Porady - Warto wiedzieć

dron

Kamery DJI z serii Action to sprzęt, który został już doceniony zarówno przez użytkowników, jak i fachowców. Najnowsza propozycja w ramach tej serii – DJI Osmo Action 3 – nie odstaje od poprzedników. Urządzenie gwarantuje najwyższą jakość obrazu, wykonując zachwycające zdjęcia i kręcąc oszałamiające firmy w zasadzie w każdych warunkach. Sprawdź, co warto wiedzieć o jakości obrazu rejestrowanego przez Osmo Action 3 i co wyróżnia najnowszą odsłonę kultowego modelu.

 

Matryca i obiektyw z najwyższej półki

Podstawę każdej kamery stanowią matryca i obiektyw. W przypadku Osmo Action 3 mowa o wyposażeniu absolutnie najwyższej klasy. DJI słynie z wysokiej jakości podzespołów. W tym przypadku możemy liczyć również na wyjątkowe parametry. Matryca 1/1,7 cala rejestruje wideo w jakości 4K/120FPS, czyli w zasadzie w najlepszej możliwej. Natomiast obiektyw wyróżnia się polem widzenia aż 155 stopni, co gwarantuje uchwycenie w pełni każdej sytuacji.

Dostosowanie do sytuacji

Nie ma wątpliwości, że DJI Osmo Action 3 to kamera przeznaczona do pracy również w sytuacjach ekstremalnych. Na rowerze czy pod wodą – wszędzie możesz uzyskiwać wysoką jakość obrazu. Wszystko to za sprawą rozwiązań umożliwiających dostosowanie ustawień kamery do okoliczności. Wymagają tego przecież nie tylko sytuacje ekstremalne, ale też choćby zmiana światła. W Osmo Action 3 zastosowano czujnik temperatury barwowej o dużej czułości. Doskonale radzi on sobie z kontrolą AE i balansem bieli. Wspomniany czujnik to element mający za zadanie zapewnić wysoką jakość ujęcia nawet przy znacznym niedoborze światła.

Stabilizacja obrazu za sprawą innowacyjnych technologii

W DJI Osmo Action 3 zastosowano najnowsze technologie stabilizacji obrazu. Mamy tu do czynienia z dwoma systemie. Pierwszy z nich to RockSteady. Od lat system ten jest wykorzystywany przez najlepszych producentów kamer, głównie tych sportowych. Jego zadaniem jest redukcja drgań, mających fatalny wpływ na jakość obrazu. Warto zaznaczyć, że RockSteady jest poddawany ciągłym aktualizacjom. Każda kolejna to poprawa funkcjonalności systemu, za sprawą przyspieszenia reakcji i po prostu wyższej skuteczności w zakresie redukcji drgań. W Action 3 zastosowano najnowszą wersję systemu, czyli RockSteady 3.0.

Drugim innowacyjnym systemem jest HorizonSteady. Jego zadaniem jest redukcja wibracji zachodzących pod różnymi kątami. Technologia ta jest szczególnie przydatna w przypadku obracania się obiektywu. Doskonale radzi sobie podczas przechyłu kamery, gwarantując uzyskanie jakościowych ujęć nawet przy obrocie o 360 stopni i bardzo mocnych wstrząsach oddziałujących na kamerę.

Naszym zdaniem kamera DJI Osmo Action 3 to dzisiaj jedna z najciekawszych pozycji na rynku. Model spisuje się świetnie zarówno na co dzień, jak i podczas uprawiania najbardziej ekstremalnych sportów. Niewątpliwie Osmo Action 3 jest godnym reprezentantem serii Action. Co więcej, w najnowszym modelu dopracowano niektóre niedoskonałości poprzednich propozycji.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://megadron.pl/pl/menu/wideo/kamery/dji-osmo-action-3-2246.html