Porady - Warto wiedzieć

Wakacyjny czas chętnie spędzamy w pobliżu wody – możliwość ochłodzenia się w morzu, basenie czy jeziorze uprzyjemnia czas upałów i pozawala przyjemnie bawić się w gronie znajomych. Jednak w dzisiejszych czasach coraz trudniej jest nam się obejść bez zdobyczy nowoczesnych technologii – które urządzenia możemy zabrać ze sobą w pobliże akwenów wodnych, by mieć pewność, że nic im się nie stanie?

 

Bez smartfona ani rusz!

Gdziekolwiek byśmy nie szli, zawsze zabieramy ze sobą smartfona. Nic w tym dziwnego – to urządzenie jest naszym łącznikiem ze światem. Pozwala utrzymać stały kontakt z bliskimi i zapewnia dostęp do wiadomości w internecie. Dlatego też z pewnością zabierzemy nasz telefon ze sobą, gdy będziemy się wybierali na basen lub na plażę. Na szczęście coraz więcej modeli posiada stopień ochrony IP68, co oznacza, że są one odporne na wodę do głębokości 1,5 metra przez 30 minut. Jednak takimi parametrami mogą się pochwalić głównie flagowce poszczególnych marek, co natomiast, jeśli nasz telefon nie jest wodoszczelny? Wówczas możemy zaopatrzyć się w specjalne etui, w którym telefon będzie bezpieczny nawet w przypadku zalania czy wrzucenia do basenu. Już nie musimy się martwić, że zepsujemy swój telefon w czasie dobrej zabawy!

 

Zrelaksuj się przy ulubionej muzyce

Co może uprzyjemnić czas spędzony przy basenie lub na plaży? Oczywiście dźwięki ulubionej muzyki. Można je co prawda puszczać z wodoodpornego smartfona, ale jakość brzmienia w tych urządzeniach często pozostawia sporo do życzenia. W tym przypadku warto natomiast zaopatrzyć się w przenośny głośnik Bluetooth, np. JBL Charge 3, który znajdziesz tutaj: https://www.euro.com.pl/glosniki-przenosne/jbl-charge-3-czarny.bhtml. O jego odporności na wodę świadczy certyfikat certyfikat IPX7.

Z drugiej strony możesz jednak skorzystać również z innego rozwiązania. Coraz więcej pływaków zaopatruje się w specjalne odtwarzacze MP3 połączone ze słuchawkami, dzięki którym możesz pokonywać kilometry w basenach lub naturalnych akwenach wodnych, nie rozstając się z ulubioną muzyką. To idealny wybór dla wszystkich, którzy pragną urozmaicić codzienny trening, ale i zrelaksować się w pełni w czasie wakacji nad jeziorem.

 

Kamerka sportowa – uwieczniaj najpiękniejsze chwile

Jeśli wybieramy się ze znajomymi na basen lub plażę, z pewnością będziemy chcieli w jakiś sposób zapamiętać wspólne wyjście i świetną zabawę. Pomoże nam w tym kamerka sportowa. Co więcej, za jej pomocą będziemy mogli nakręcić filmiki bezpośrednio z wody, ponieważ ogólnie dostępne są specjalne obudowy, które zabezpieczają urządzenie przed przenikaniem wody. To niezbędny gadżet dla tych, którzy wybierają się do egzotycznych miejsc, aby nurkować i podziwiać podwodną faunę i florę – z kamerką sportową będziemy mogli je nagrać i po powrocie do domu podzielić się wrażeniami z bliskimi lub udostępnić nagarnia w mediach społecznościowych. Wybierzmy zatem wodoodporne urządzenia, aby czas spędzany przy akwenach wodnych w letnie dni był jeszcze przyjemniejszy niż dotychczas!