Porady - Warto wiedzieć

Narty Last Minute

Wyjazd na narty do komfortowego ośrodka, wokół którego znajdują się doskonale przygotowanie trasy narciarskie to marzenie wielu miłośników szusowania po stokach. Dzięki ofertom Last Minute można skorzystać z takiego ośrodka dużo taniej niż w ofercie standardowej.

Polacy chętnie wyjeżdżają na narty nie tylko w polskie góry, ale także coraz częściej na zagraniczne stoki. Warto wtedy korzystać z usług sprawdzonego touroperatora, który specjalizuje się w wycieczkach dla narciarzy (np. Primoris Travel). Zagraniczne wojaże mogą jednak niemało kosztować. Nic dziwnego, że coraz więcej naszych rodaków szuka ofert Last Minute. Mogą z nimi konkurować jedynie oferty First Minute, ale o nich napiszemy w zupełnie innym artykule.

Narty Last Minute to przede wszystkim okazja, żeby pojechać na wymarzony stok dużo taniej. Warto jednak pamiętać, że takie oferty najczęściej oznaczają wyjazd niemal z dnia na dzień. Nie ma więc czasu, żeby przygotować sprzęt i uzupełnić wyposażenie. To najlepiej zrobić z wyprzedzeniem, jeszcze zanim rozpocznie się sezon narciarski. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy ofertach Last Minute? Na to pytanie odpowiadamy w naszym krótkim poradniku.

Korzystaj z oferty wiarygodnego biura podróży

Zanim skusimy się na jakąkolwiek ofertę, należy zwrócić uwagę, kto ją oferuje. Aby nie stracić pieniędzy, a przede wszystkim nie zmarnować urlopu, najlepiej korzystać z ofert znanych i wiarygodnych touroperatorów. Warto rozpocząć weryfikację biura podróży od Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych, potem sprawdzić ewidencję w Urzędzie Marszałkowskim, nie zaszkodzi też w KRD. Na koniec dobrze jest sprawdzić opinie o touroperatorze.

Sprawdź pogodę

Oferty Last Minute to kusząca okazja na niezapomniany wyjazd. Nagle trzeba się spakować, załatwić wolne i tysiące innych spraw. W tym zabieganiu często umyka ważna kwestia – warunki pogodowe na stokach w ośrodku, do którego wyjeżdżamy. Zanim wykupi się wycieczkę Last Minute, lepiej sprawdzić prognozę pogodę w terminie wyjazdu i mieć pewność, że rzeczywiście będziemy mogli jeździć na nartach.

Przeanalizuj program wyjazdu

Oferty Last Minute wykupywane są spontanicznie. Warto jednak przyhamować temperament i sprawdzić przed zakupem program wyjazdu. Lepiej upewnijmy się, że rzeczywiście będzie nam odpowiadał. Atrakcyjna cena wycieczki to przecież nie wszystko!

Porównaj ceny

Oferty Last Minute wyjazdów dla narciarzy są zwykle w bardzo atrakcyjnych cenach. Tyle teoria. W praktyce bywa z tym różnie. Dlatego po znalezieniu interesującego wyjazdu, warto poszukać jeszcze w Internecie podobnej wycieczki u innego touroperatora i porównać ceny.

Zakwaterowanie i baza narciarska

Wspomnieliśmy, że warto przeanalizować program wyjazdu, ale to nie wszystko. Nie jedźmy w ciemno! Należy także znaleźć jak najwięcej informacji o zakwaterowaniu i miejscowej bazie narciarskiej. Czasem okazuje się bowiem, że standard noclegu jest znacznie niższy niż deklarowany w ofercie, a do najbliższego wyciągu trzeba dojeżdżać wiele kilometrów.

Na koniec jeszcze jedna rada: oferty Last Minute również podlegają reklamacji. Jeśli to, co zostało przedstawione w ofercie, nie miało nic wspólnego z rzeczywistością, nie bójmy się dochodzić naszych praw jako konsumenci.

Sprawdź oferty Last Minute na https://www.primoris.pl/narty/promocje/last-minute