Porady - Warto wiedzieć

Kiedy liczy się każda minuta snu, nie ma czasu na szukanie hoteli. Oto krótki przewodnik po hotelach położonych najbliżej lotniska Okęcie.


Hotel Okęcie
z widokiem na samoloty

Hotel Airport Okęcie

Usytuowany niecały kilometr od lotniska. W pokojach, oprócz standardowego wyposażenia i WI-FI, dostępny jest zestaw do parzenia kawy. W łazience jest ogrzewanie podłogowe. W samym budynku zaś mieści się kilka restauracji. Z jednej z nich, usytuowanej na dziesiątym piętrze, można podziwiać startujące samoloty. Hotel oceniany jest przez gości bardzo pozytywnie ze względu na wyjątkowo dobry stosunek jakości do ceny.

 

OKĘCIE Hotel tuż za rogiem

Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Znajduje się naprzeciwko Lotniska Chopina. Posiada wiele niestandardowych udogodnień np. klub fitness, a goście mogą korzystać z zestawu do parzenia kawy i herbaty oraz zestawu do prasowania. Można też zamówić usługę prania chemicznego. O telewizorze z płaskim ekranem w pokoju nie ma nawet co wspominać.

 

TANIO ale wygodnie

HOTEL GORDON

Odległość od lotniska niewielka, a hotel jest bardzo dobrze skomunikowany. Pokoje są przestronne i w miarę komfortowe, choć nie odnajdziemy tu luksusów. Wielkim plusem hotelu jest miła i pomocna obsługa. Bardzo dobry wybór, jeśli potrzebujemy przenocować jedną lub dwie noce, a oprócz oczekiwania na lot, chcemy jeszcze pozwiedzać. Hotel nie zatrzymuje nas w pokojach luksusem, ale jego standard wystarczy, by dobrze się wyspać po całodziennym zwiedzaniu.

 

TRANSPORT szybko i sprawnie

Novotel Warszawa Airport

Nieco dalej, bo niecałe 2 kilometry od lotniska, znajduje się hotel legendarnej sieci NOVOTEL. Co ważne, oferuje on bezpłatny transport na trasie lotnisko-hotel, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Pokoje wyposażone są standardowo. To świetny wybór dla osób, które uważają na swoją dietę – restauracja hotelowa serwuje m.in. dania wegetariańskie i bezglutenowe. Goście mogą też popływać w basenie.