Porady - Warto wiedzieć

Nowoczesne meble cateringowe z powodzeniem sprawdzą się zarówno w ogrodzie, jak i na działce. Są one łatwe w transporcie i odznaczają się wysokim stopniem wytrzymałości na różnego rodzaju uszkodzenia. Poznaj zalety i wady wspomnianego typu sprzętów.

Dawniej meble cateringowe kojarzone były ze sprzętami niewygodnymi i nieestetycznymi. Wtedy też jedyną zaletą tego typu wyposażenia była stosunkowo niska cena. Czasy się jednak zmieniają i dziś opisywany rodzaj mebli w niczym nie przypomina tego sprzed lat. Co więcej, obecnie meble cateringowe wykorzystywane są nawet podczas eleganckich uroczystości, takich jak na przykład ważne spotkania biznesowe, konferencje, śluby czy też innego typu wydarzenia o wysokiej randze. Niemniej jednak warto zauważyć, iż meble cateringowe z reguły wykorzystywane są w roli sprzętów działkowych.

 

Zestaw ze składanym stołem bankietowym marki Lifetime

Do ogrodu…

Nie oszukujmy się, meble cateringowe raczej trudno zaliczyć do sprzętów odznaczających się wysokimi walorami estetycznymi. Dlatego też rzadko zdarza się, aby były one wykorzystywane w roli mebli ogrodowych. Niemniej jednak świetnie sprawdzą się jako wyposażenie „ratunkowe” np. w razie niespodziewanej wizyty gości na urządzanym w ogrodzie grillu czy też innej imprezie organizowanej w plenerze.

Warto zauważyć, iż ogród jest miejscem, które wspaniale sprawdza się zarówno w przypadku imprez towarzyskich, jak i spotkań rodzinnych – również tych o charakterze podniosłym. Kameralny ślub, chrzciny czy też różnego typu rocznice to przykłady wydarzeń, które z powodzeniem mogą odbywać się właśnie w przydomowym ogrodzie. Wtedy także warto sięgnąć po meble cateringowe. Oczywiście w takim wypadku należy uprzednio założyć na sprzęty eleganckie pokrowce.

 

Okrągły stół cateringowy marki Garden Point

…i na działkę

Meble cateringowe świetnie sprawdzą się w roli sprzętów działkowych. Są one odporne na działanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych, nie straszna im rdza ani nawet uszkodzenia mechaniczne, dlatego też z powodzeniem mogą być używane na powietrzu. Powyższe stwierdzenie odnosi się również do ich konstrukcji metalowej (czyli ramy i nóg). Jak to możliwe? Otóż wspomniane elementy poddane są malowaniu proszkowemu. Poza tym sprzęty cateringowe odznaczają się wysokim stopniem wytrzymałości. Przykładowo certyfikowane stoły tego rodzaju z powodzeniem wytrzymają obciążenie sięgające nawet 1000 kg.

Kolejną, niezaprzeczalną zaletą mebli cateringowych jest możliwość ich łatwego transportowania. Opisywane wyposażenie jest bowiem bardzo lekkie i – po złożeniu – nie zajmie ono zbyt dużej ilości miejsca. W związku z powyższym bez problemu zmieści się nawet do auta osobowego o małych gabarytach. Poza tym większość stołów oraz ław posiada wmontowaną rączkę, co zdecydowanie ułatwia przenoszenie wspomnianych mebli.

 

zestaw mebli cateringowych z klasycznymi krzesłami marki Lifetime

Inne zalety

Na tym nie kończy się długa lista zalet mebli cateringowych. Opisywany rodzaj sprzętów jest bowiem także bezpieczny w użytkowaniu, a to ze względu na wmontowaną blokadę chroniącą przed nieoczekiwanym złożeniem. Jak wspominaliśmy powyżej, meble cateringowe są odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych. Do tego typu zagrożeń zalicza się również promieniowanie UV. Jak się bowiem okazuje tworzywo sztuczne, z którego wykonywane są sprzęty występuje z reguły w jasnych odcieniach. Inhibitory promieni UV zabezpieczają ich powierzchnię zarówno przed wystąpieniem odkształceń, jak i wyblaknięciem kolorów.

Meble cateringowe choć same w sobie nie spełniają funkcji estetycznych to przez wzgląd na swoje szerokie zastosowanie, wytrzymałość oraz wyjątkową poręczność mogą w najbliższym czasie podbić rynek działkowo-ogrodowy.
Warto samemu ocenić atrakcyjność użytkową jak i wizualną, między innymi na stronie https://ogrodosfera.pl/meble-cateringowe.