Porady - Warto wiedzieć

Planując wakacje i atrakcje, które będziemy zwiedzać, warto pomyśleć także o tak ważnej rzeczy, jak ubezpieczenie turystyczne. Ubezpieczenie wyjazdowe może się przydać w najmniej oczekiwanym momencie. Czasami, poza idyllicznymi wspomnieniami, z wakacji przywozimy niezaplanowane finansowe zobowiązania. Jeśli chcemy tego uniknąć warto wykupić dobre ubezpieczenie turystyczne. Ubezpieczenie podróżne od następstw nieszczęśliwych wypadków można zakupić w stosunkowo niskiej cenie.

Płacąc zaledwie kilka złotych dziennie, możemy nabyć ubezpieczenie turystyczne. W ten sposób zyskamy kompleksową i rozszerzoną ochronę podczas naszego wyjazdu. W razie problemów zdrowotnych i pobytu w szpitalu możemy liczyć na ubezpieczenie kosztów leczenia, a co za tym idzie poniesiony nakład finansowy zostanie zrefundowany. Podobnie, jeśli zmuszeni będziemy do skorzystania z prywatnej opieki medycznej, koszty leczenia będą nam zwrócone.

Ubezpieczenie turystyczne, czyli co warto doczytać w ogólnych warunkach ubezpieczenia

Nieszczęśliwe wypadki mogą spotkać każdego. Nawet najzwyklejsze wakacje all inclusive mogą nas zaskoczyć. Zdarzają się sytuacje, w których samodzielne pokrycie kosztów leczenia może być trudne do wykonania. Nieszczęśliwy wypadek, chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Czasem jesteśmy sobie w stanie poradzić samodzielnie, ale zdarzają się również takie momenty, kiedy pomoc lekarska jest niezbędna. Sytuacja zdrowotna może nas zmusić do opuszczenia wakacyjnej destynacji. W takiej sytuacji nieocenione okaże się ubezpieczenie podróżne online, które pokryje koszty medycznego transportu do kraju. Ubezpieczenia turystyczne chronią także przed kosztami związanymi z doznaniem długotrwałego uszczerbku na naszym zdrowiu, ale także zdrowiu osób trzecich.

Jeśli pragniemy zakupić ubezpieczenie wyjazdowe - strona ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/0.html to miejsce dla nas. Prezentuje i porównuje różnorodne oferty. Dzięki dostępnym artykułom poszerzymy zakres swojej wiedzy. Ubezpieczenia turystyczne zapewnią nam zwrot poniesionych kosztów i dadzą swobodę działania. Nie będziemy rezygnować z wizyty lekarskiej przez wzgląd na koszt. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda sytuacja obliguje ubezpieczyciela do wypłaty środków. W szczególności dotyczy to zdarzeń o charakterze sportowym. Aby poznać pełny katalog sportów, które objęte są ubezpieczeniem, musimy sięgnąć do ogólnych warunków ubezpieczenia.

Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego

Sytuacja, w której zapomnimy o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego za granicą, może skończyć się bardzo poważnymi obciążeniami finansowymi. Choć w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia możemy skorzystać z EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, to nie zawsze jej zakres będzie wystarczający. Jak czytamy na stronie https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/ubezpieczenie-kl-co-powinienes-wiedziec-o-kosztach-leczenia-za-granica/72.html, EKUZ gwarantuje tylko podstawową opiekę medyczną. Co to w rzeczywistości oznacza? Nic innego jak konieczność korzystania z państwowych placówek medycznych. Za wszelkie wizyty w prywatnych przychodniach i szpitalach będziemy musieli zapłacić samodzielnie. EKUZ nie uwzględnia także kosztów ratownictwa, transportu medycznego do kraju, czy świadczeń medycznych nierefundowanych w danym miejscu. Takie ubezpieczenie nie będzie dla nas wsparciem, kiedy zgubimy dokumenty lub w sytuacji, kiedy potrzebny będzie tłumacz. Niewiele osób wie, że EKUZ nakłada na turystę również obowiązek współfinansowania wielu usług medycznych. Te wszystkie powody jednoznacznie wskazują, że warto zakupić dobre, turystyczne ubezpieczenie, niezależnie od posiadania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.