Porady - Warto wiedzieć

samochód wypożyczalnia

Jedną z często spotykanych zasad wynajmu samochodów jest limit kilometrów. Nie bez powodu warunek ten pojawia się w ofertach wielu podmiotów udostępniających samochody do wynajęcia. Firmy chcą mieć większą kontrolę nad tym, jak użytkowane są ich samochody. Jednak czy wszystkie wypożyczalnie aut stosują to ograniczenie?

 

Skąd wynika obecność limitu w umowach najmu?

Limit kilometrów to duże ograniczenie, gdy chcemy swobodnie podróżować na dłuższe dystanse, choć pozwala wypożyczalniom kontrolować zużycie pojazdu. Limit nie przysłania jednak wielu zalet wynajmowania samochodów, o których warto pamiętać, np. dostęp do aut klasy premium bez konieczności inwestowania dużych środków. Limit może działać na dwa sposoby - jako limit dzienny lub jako nałożony na cały okres wypowiedzenia. Jego wysokość może wpłynąć na ogólną cenę za wynajem - im limit większy, tym wyższa dobowa stawka. W wypadku krótkiego wypożyczenia może to nie mieć znaczenia dla kierowcy, ale już przy długich umowach jak najbardziej. Wówczas każdy kolejny kilometr ponad limit będzie nas dodatkowo kosztował. Oczywiście gdy mówimy o niewielkich przekroczeniach, dopłata nie będzie znaczna, ale gdy faktycznie musimy odbyć długą podróż, to sytuacja może wyglądać zgoła inaczej.

 

Dowiedz się więcej o limicie kilometrów w umowach o wynajem auta:

https://flexrent.pl/blog-post/wynajem-auta-bez-limitu-kilometrow/

 

Limit kilometrów to nie jedyny sposób na ograniczanie mobilności wynajętego samochodu. Przed wybraniem oferty wypożyczalni warto sprawdzić, czy w wypożyczalni obowiązują dodatkowe opłaty związane z wyjazdem za granicę. Najczęściej kwota ta jest uzależniona od kraju (np. państw UE, Rosji, Ukrainy), do którego chcemy wyjeżdżać. Istotne, aby o swoich planach poinformować wypożyczalnię wcześniej. W przeciwnym wypadku możemy zostać obciążeni wyższą opłatą.

Limit kilometrów? Nie w Flex Rent!

Mimo ogromnej popularności tego rozwiązania zdecydowaliśmy w Flex Rent, iż go nie zastosujemy. Dzięki temu każdy nasz klient może użytkować samochód swobodnie. Lubisz korzystać z auta w trakcie urlopu bez ograniczeń? Świetnie się składa. W Flex Rent nie musisz obawiać się o dodatkowe koszty. Udogodnienie to jest skierowane również do firm, w których samochody są częściej eksploatowane. W ten sposób łatwiej zarządzać flotą i korzystać z pojazdów do zadań specjalnych np. niespodziewanych delegacji. To doskonałe rozwiązanie dla osób, których praca wymaga częstych podróży (np. handlowców). Dodatkową zaletą Flex Rent jest liczba dostępnych modeli w każdej lokalizacji, dzięki czemu istnieje możliwość wypożyczenia samochodów o różnej charakterystyce, od typowo miejskich po vany lub pojazdy z klasy premium.

 

W Flex Rent zarezerwujesz samochód do wynajęcia za pomocą naszej strony internetowej. Wystarczy, że wybierzesz okres, który Cię interesuje i miejsce, z którego chcesz odebrać pojazd. Wówczas wyświetli się lista aut dostępnych w danej lokalizacji. Aby następnie podpisać umowę wypożyczenia, musisz zabrać ze sobą prawo jazdy (ważne co najmniej od 12 miesięcy), dowód osobisty i kartę kredytową. Samochód, bez limitu kilometrów, będzie na Ciebie czekał zatankowany i gotowy do drogi.