Porady - Warto wiedzieć

Popularną formą aktywności w ostatnich latach jest z pewnością nurkowanie. Najczęściej z tym sportem ma się do czynienia na egzotycznych wakacjach, w nieskazitelnie czystych wodach. To tam następuje pierwsze zauroczenie nurkowaniem, każdy chce spróbować, ale nie każdy ma na to odwagę. Osoby odważne, utwierdzone w swoim przekonaniu, że chcą nauczyć się nurkowania w konsekwencji zapisują się do odpowiedniej szkoły, która ich tego nauczy.

Doświadczeni instruktorzy w profesjonalny sposób podchodzą do każdego ucznia i są w stanie w niedługim czasie nauczyć podstaw tego sportu. Oczywiście oprócz wiedzy teoretycznej niezbędna jest praktyka oraz umiejętność odpowiedniego zachowania się w wodzie. Woda to żywioł, który czasami ciężko okiełznać, dlatego należy bardzo uważać planując nurkowanie. W morzach występują nagłe zmiany głębokości, prądy wodne, czy nawet niebezpieczne zwierzęta. To wszystko trzeba mieć na uwadze schodząc pod wodę. Co więc zatem zrobić, aby poczuć się choć trochę pewniej, bezpieczniej? Z pewnością pomoże w tym ubezpieczenie nurkowe, które można zamówić na stronie nrnf.pl Nie wszyscy pamiętają, że posiadanie EKUZ czasem nie wystarcza. Działa jedynie na terenie krajów europejskich, a wyjeżdżając w odleglejsze rejony świata należy wykupić oddzielne ubezpieczenie.

Na kursie z nurkowania zapoznaje się z informacjami dotyczącymi fizyki nurkowania, czyli uczy się o ciśnieniu oraz głębokości. Niezbędna jest wiedza na temat właściwego używania oraz budowy odpowiedniego aparatu tlenowego, ale również należy znać budowę własnego układu krążenia. Niezbędna jest również nauka korzystania z tabel dekompresyjnych.

Uzyskanie odpowiedniego certyfikatu nurkowego pozwala na samodzielne wyprawy w głębinę. Wyróżnić można podstawowy stopień nurkowy oraz zaawansowany. Od doświadczenia instruktora prowadzącego zależy jak szybko można nauczyć się tego sportu. To on przekazuje wiedzę oraz uczy umiejętności praktycznych. Nawet po ukończeniu kursu pierwsze samodzielne zejście pod wodę wywołuje duży stres. Mając na uwadze czyhające niebezpieczeństwa oraz nieprzewidywalność żywiołu jakim jest woda, nie można zapominać o ochronie jaką jest ubezpieczenie nurkowe. Pozwoli ono uniknąć ewentualnych kosztów, które mogą być generowane przez pobyt w szpitalu, bądź przez transport sanitarny do kraju, a pamiętajmy, że z krajów egzotycznych do Polski są duże odległości więc i koszty bywają ogromne. Wybór odpowiedniego pakietu ubezpieczeń pozwoli uzyskać zwrot kosztów w momencie kradzieży, bądź zgubienia bagażu, ale również w momencie opóźnienia jego dostarczenia przez przewoźnika. Elementem polisy może być także ubezpieczenie NNW czyli od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Nurkowanie należy do sportów wysokiego ryzyka, należy więc to uwzględnić wybierając odpowiednią polisę.

Łatwość wyboru, przejrzystość oferowanych pakietów sprawia, że No Risk No Fun to bardzo atrakcyjne oferty ubezpieczenia. Szczególnym udogodnieniem jest również to, że ubezpieczenie nurkowe można zamówić przez Internet. Ubezpiecz się więc i spełnij swoje marzenie o nurkowaniu.