Porady - Warto wiedzieć

Przydatne akcesoria do bagażu

Podróżując z bagażem podręcznym, musisz zadbać przede wszystkim o jego bezpieczeństwo i swoją wygodę. Mogą Ci w tym pomóc funkcjonalne akcesoria, dostępne w asortymentach wszystkich większych producentów walizek. Ogranicz ryzyko zagubienia bagażu i zagwarantuj sobie komfort nawet podczas wielogodzinnych i skomplikowanych transferów. Przedstawiamy listę 5 akcesoriów, które każdy powinien mieć ze sobą w podróży.

1. Identyfikator do bagażu

Identyfikator to gadżet, który może zaważyć na tym, czy wyjazd zaliczymy do udanych, czy niekoniecznie. Taki dodatek powinien znaleźć się na każdej walizce. Najbardziej przyda się podczas lotów, gdyż wszystkie bagaże rejestrowane, a nawet niektóre podręczne trafiają do luków. Nie dość, że mieszają się tam ze sobą, to mogą się także zawieruszyć. W takich właśnie przypadkach pomocny okaże się identyfikator, na którym znajdą się Twoje dane kontaktowe. Wyeliminuje ryzyko, że ktoś potraktuje Twój bagaż jako swój, a w przypadku zagubienia lotnisko łatwo dotrze do Ciebie, by zwrócić Ci walizkę.

2. Pas zabezpieczający

Mocny i łatwy w obsłudze pas może pełnić dwojaką funkcję. Z jednej strony zabezpieczy bagaż przed lepkimi rękoma, a z drugiej ustabilizuje bagaż na przykład podczas podróży pociągiem czy samochodem. Niektóre modele wyposażone są w zamki na szyfr, co stanowi dodatkową protekcję przed kradzieżą. Funkcjonalne pasy łatwo regulować, dzięki czemu można użyć ich do przytwierdzenia walizki czy plecaka choćby do półki w wagonie kolejowym.

3. Poduszka podróżna

Ile razy zdarzyło Ci się przyciąć komara w samolocie lub w autobusie tylko po to, by obudzić się z zesztywniałym z bólu karkiem? Gdy śpisz na siedząco, Twoja bezwładna głowa żyje własnym życiem, poddając się wszelkim powietrznym turbulencjom i drogowym zakrętom. Utrzymywanie szyi w nienaturalnej pozycji przez długi czas skutkuje skurczami i uczuciem dyskomfortu. Zapobiec mogą temu popularne zagłówki turystyczne. Możesz znaleźć je w sklepach z walizkami, jak i na większości lotnisk czy dworców. To bez wątpienia jedno z akcesoriów, które warto mieć, by zapewnić sobie wygodę w każdej podróży.

4. Uchwyt na walizkę

Nie jest to gadżet często spotykany, a niejednokrotnie może ułatwić transport bagażu. Specjalny uchwyt to przedmiot wykonany z miękkiej pianki, który zakłada się na rączkę walizki. Jeśli musisz przeprowadzić walizkę na duży dystans, produkt ten pozwoli Ci wygodniej ją chwycić i zmniejszy nacisk na dłoń. Obecnie nie widuje się takich nakładek zbyt często zapewne dlatego, że popularniejsze niż dwukołowe stały się walizki o czterech kółeczkach. A do ich prowadzenia potrzeba znacznie mniej wysiłku.

5. Kłódka do zabezpieczenie walizki

O tak podstawowych akcesoriach jak praktyczna kłódeczka najczęściej nie trzeba nikomu przypominać. Pozwala ona zabezpieczyć walizkę przed potencjalnymi złodziejami. Nie zapobiegnie co prawda kradzieży całego bagażu, ale myszkowaniu w poszukiwaniu najcenniejszych przedmiotów już tak. Dla zdesperowanego rabusia nie będzie żadną przeszkodą, lecz skutecznie zniechęci takiego, który szuka po prostu łatwych okazji.

Jakie akcesoria jeszcze przydadzą ci się w czasie podróży? Sprawdź na https://puccini.pl/walizki/akcesoria-do-bagazu/