Porady - Warto wiedzieć

Matura z języka angielskiego zdana na odpowiednio wysokim poziomie pozwoli dostać się na wymarzone studia i kontynuować naukę w wybranym przez nas obszarze. W efektywnym przygotowaniu się do wyzwania, które czeka wszystkich licealistów oraz uczniów technikum, pomogą specjalnie zaprojektowane pomoce naukowe, które przybliżają rozmaite zagadnienia związane z używanym językiem i ułatwiają zapamiętywanie.

 

Przygotowania do matury z języka angielskiego, wartościowe pomoce naukowe

Niezbędną i nowoczesną pomocą, przydatną w trakcie przygotowań do zdania egzaminu językowego będą z pewnością fiszki zawierające poszczególne słówka, czy całe wyrażenia, które możemy mieć zawsze pod ręką. Tego typu pomoc naukową możemy z powodzeniem wykonać samodzielnie np. wypisując na kolorowych kartonikach wybrane frazy, lub zdecydować się na gotowe opakowania z fiszkami, przygotowane przez profesjonalistów. Drobne karteczki zajmują niewiele miejsca, dlatego z powodzeniem można zabrać je ze sobą w podróż, powtarzając wybrane partie materiału w trakcie podróży autobusem czy tramwajem.

Karteczki ze słówkami dostępne są w wielu różnych wariantach, mogą zawierać dodatkowo umieszczoną wymowę, zapisaną w formie fonetycznej lub wskazówki dotyczące tego, jak używać poszczególnych wyrażeń w zdaniach. Wygodna forma tego typu pomocy naukowej w znacznym stopniu ułatwia zapamiętywanie, przyśpieszając proces przyswajania wiedzy. Odpowiedzi na to, co oznaczają poszczególne słowa, nie musisz szukać w grubym słowniku, wystarczy, że obrócisz fiszkę na drugą stronę, uzyskując szybkie rozwiązanie.

Praktyczne podręczniki i repetytoria

W trakcie nauki do egzaminu możesz postawić również na profesjonalny podręcznik czy vademecum, pozwalające na odpowiednie uporządkowanie wszystkich dotychczasowych informacji. Niezawodne repetytorium z angielskiego na pewno ułatwi ci zdanie matury, prezentując szeroki zakres zagadnień odnoszących się do gramatyki, słownictwa i innych zasad wartych uwagi.

Specjalnie zaprojektowane tabele dotyczące czasów, stopniowania przymiotników czy trybów warunkowych, w przystępny sposób przekazują to, co niezbędne do zdania egzaminu. Wybierz zakres wiedzy podstawowy lub rozszerzony, w zależności od własnych preferencji, zgłębiając wiedzę z języka angielskiego na poziomie B1 lub B2. Większość książek tego typu została podzielona na poszczególne fragmenty tematyczne odpowiadające poszczególnych obszarom wiedzy i życia codziennego, dzięki czemu znacznie łatwiej i szybciej zapamiętujemy, przyporządkowane poszczególnym działom, słówka.