Porady - Warto wiedzieć

Tablety na wakacjach mogą być bardzo przydatne. Przede wszystkim działają jak nawigacja, mogą posłużyć za mapę, aparat fotograficzny i rozrywkę w czasie długotrwałych podróży. Jaki tablet wybrać, by był przydatny na wakacjach? Podpowiadamy, jakie parametry powinien spełniać.

Idealne tablety na wakacje – ważna wielofunkcyjność

Na rynku aż roi się od tabletów przeznaczonych dla graczy czy do oglądania filmów. Jednak na wakacjach najbardziej sprawdzają się uniwersalne modele, które dobrze działają we wszystkich zastosowaniach. Tablety, które są wyposażone w wiele różnych funkcjonalności i mają na tyle dobry procesor, by to wszystko udźwignąć płynnie.

Idealny pod tym względem tablet to Samsung T585 , czyli dziesięciocalowy Galaxy Tab A. Jest to sprzęt wart uwagi właśnie ze względu na ergonomiczność i mobilność. Wygodna obudowa sprawia, że możesz komfortowo korzystać z niego niemalże wszędzie. To jeden z najważniejszych warunków na wakacjach.

Tablety o świetnej baterii

Długie piesze wędrówki czy leżenie na plaży, w czasie których potrzebujesz ciągłego działania tabletu? Koniecznie musisz znaleźć model o idealnie działającej baterii. Niestety najnowsze modele, wyposażone w bardzo wiele opcji i wielordzeniowy procesor, z reguły szybko wykorzystują zapas energii.

Jednakże w przypadku tabletu Samsung T858 jest inaczej. Bateria potrafi działać (przy odtwarzaniu filmów) aż 13 godzin! To wystarczająco, by nie bać się, że w pewnym momencie stracisz nawigację w czasie wycieczki w górach.

Idealne łączenie

Jeśli chcesz używać tabletów poza domem, to opcja samego Wi-Fi może być niewystarczająca. Bardzo wiele aplikacji działa offline, ale tak naprawdę prawdziwe funkcje tabletu poznasz dopiero po połączeniu z siecią.

Dlatego warto zainwestować w model ze wsparciem LTE, które ułatwi ci korzystanie z Internetu w wielu różnych miejscach. Tablet Samsung T585 możesz kupić w dwóch wersjach – z połączeniem Wi-Fi lub właśnie z opcją LTE.

Lekkość

Niektóre tablety, zwłaszcza te o dużych wyświetlaczach, są niestety dość ciężkie. Potrafią ważyć nawet około jednego kilograma (dla porównania: Samsung T858 waży około 525 g)! Na wakacjach, obojętnie czy idziesz z nimi na długą wędrówkę, czy po prostu po promenadzie, może być to dość duży problem, lepiej więc sprawdź wagę tabletu przed jego zakupem.

Aparat fotograficzny

Wakacyjne zdjęcia są najpiękniejsze – jesteśmy na nich wypoczęci, roześmiani, opaleni. Dlatego warto je utrwalać co chwilę, tym bardziej, że dzięki temu będziesz mógł wracać do gorących dni nawet podczas jesiennej słoty.

Nie musisz zabierać ze sobą aparatu fotograficznego. Na wakacjach jego rolę mogą pełnić tablety, tym bardziej, jeśli są wyposażone w dobry aparat o dużej rozdzielczości. Dzięki temu zdjęcia będą dobrej jakości i będą wyglądały naprawdę profesjonalnie, tak, że będziesz chciał je zachować na długo.