Porady - Warto wiedzieć

Obecne czasy dalekie są od stabilnych. Ludzie, przede wszystkim młodzi, często się przemieszczają w poszukiwaniu lepszego jutra. Wyjeżdżają z rodzinnego miasta przede wszystkim na studia i do pracy. Często po podjęciu takiej decyzji idą o krok dalej i decydują się na wyjazd za granicę. Lepsze perspektywy pracy i zarobków są tym czynnikiem, który najczęściej decyduje o opuszczeniu ojczyzny. Jak z głową zaplanować przeprowadzkę za granicę?

 

Zacznij od zamknięcia spraw i zgromadzenia dokumentów

Z jednej strony ekscytacja, z drugiej mnóstwo stresu - to emocje towarzyszące każdej przeprowadzce. Są one jeszcze silniejsze, gdy w grę wchodzi wyjazd za granicę. W końcu daleko zostawiasz rodzinę, znajomych i właściwie całe dotychczasowe życie. Myślisz o tym, co będzie i jak się ułoży, zastanawiasz się, co spakować i jak sobie poradzisz w nowym miejscu.

Zanim zaczniesz jednak planować część logistyczną, pomyśl o formalnościach! To od nich w największej mierze zależy powodzenie całego, wcale niełatwego przecież przedsięwzięcia.

Zadbaj przede wszystkim o:

● ważność dokumentów - dowodu osobistego i paszportu;

● zabranie niezbędnych dokumentów, takich jak akt urodzenia, ślubu, dyplomy i świadectwa;

● zamknięcie wszystkich spraw - przede wszystkim w urzędach;

● zakończenie umów na usługi - telefon, internet, telewizję.

Zapoznaj się dokładnie z formalnymi wymogami kraju, do którego wyjeżdżasz. Ściąganie dokumentów z Polski może być bardzo trudne, czasochłonne i kosztowne. Dopilnuj wszystkiego zawczasu, by bez stresu planować część logistyczną przedsięwzięcia.

Dopilnuj wszystkich formalności

Zanim wsiądziesz do samochodu lub samolotu, dopilnuj, aby wszystkie formalności związane z Twoim wyjazdem były dopełnione tak, abyś wysiadając mógł planować jutrzejszy dzień bez stresu.

Załatw więc umowę wynajmu mieszkania i dopnij wszystkie kwestie związane z pracą (jeśli masz już załatwioną). Dopiero potem spakuj się i ruszaj w (nie) znane!

Spakuj tylko najpotrzebniejsze rzeczy

Niezależnie od tego, czy za granicę przenosisz się na stałe, czy tylko na jakiś czas, nie pakuj całego domu! Zabierz tylko najpotrzebniejsze rzeczy: ubrania, gadżety i inne przedmioty, których używasz na co dzień.

Dlaczego? Po pierwsze - większości rzeczy, które masz w domu i tak nie potrzebujesz w nowym miejscu, a tylko niepotrzebnie zwiększysz ilość bagażu. To z kolei utrudnia logistykę i podnosi jej koszty.

Po drugie - już będąc za granicą, kupisz nowe rzeczy. Zostaw więc na nie miejsce w walizkach i w mieszkaniu.

Odpowiednio wcześnie zadbaj o zorganizowanie transportu

Jednym z najbardziej stresujących elementów przeprowadzki jest transport. To kwestia, od której powinno się zacząć planowanie wyjazdu za granicę. Dlaczego?

Przede wszystkim musisz oszacować koszty - a te zależą nie tylko od terminu wyjazdu i odległości do pokonania, ale także od ilości bagażu, a tym samym - także wynajętego w tym celu pojazdu.

Wybierz firmę godną zaufania, aby mieć pewność, że:

● nie będzie żadnych ukrytych kosztów;

● samochód pojawi się w umówionym miejscu w terminie;

● usługa będzie zrealizowana profesjonalnie.

Wszystkie te warunki spełnia firma Fortis. Wejdź na stronę https://fortis-przeprowadzki.pl/przeprowadzki/miedzynarodowe skontaktuj się już dziś, by ustalić wszystkie szczegóły i na spokojnie planować kolejne etapy przeprowadzki za granicę.