Porady - Warto wiedzieć

wypożyczalnia flexrent

Każdy, kto choć raz zdecydował się na wynajem samochodu w podróży, bardzo docenia tę możliwość i chętnie z niej korzysta podczas kolejnych wyjazdów. Głównym atutem jest wygoda, jaką daje poruszanie się własnym środkiem transportu i niczym nieograniczona swoboda. Jedziemy, gdzie chcemy, kiedy chcemy i zwiedzamy miejsca, które nas interesują, a nie te, do których dojeżdża komunikacja miejska… czyż nie o to właśnie chodzi w podróżowaniu?

 

Duże znaczenie ma również wypożyczalnia samochodów, na której usługi się zdecydujemy, bo od tego wyboru zależy wiele czynników, jak chociażby koszt wyjazdu, nasze bezpieczeństwo oraz nie mniej ważny – spokój.

Kilka wskazówek, jak dokonać dobrego wyboru, czyli wynajem samochodu bez tajemnic.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest szybki kontakt z daną wypożyczalnią samochodów, ponieważ na każdym etapie współpracy mogą pojawić się wątpliwości, których sprawne wyjaśnienie może mieć ogromne znaczenie. Jeśli więc już we wstępnych rozmowach jest on znacznie utrudniony, rozmowa z pracownikiem nie wyjaśnia wielu istotnych kwestii, a sama firma nie do końca wzbudza nasze zaufanie, warto poszukać innej opcji.

Przykładem wypożyczalni samochodów, dla której priorytetem jest komunikacja z klientami jest Flex Rent a Car. Firma ta od początku swojej działalności postawiła na transparentność swoich usług i wsparcie podczas wszystkich czynności niezbędnych do wynajęcia pojazdu. Dodatkowo posiada rozbudowaną flotę, a dzięki systematycznemu monitorowaniu potrzeb rynku, stale poszerza swoją ofertę i dopasowuje ją do aktualnych trendów. Firma dba również o to, by wszystkie warunki umowy przedstawione były w sposób jasny i klarowny, co finalnie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze osób, które zdecydowały się na współpracę.

Przed podpisaniem umowy, należy dokładnie ją przeczytać, a w przypadku jakichkolwiek niejasności, od razu dopytać o szczegóły. Na jakie kwestie trzeba zwrócić szczególną uwagę?

  • zniesienie udziału własnego, co oznacza, iż w chwili powstania szkody klient nie będzie obciążony kosztami naprawy, ani nie będzie musiał domagać się odszkodowania od innej osoby czy instytucji
  • akcesoria dodatkowe, np. fotelik, GPS czy WiFi
  • politykę paliwową, czyli z jaką ilością paliwa wynajmujemy samochód i z jaką oddajemy
  • możliwość zwrotu pojazdu w innej lokalizacji
  • godziny otwarcia danej placówki (w przypadku oddania samochodu poza godzinami pracy)
  • możliwość przekroczenia granicy kraju
  • możliwość wyboru najlepiej dopasowanego do wymagań auta

Wypożyczalnie takie jak Flex Rent a Car, które cenią sobie udaną współpracę, zawsze starają się tak skonstruować swoją ofertę, by była ona optymalna i jak najlepiej spełniała oczekiwania klientów. Najczęściej można te warunki negocjować, w zależności od terminu, czasu, na jaki chcemy wynająć samochód oraz jego klasy. Częstą praktyką są ciekawe pakiety usług, dodatkowe pakiety znoszące odpowiedzialność za uszkodzenia pojazdu, dlatego zawsze warto pytać i szczegółowo zapoznać się z ofertą wypożyczalni. Inną wartą uwagi opcją jest tak zwana przedpłata paliwowa, która pozwala na oddanie samochodu z niepełnym bakiem paliwa. W ten sposób dbamy nie tylko o stan swojego konta, ale przede wszystkim o spokojną głowę w trakcie całej podróży.