Porady - Warto wiedzieć

Dlaczego opłaca się korzystać z propozycji biur podróży i wybierać jedynie oferty all inclusive? Warto przytoczyć kilka przykładów które pozwolą, szczególnie osobom niezdecydowanym, na korzystanie z wszystkiego co gwarantuje wypoczynek w tej formule.

 

Kiedy skorzystać z oferty All Inclusive?

Na samym początku warto jednak wiedzieć, że formuła all inclusive jest doskonała kiedy nie planujemy codziennego zwiedzania różnego rodzaju zabytkowych obiektów, nie w głowie nam poznawanie kultury danego regionu, danego kraju. Mając w planach tydzień błogiego odpoczynku, plażowania, oferta all inclusive będzie wskazana. Jak jednak dokładnie wybrać odpowiednią dla siebie formułę all inclusive?

Pewnym jest, że należy bardzo dokładnie śledzić oferty biur podróży, dokładnie wczytywać się w to jakiego rodzaju rozwiązania oferuje dany hotel. Oferty typu -  wszystko w cenie  - mogą znacznie od siebie odbiegać w różnych krajach, różnych hotelach. Zasadniczo zwraca się uwagę na kilka faktów.

Na co zwrócić uwagę?

Czas w jakim oferowana jest opcja all inclusive, czyli w jakich godzinach hotel gwarantuje nieograniczone korzystanie z restauracji, snack barów oraz naturalnie napojów alkoholowych i tych bez alkoholu. Standardowo przyjmuje się, że formuła zaczyna funkcjonować od śniadania do godziny 22-24.

Szerokość oferty wszystko w cenie, czyli bardzo dokładne sprawdzenie w jakich miejscach można korzystać do woli z posiłków oraz napojów. Również to jakie menu wchodzi w skład all inclusive. W większości hoteli wakacyjnych, bez znaczenia czy udajemy się do Egiptu czy na Wyspy Kanaryjskie, są ustalone określone godziny wydawania posiłków, określony tryb wystawienia przekąsek pomiędzy głównymi posiłkami oraz naturalnie rodzaje napojów będących w cenie. Trzeba wiedzieć, że mało który hotel gwarantuje choćby „darmowe” napoje eksportowe, te najbardziej uznanych marek. Zatem trzeba liczyć się, że podawany alkohol będzie lokalny.
Teren na jakim obowiązuje formuła wszystko w cenie. Tutaj ważna informacja dla szukających najlepszych ofert wakacyjnych. Warto dokładnie zainteresować się wszystkim tym w jakich miejscach na terenie hotelu możemy skorzystać z opcji all inclusive. Przykładowo w wielu ofertach znajduje się choćby oferta baru plażowego co znacznie zwiększa komfort wypoczynku.

Sprawdzenie dokładnie każdego detalu jeżeli mowa o ofercie pełnego wyżywienia, wszystkiego w cenie w danym hotelu, pomaga znacznie szybciej i pewniej wskazać odpowiedni hotel na swój wakacyjny wypoczynek