Porady - Warto wiedzieć

Podróżowanie nigdy nie było łatwiejsze. Obecnie mamy do wyboru kilka środków lokomocji, a dzięki tanim liniom lotniczym możemy sprawnie przemieszczać się nawet za kilkanaście złotych. Na zwiedzanie świata decydują się osoby w różnym wieku. Wielu podróżnych samodzielnie organizuje cały wyjazd, bez pomocy biur podróży. Świetną alternatywą są wyjazdy w grupie. Wspólne podróżowanie ma wiele zalet, dlatego wiele osób wybiera taki sposób poznawania zakątków świata.

 

Rozłożenie kosztów dojazdu

Widoczną zaletą wyjazdów w grupie jest możliwość rozłożenia kosztów, na wszystkich członków wycieczki. Tyczy się to różnych elementów podróży, w tym dojazdu na lotnisko. Obecnie bardzo wygodnym rozwiązaniem są parkingi przy terminalach jak: START parking, które pozwalają na przyjazd własnym samochodem. Miejsca postojowe są monitorowane cały tydzień, przez całą dobę. Opłaty za parking nie są wysokie, więc nie uszczuplą znacznie wyjazdowego budżetu. Dzięki miejscom postojowym blisko lotniska, nie trzeba korzystać z taksówek czy transportu publicznego. Dojazd własnym pojazdem jest wygodny i komfortowy. Pozwala on na swobodne przemieszczanie i przewóz bagażu.

Koszty noclegu i atrakcji

Podróżując w grupie można wynająć cały apartament albo dom. Jest to bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie. Nie trzeba ograniczać się do pokojów hotelowych. Zyskujemy wtedy więcej swobody i przestrzeni. Koszty noclegu dzielone są na osoby, więc w ogólnym rozrachunku każdy płaci tylko część opłat, a korzysta ze wszystkich dostępnych udogodnień. Nierzadko całe apartamenty czy domy są tańsze niż pojedyncze pokoje w hotelu, więc można pozwolić sobie na wyższy standard miejsca. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na kilkuosobowe podróże, jadąc całą paczką można wynająć samochód i zwiedzać miejsca, będąc niezależnym od komunikacji publicznej. Wiele atrakcji posiada również grupowe bilety wstępów, które są zazwyczaj tańsze, niż normalne, pojedyncze wejściówki. Oczywiście podróżowanie w grupie jest bezpieczniejsze niż wyjazdy w pojedynkę.

Wady podróży w grupie

Oczywiście jak każde rozwiązanie, także kilkuosobowe wyjazdy mają swoje wady. Podczas planowania podróży mogą wystąpić problemy z priorytetami uczestników i możliwościami finansowymi poszczególnych osób. Poza tym, przebywanie w grupie przez cały wyjazd może okazać się męczące. Podstawą wyjazdu paczką jest to, by uczestnicy dobrze się znali i czuli się ze sobą swobodnie. W takiej sytuacji wyjazd będzie naprawdę udany i przyjemny dla każdego uczestnika.

Podróżowanie zgraną paczką jest bardzo miłym doświadczeniem, dlatego nawet jeśli preferujemy inny sposób odpoczynku, warto choć raz zdecydować się na kilkuosobowy wyjazd. W towarzystwie inaczej się odpoczywa i relaksuje. Do długotrwałego przebywania w grupie trzeba się po prostu przyzwyczaić.