlopu spędzimy zapewne opalając się na plaży, chodząc po górach, pływając czy  uczestnicząc w okolicznych imprezach turystycznych lub zwiedzając centrum miasta. Niemniej jednak, miejsca oblężone przez turystów są dosyć kosztowne. Dlatego, jeśli interesują nas tanie noclegi, warto poszukać ich na obrzeżach miasta, w okolicy z dobrym dojazdem do pobliskich atrakcji.

Hotele, pensjonaty i noclegownie podnoszą ceny z nadejściem sezonu urlopowego, reagując na zwiększony popyt klientów na ich usługi. Dlatego ci podróżnicy, którzy liczą na tanie noclegi w środku wakacji, muszą zarezerwować sobie pokoje ze sporym wyprzedzeniem. Trzeba zabukować miejsce na nocleg, gdy tylko znamy już datę planowanego wyjazdu.

Jeszcze inną opcją na tanie noclegi jest dogadanie się z osobą prywatną, mieszkającą w wybranej przez podróżnika okolicy, która przenocuje turystów u siebie w domu. Chętnych do udostępnienia pokoju gościom można znaleźć za pośrednictwem serwisów internetowych.

Przydatne strony internetowe z wynajmem mieszkań, pokoi i apartamentów (najtańsza alternatywa dla hotelu):

  • tutaj można znaleźć rodzaje zakwaterowania jak: kwatery, apartamenty, pensjonaty na całym świecie - 9flats - https://www.9flats.com/


Osoby, dla których korzystanie z tanich noclegów podczas urlopu w znacznym stopniu wpływa na budżet domowy, a które nie zdążyły wcześniej zarezerwować sobie pokoju w niedrogim miejscu, mogą polować na kupony zniżkowe i promocje dostępne w internecie. Atrakcyjne hotele, które w ten sposób próbują w ostatniej chwili przyciągnąć klientów, udostępniają pokoje i apartamenty "last minute" w promocyjnych cenach do rezerwacji internetowej.

Na koniec warto skorzystać z poniższych linków, które będą przydatne przed i w trakcie podróży:

  • WikiTravel - http://wikitravel.org - informacje turystyczne dla podróżnych. Tutaj znajdziemy podstawowe dane o kraju, miejscowości jak również dodatkowe, bardzo przydatne informacje jak: komunikacja - środki transportu, lokalne jedzenie, ceny i waluta, opieka medyczna, placówki dyplomatyczne
  • Forum Globtroter - http://www.globtroter.pl/forum/ - największe polskie forum turystyczne, cenne informacje i porady wpisane przez osoby, które już odwiedziły dane miejsce

Przy odrobinie wysiłku każdy znajdzie coś dla siebie w przystępnej cenie, warto więc już zacząć się rozglądać za korzystną rezerwacją pokoju na czas wakacji.

Oczywiście są też alternatywne, warte rozważenia opcje noclegu na wakacjach jak wypożyczenie kampera, gdzie nie ogranicza nas odległość mając do dyspozycji przez cały czas samochód lub oderwanie się od codzienności, doznanie spokoju czyli zaznanie noclegu pod namiotem z dala od zgiełku i licznych turystów.