Porady - Warto wiedzieć

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim rozpoczęcie sezonu urlopowego. Z kilku lub kilkunastu wolnych dni chętnie skorzysta każdy pracujący. Choć wybór miejsca, do którego udamy się na zasłużony wypoczynek, w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji, to nie można zapomnieć o gadżetach, zwłaszcza tych kuchennych, które mogą przydać się na niejednym wyjeździe.

Kuchenka indukcyjna

W ten gadżet powinny zainwestować osoby, które zamiast kilkugwiazdkowych hotelów czy wczasów „all inclusive” preferują wyjazd nad jezioro np. na domki letniskowe. Nowoczesne kuchenki indukcyjne ważą ok. 2 kg (w czasie wycieczki samochodem nie będą zbyt dużym obciążeniem), a dzięki dużej mocy bez problemu można przygotować na nich nawet nieco bardziej wymagające mięsa. Ten gadżet będzie nieoceniony w przypadku wyjazdów z maluchami, ponieważ w każdej chwili można podgrzać ulubiony smakołyk.

Składany czajnik elektryczny

Pierwszy raz spotykasz się z takim gadżetem? Składane czajniki elektryczne to fantastyczne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy często podróżują, a nawet w najbardziej odległym zakątku globu lubią napić się ulubionej herbaty lub kawy. Można je kupić w sklepach specjalizujących się w sprzedaży wyposażenia do kuchni. Na czym polega fenomen tego typu czajników? Dzięki korpusowi wykonanemu z silikonu nie ma problemu ze złożeniem gadżetu - nie zajmie on w torbie zbyt dużo miejsca. O kupnie takiego akcesorium powinny pomyśleć osoby, które już teraz wiedzą, że w ich pokojach w wakacyjnym ośrodku nie będzie dostępu do tego urządzenia lub w niektórych godzinach może być on bardzo ograniczony.

Grill elektryczny

Wakacje to dla ciebie od zawsze czas grillowania? Pamiętaj, że nie we wszystkich hotelach czy pensjonatach znajdują się specjalnie wydzielone do tego miejsca. Co więcej, wiele ośrodków, w obawie przed złamaniem przepisów przeciwpożarowych, zabrania rozpalać tradycyjnego grilla. Jeśli nie chcesz z tego rezygnować, postaw na grill elektryczny. Ich ceny zaczynają się już od ok. 80 zł. Korzystanie z tego typu urządzeń ma bardzo wiele zalet. Po pierwsze, nie trzeba martwić się o rozpalanie i kupno niezbędnego węgla czy rozpałki. Po drugie, elektryczne grille nie wymagają specjalnej pielęgnacji i czyszczenia – większość płyt pokryta jest powłoką ceramiczną, dzięki czemu jedzenie nie przykleja się do nich.