Porady - Warto wiedzieć

Walizka kabinowa

Niewielka walizka kabinowa jest niezbędna, jeśli chcesz wziąć bagaż na pokład samolotu. To też dobre rozwiązanie w przypadku krótkich podróży, gdy nie trzeba zabierać ze sobą wielu rzeczy. Ale jak dobrze się spakować, by wszystko zmieścić w walizce o ściśle określonych wymiarach? Podpowiadamy!

 

Walizka kabinowa – charakterystyka

Walizka kabinowa inaczej nazywana jest bagażem podręcznym. To, co przede wszystkim ją charakteryzuje, to wymiary uzależnione od wymogów linii lotniczych. Walizkę kabinową wnosi się bowiem na pokład samolotu. Nie może więc być zbyt duża. Dopuszczalne rozmiary wynoszą ok. 50 x 40 x 20 cm, natomiast waga to ok. 8-10 kg. Co ważne, do wymiaru całkowitego wliczają się kółka oraz uchwyt. Jednak zawsze przed pakowaniem bagażu podręcznego warto upewnić się, jakie wymogi stawia konkretny przewoźnik.

Poza wymiarami walizka kabinowa nie różni się szczególnie od większych walizek. W zależności od producenta może być wykonana z różnych materiałów i zaprojektowana w inny sposób. Szeroki wybór bagażu podręcznego oferuje OCHNIK. W kolekcji tej marki znajdują się m.in. modne walizki kabinowe inspirowane muszlami morskimi w połyskującym kolorze: błękitnym, beżowym i czarnym. Wykonane są z wytrzymałego i ekologicznego materiału PC (poliwęglan). Popularne są także walizki kabinowe z ABS – bardzo lekkiego, a jednocześnie odpornego na uszkodzenia materiału. Ponadczasowe, jednokomorowe modele marki OCHNIK wyróżniają się oryginalną kolorystyką. Walizki kabinowej w intensywnym żółtym, zielonym czy różowym odcieniu nie da się stracić z oczu.

 

 

Walizka kabinowa – jak spakować bagaż podręczny

Małe, bardzo lekkie walizki marki OCHNIK – sprawdzą się jako bagaż podręczny do linii lotniczych, m.in. LOT, Ryanair.

Bagaż podręczny – co spakować do walizki na czas lotu?

Limity dotyczą nie tylko wymiarów walizki kabinowej, ale też jej zawartości. Co można spakować do bagażu podręcznego? Napoje alkoholowe (do 100 ml), kosmetyki (100 ml), żywność (w tym napoje), ubrania, niezbędne leki oraz sprzęt medyczny, np. ciśnieniomierz. Produkty w postaci płynnej oraz jedzenie powinny być umieszczone w przezroczystych butelkach, pojemnikach lub w folii. Dobrym rozwiązaniem są transparentne kosmetyczki. Aby mieć pewność, że bagaż podręczny został dobrze spakowany, warto przed podróżą sprawdzić regulamin konkretnej linii lotniczej.

 

 

Ważne, aby komora wewnątrz walizki była podzielona na dwie części – z jednej strony może być zamykana na suwak, a z drugiej zabezpieczona elastycznymi pasami.

Jak spakować walizkę kabinową?

Zastanawiasz się, jak spakować bagaż podręczny, by wszystko się do niego zmieściło? To może być wyzwanie, zwłaszcza jeśli to jedyna walizka, jaką ze sobą zabierasz. Na szczęście jest kilka sposobów, które ułatwią to zadanie.

  1. Zwijaj ubrania w rulon, zamiast je składać – dzięki temu zajmą mniej miejsca w walizce.
  2. Postaw na kosmetyki w wersji mini – w drogeriach dostępne są nawet specjalne serie produktów w mniejszych buteleczkach, wyprodukowane z myślą o podróżach.
  3. Wykorzystaj worki próżniowe – to rozwiązanie pozwoli zmieścić nieco więcej w walizce.
  4. Dobrze zaplanuj rozmieszczenie rzeczy – ułóż wszystko tak, aby nie pozostawić żadnej wolnej przestrzeni.
  5. Jeśli możesz, na czas lotu ubierz się „na cebulkę” – zamiast wkładać dodatkową koszulkę do walizki, lepiej załóż ją na siebie pod bluzę.
  6. Zostaw trochę wolnego miejsca – przyda się na pamiątki przywiezione z podróży.

Te triki pozwolą maksymalnie wykorzystać przestrzeń w niewielkiej walizce kabinowej i tym samym zabrać wszystko, czego potrzebujesz.

 

 

Bardzo wytrzymałe walizki OCHNIK wykonane z ekologicznego materiału PC.

Jaką walizkę kabinową wybrać?

Wybierając walizkę kabinową, warto kierować się jakością wykonania oraz estetyką. Dużym atutem są łożyskowane kauczukowo-gumowe kółka, które obracają się o 360 stopni. Dzięki nim można wygodnie ciągnąć lub pchać bagaż podręczny. W kwestii funkcjonalności walizki kabinowe nie różnią się szczególnie między sobą. Są to z reguły modele jednokomorowe z dodatkową małą przestrzenią wewnątrz, zamykaną na suwak. Takie rozwiązanie jest podyktowane niewielkimi rozmiarami walizek.

Warto pamiętać, że bagaż podręczny może być ciekawym elementem dopełniającym podróżny outfit. Miłośnicy elegancji z pewnością będą zachwyceni walizkami kabinowymi marki OCHNIK, które perfekcyjnie łączą interesujący design z jakością.