Porady - Warto wiedzieć

Wybierając się w podróż bezwzględnie trzeba pamiętać o doborze wygodnej walizki podróżnej. Trzeba wziąć pod uwagę kilka kryteriów: rodzaj walizki, częstotliwość wyjazdów, dodatkowe funkcje ułatwiające korzystanie z walizki i zwiększające bezpieczeństwo. Oczywiście przydałoby się dowiedzieć czegoś o miejscu, w które się wybieramy, zwłaszcza, jeśli jest to podróż zagraniczna. Zatem, na co należy zwrócić uwagę i o czym warto pamiętać?

Walizki podróżne dla globtroterów

Bardzo popularny stał się tzw. couchsurfing, łączący w społeczność osoby, które wyszukują darmowych noclegów w miejscu, do którego się wybierają. Aby maksymalnie zniwelować koszty najlepiej znacznie wcześniej zabukować bilet lotniczy. Jeśli podróżuje się bardzo często trzeba zadbać o komplet walizek podróżnych. Nie należy na nich oszczędzać. Wśród nich znajdą się duże walizki podróżne przeznaczone do luku bagażowego, a także mniejsza podręczna. Dobrze jest wybrać model, który jest charakterystyczny i łatwo rozpoznawalny, dzięki czemu nie będzie problemu z jego znalezieniem na lotnisku. Przemieszczanie się po ogromnym terminalu ułatwią kółka w walizce, a także długi uchwyt.

Co należy zabrać ze sobą w walizce?

Oczywiście należy spakować do walizki ubrania i środki czystości. Przydać się mogą również dobrze zabezpieczone leki, które warto mieć ze sobą w bagażu podręcznym. Lepiej nie zabierać ze sobą zbyt dużo sprzętu elektronicznego, aby nie kusić potencjalnych złodziei. Oczywiście trzeba wziąć ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty, także te potwierdzające wykupienie ubezpieczenia. Wszystko powinno być zamknięte w bezpiecznej i wygodnej walizce podróżnej, wykonanej z wysokiej jakości poliwęglanu bądź włókna polipropylenowego, które zapewniają jej trwałość. Trzeba zadbać o zakup wygodnej walizki podróżnej z zabezpieczeniem zamka TSA, dzięki czemu będzie można jeździć po całym świecie bez strachu o zniszczenie walizki w trakcie kontroli na lotnisku, np. w Stanach Zjednoczonych.

Telefon z systemem GPS – łączność i możliwość eksplorowania nowych, nieznanych terenów

To może być dla niektórych oczywiste, jednak należy zadbać o zabranie ze sobą telefonu z roamingiem i systemem GPS. Dzięki temu będzie można eksplorować nieznane tereny i jednocześnie być w stałym kontakcie z bliskimi. Daje to poczucie mniejszego wyobcowania, które zawsze spotyka podróżnika, który jest na nieznanym sobie terenie w nieznanym środowisku. Należy pamiętać by przed podróżą w samolocie włączyć w nim specjalny tryb pracy przeznaczony do samolotów. Ponadto warto zaopatrzyć się w telefon z dobrym obiektywem, w ten sposób nie będzie trzeba za każdym razem zabierać aparatu cyfrowego ze sobą.

Rozmówki pozwolą dogadać się z miejscowymi

Wybierając się na wakacje indywidualnie, a nie w ramach zorganizowanej wycieczki, można przygotować wcześniej plan, jakie miejsca chce się odwiedzić. Oczywiście wszelkie plany weryfikuje życie, gdyż okazuje się, że pewne atrakcje są zamknięte np. z powodu remontu. W takiej sytuacji można się poradzić miejscowych, którzy doradzą, co warto zobaczyć. Dadzą też wskazówki co do nietypowych lokalizacji, których nie ma w wydanych przewodnikach po danym regionie. Dlatego warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w rozmówki, gdyż mimo, że duża ilość osób posługuje się angielskim, to mimo wszystko są jeszcze rejony, gdzie ludzie nie posługują się tym językiem. Trzeba zatem znać podstawy ich języka ojczystego, by móc się porozumieć. Rozmówki mogą trafić do podręcznej, wygodnej walizki podróżnej.

Dzięki aplikacji można odwiedzić miejsca polecane przez mieszkańców oraz innych turystów

Nowe technologie nie tylko oferują nam dostęp do społeczności couchsurfingowej, ale również aplikacji przeznaczonych dla podróżnych. Zamiast kupować tradycyjne biuletyny i przewodniki, można tam znaleźć wszystkie niezbędnie informacje, a na dodatek znajduje się tam również możliwość oceniania poszczególnych miejsc i polecanych zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Dzięki nim dowiesz się nie tylko co zobaczyć, ale również np. co warto zjeść z regionalnej kuchni. Niektórych informacji nie ma w przewodnikach, więc pomoc wirtualnych znajomych na pewno się przyda.