Porady - Warto wiedzieć

pierwszy lot z dzieckiem

Wyjazd z dziećmi to wspaniała okazja do poznawania nowych miejsc i tworzenia wspomnień na całe życie. By wypoczynek był bezpieczny i komfortowy, warto wcześniej dokładnie zaplanować, jakie atrakcje i miejsca chcecie odwiedzić. Dzięki temu łatwiej zapakować walizkę i zmieścić się w bagażu. Podpowiadamy, jak zapanować nad przedwyjazdowym chaosem.

 

Co zabrać do bagażu podręcznego?

Podróżowanie samolotem z dzieckiem może być wyjątkowo ekscytujące, ale też stresujące. Przed pierwszym lotem warto dokładnie przygotować się i zaplanować każdy szczegół. Najważniejsze jest, aby wcześniej upewnić się, że dziecko ma wszystko, co potrzebne do komfortowej podróży. Zanim zapakujesz torbę podręczną, sprawdź wytyczne danych linii lotniczych. Z pewnością przyda się zapas pieluch, mokre chusteczki oraz krem. Wrzuć również zapasowe ubranie i kocyk (w samolotach czasami jest chłodno). Koniecznie zabierz również jakieś picie. Do drugiego roku życia dziecka nie powinien być to problem. U starszych dzieci można zabrać butelkę filtrującą lub bidon i nalać wody po przejściu przez kontrolę. Kolejnym ważnym aspektem jest jedzenie. Na krótkie dystanse sprawdzi się prosta przekąska. Ważne by była niebrudząca i swoim zapachem nie przeszkadzała innym pasażerom. Dobrym rozwiązaniem są musy w tubkach, chrupki ryżowe czy kukurydziane, a także żelki z owoców. Na czas startu i lądowania warto podać dziecku coś do jedzenia lub picia, dzięki czemu ograniczysz nieprzyjemny efekt zatykających się uszu. Wózek można zabrać bezpłatnie.

Boisz się latać? Postaw na wakacje w kraju!

Wielu dorosłych panicznie boi się latania. Jeżeli również należysz do tych osób, to postaw na wakacje w Polsce (https://www.wakacjezdzieckiem.pl). Do dyspozycji masz zarówno nadmorskie kurorty, jak i górskie, przytulne apartamenty. Jeżeli szum fal Cię uspokaja, a zimą nie przeszkadza wiatr i chłód, to sprawdź ofertę, którą znajdziesz tutaj: https://www.wakacjezdzieckiem.pl/wakacje-nad-morzem. Możesz wybierać spośród popularnych, dużych miejscowości, jak Kołobrzeg, Jastrzębia Góra czy Ustka lub postawić na mniejsze, bardziej kameralne rozwiązanie. Z pewnością nie brakuje udogodnień dla najmłodszych i wielu ciekach atrakcji. Fani wakacji w górskim klimacie https://www.wakacjezdzieckiem.pl/wakacje-w-gorach swoje miejsce znajdą wśród zaśnieżonych widoków Karkonoszy i Karpat. Sprawdź dostępne opcje i odkryj nowe miejsca. Wspólnie z dzieckiem spróbuj regionalnej kuchni i podziwiaj piękne widoki.

Zanim wybierzesz się na lotnisko, powinieneś sprawdzić, czy masz ze sobą leki przeciwbólowe dla dzieci oraz inne artykuły pierwszej pomocy. Warto zabrać również nowe gry, książeczki czy inne zabawki, które uprzyjemnią podróż. Nie zapomnij sprawdzić, czy masz ze sobą niezbędne do przekroczenia granicy dokumenty dla siebie i dziecka. Sprawdź także informacje na stronie kraju, do którego się wybierasz, czy nie jest wymagana dodatkowo wiza lub ważny certyfikat szczepienia przeciwko Covid-19.