Porady - Warto wiedzieć

Wakacje i solidny odpoczynek należą się nie tylko dzieciom, które 10 miesięcy spędzają w szkole, czy pracującym dorosłym, ale także seniorom. Tanie wczasy dla seniora są możliwe i mogą spełnić oczekiwania każdej osoby. Wybór aktywności i miejsca może zależeć od tego, jak bardzo aktywna jest ta osoba oraz jak chce spędzić swoje wakacje. Jak zorganizować tanie wakacje dla seniora? Podpowiadamy poniżej.

 

Jak zorganizować wczasy dla emerytów?

Każda osoba ma prawo do wakacji, zarówno dzieci, dorośli jak i seniorzy. Odpoczynek z dala od morza działa nie tylko zbawiennie na ciało, ale także na duszę. Dlatego zorganizowanie ich dla emeryta może bardzo poprawić jego samopoczucie. Tanie wczasy dla seniora są możliwe do zorganizowania.

Przed aranżacją takiego wyjazdu należy zastanowić się nad lokalizacją wyjazdu. Warto zapytać seniora o to, gdzie chciałby spędzić ten czas. Planując wczasy dla emerytów nad morzem trzeba wziąć pod uwagę dojazd na miejsce. Czy będzie to dojazd na własną rękę publicznymi środkami transportu, czy ktoś seniora zawiezie, czy może będzie to zorganizowany przejazd z większą grupą. Najlepszą opcją będzie tutaj zaplanowanie wyjazdu pod względem naszych możliwości. Tanie wczasy dla seniora można zorganizować wszędzie. Taki wyjazd powinien trwać przynajmniej dwa tygodnie. Dobrze jest się zorientować również, gdzie będzie zlokalizowane miejsce, w którym seniorzy będą spędzać czas - czy będzie to miejsce blisko morza, czy będzie to hotel, gdzie będzie można zażyć różnych zabiegów, czy może będą to prywatne kwatery. Wczasy dla emerytów nad morzem są jednymi z popularniejszych sposobów na wakacje, dlatego dobrze jest też zastanowić się nad rezerwacją w momencie, kiedy podejmiemy decyzję o takim wyjeździe.

Tanie wczasy dla seniora - zorganizowany wyjazd

Zorganizowany wyjazd to świetny pomysł na tanie wczasy dla seniora. Zwłaszcza dla samotnej osoby jest to dobra okazja, żeby spotkać nowych znajomych w podobnym wieku i odpocząć. Wczasy dla seniora nad morzem to świetny pomysł na wyjazd wiosną, latem, a nawet wczesną jesienią. Pogoda nad polskim morze jest dosyć zmienna. Bliskość morza i czyste powietrze przepełnione jodem będzie świetną alternatywą dla osób, które na co dzień mieszkają w zatłoczonych miastach, albo cierpią na schorzenia związane z drogami oddechowymi. Oprócz tego taki wyjazd jest polecany osobom, które cierpią na chorobę niedokrwienną serca, które mają miażdżycowe stwardnieniem tętnic, a także łagodne zakrzepowo-zarostowe zapalenia tętnic kończyn. Tanie wczasy dla seniora mogą mieć dużo bardziej atrakcyjną cenę niż wyjazd do sanatorium. Zorganizowany wyjazd zwykle odbywa się z jednego miejsca, a seniorzy mają opiekuna wyjazdu oraz animatorów, którzy zadbają o aktywności. W trakcie takiego wyjazdu obecny jest także lekarz, fizjoterapeuta oraz można zażywać dobroczynnych właściwości ośrodka. Dzięki temu, że takie wczasy dla seniora nad morzem są zorganizowane mogą się odbywać w ośrodku z dala od dużego miasta, a ośrodek często jest przeznaczony na wyłączność dla uczestników tego typu wyjazdów.

Wakacje dla seniora na własną rękę

Wakacje dla seniora nad morzem na własną rękę są również możliwe. To rozwiązanie polecane zwłaszcza dla par, lub grupy znajomych. Wielu seniorów bardzo docenia taką możliwość przygotowania sobie indywidualnego wyjazdu i spędzanie czasu w zależności od tego w jaki sposób chcą. Wczasy nad morzem dla seniora można zorganizować wynajmując domek, kwaterę albo campera. Wszystko zależy od potrzeb seniora. Dla osób, które są bardzo aktywne będzie to świetny sposób na naładowanie akumulatorów. Czy wakacje na własną rękę są tańsze niż te zorganizowane? Wszystko zależy od tego w jakim momencie sezonu seniorzy chcą przyjechać. Wakacje dla seniora nad morzem mogą być tanie w okresie przejściowym - pomiędzy długimi weekendami oraz urlopowo-wakacyjnymi przerwami szkolnymi. Wówczas rzeczywiście nawet taki dwutygodniowy wyjazd może kosztować niewiele, ponieważ cena noclegu jest wtedy niższa. W sezonie ceny podskakują nawet o kilkanaście do kilkudziesięciu procent.

Turnusy rehabilitacyjny na wakacje

Turnusy dla seniorów nad morzem organizowane przez PFRON to dobry pomysł na podreperowanie zdrowia. Takie wczasy dla emeryta nad morzem są dostępne w zależności od rodzaju schorzenia oraz dostępności miejsc. Na taki wyjazd trzeba mieć zwykle skierowanie od lekarza specjalisty, ale plusem jest to, że tego typu wyjazd jest dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W trakcie takiego wyjazdu emeryci są poddawani różnym zabiegom rehabilitacyjnym. Turnusy PFRON cieszą się dużą popularnością dlatego warto podjąć decyzję o takim wyjeździe odpowiednio wcześnie. Wówczas można mieć pewność, że będą jeszcze miejsca. Turnusy PFRON mają określone terminy wyjazdów i zwykle nie można się zadeklarować na udział w konkretnym wyjeździe, jest ona przyznawana odgórnie.