Porady - Warto wiedzieć

Wakacje na jachcie

Wciąż się zastanawiasz, czy kolejny rok z rzędu wybrać się do jednego z kurortów, czy może spędzić wakacje w całkiem inny, ciekawszy sposób? Zobacz jak wiele możesz zyskać, decydując się na czarter jachtu zamiast rezerwację pokoju hotelowego!

Standardowe wakacje w hotelu z pewnością dadzą Ci wypocząć. Relaks nad basenem, posiłki w restauracji i pełen komfort. Co jeśli jednak wolisz wyłamać się i spędzić wakacje w równie wygodny, ale o wiele ciekawszy sposób? Postaw na wakacje z YACHTIC.com i spędź wakacje na jachcie w Chorwacji, Grecji, Czarnogórze czy Hiszpanii. Zaplanuj je dokładnie tak, jak chcesz!

Zwiedzaj więcej

Wakacje w hotelu stanowią pewne ograniczenie. Oczywiście możesz zdecydować się na dodatkowo płatna objazdówkę lub po prostu wynająć samochód i zwiedzić okolicę. Wakacje pod żaglami gwarantują Ci jednak pełen luz w zakresie wyznaczania trasy. Nie musisz dodatkowo płacić, by mieć swój własny pokój z widokiem na morze - ono jest wszędzie! Każdą noc możesz spędzić w innym miejscu - wystarczy, że zacumujesz tam, gdzie chcesz. Nie ograniczaj się i korzystaj do woli z lokalnych atrakcji: surfing po falach, snorkeling przy jachcie, przejażdżka na rowerze lub na... osiołku!

Większy luz

Jeśli nie jesteś typem osoby, która uwielbia aktywność fizyczną, a w zamian tego wolisz po prostu odpocząć, by naładować siły na kolejny rok pracy, to wakacje na jachcie są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Nigdzie indziej nie zaznasz takiego spokoju, jak leżąc na dziobie i sunąc pośród fal. Cisza, spokój, muskający policzki wiatr, Ty i to, co lubisz najbardziej: ulubiona książka, muzyka, a może po prostu obserwacja krajobrazów. Na jachcie jesteś tylko Ty i Twoja załoga: nie ma mowy o płaczącym od rana dziecku za ścianą hotelowego pokoju czy głośnej ekipie młodych chłopaków, która raczy wszystkich swoimi wrzaskami w środku nocy. Nikt też nie zajmie o świcie Twojego ulubionego miejsca na jachcie ręcznikiem, jak na przyhotelowym basenie. Stwórz swój własny raj na jachcie i ciesz się prawdziwą swobodą i relaksem bez zmartwień.

Zasmakuj lokalności

Mowa tu nie tylko o potrawach! Decydując się na rejs ze skiperem, czyli kapitanem jachtu do wynajęcia, zyskujecie także prywatnego przewodnika. Odwiedź plaże i zatoczki, o których nikt nie wie. Zakosztuj lokalnych specjałów, stworzonych własnoręcznie przez rodzinne gospodarstwo gdzieś z dala od zgiełku popularnych kurortów. Nie ma sensu znów odwiedzać tej samej przyhotelowej plaży z płatnymi leżakami i jeść codziennie tych samych dań o podobnym smaku. Skiper sprawi także, że nauczysz się podstaw prowadzenia jachtu, co da Ci niesamowitą satysfakcję. Poranna joga przy basenie czy popołudniowa gra w waterpolo szybko Ci się znudzą, a wakacje na jachcie zapamiętasz na długo! Oryginalne wspomnienia i unikatowe widoki z pokładu pozostaną w Twojej głowie na zawsze.

Ruszaj po przygodę

Zbierz fajną ekipę - to może być Twoja rodzina, przyjaciele, koledzy z uczelni a nawet z pracy. Upewnijcie się jednak, że wyobrażacie sobie wakacje w podobny sposób i chcecie po prostu dobrze się bawić. Znajdźcie wspólnie jacht, który będzie wyposażony tak, by wasze wakacje były jak najlepsze i zarezerwujcie go w najlepszej cenie!

Zachwyć swoich znajomych niesamowitymi zdjęciami z urlopu i poczuj się jak filmowa gwiazda na pokładzie jachtu. Gotowi na pełen relaks pod żaglami? Do zobaczenia na wodzie!

Tematy: