Porady - Warto wiedzieć

aktywne wakacje

Sezon urlopowy to przede wszystkim ciepłe, letnie miesiące. Wykorzystaj je maksymalnie nie tylko na odpoczynek, ale i na zdobywanie nowych umiejętności oraz poszerzanie horyzontów. Poznaj 3 ciekawe i oryginalne sposoby na miłe spędzenie zbliżających się ciepłych dni.

 

Nauka jazdy konnej, kurs tańca oraz weekendowy kurs żeglarski to aktywności, które przyniosą Ci mnóstwo radości oraz spełnienia. Umiejętności te z pewnością niejednokrotnie wykorzystasz w ciągu kolejnych lat, będą więc inwestycją długoterminową. Przekonaj się, dlaczego warto wybrać właśnie te pomysły!

1. Weekendowy kurs żeglarski

Żeglowanie to aktywność na świeżym powietrzu, do której przekonuje się coraz więcej osób w każdym wieku. Największą popularnością cieszą się weekendowy kurs żeglarski oraz kurs motorowodny . Zalew Sulejowski to miejsce, gdzie można rozpocząć przygodę z żeglowaniem, jednak mając odpowiednie patenty, do dyspozycji pozostają wody w innych miejscach Polski, a nawet Europy. Największe zalety żeglowania:

 • poznajesz wspaniałych ludzi z podobną pasją;

· możesz obserwować piękne, naturalne krajobrazy;

 • oddychasz świeżym powietrzem bogatym w minerały, a także korzystasz z kąpieli słonecznych niezbędnych do wytwarzania witaminy D;
 • wzmacniasz siłę i poprawiasz ogólną wydolność;
 • kształtujesz charakter, zwłaszcza w odniesieniu do wytrzymałości, cierpliwości i opanowania.

Aby móc odbyć taki kurs należy ukończyć 14 lat. Nie ma górnej granicy wieku – to marzenie można spełnić w każdej chwili.

2. Nauka jazdy konnej

Jeśli uwielbiasz kontakt ze zwierzętami, uspokaja Cię natura, a jednocześnie szukasz sposobów na aktywne spędzenie wolnego czasu, wybierz naukę jazdy konnej. Zajęcia mogą odbywać się o dowolnej porze dnia – ustal grafik stosownie do własnych potrzeb i możliwości. Jakie są zalety nauki jazdy konnej?:

 • kształtujesz umiejętności takie jak opanowanie, empatia, samodyscyplina, koordynacja ruchowa i równowaga;
 • wzmacniasz mięśnie, które na co dzień pozostają nieaktywne;

· masz kontakt z niezwykle mądrymi zwierzętami, a więc oddziałujesz na własne emocje i psychikę;

 • możesz się odprężyć i uspokoić po dniu obowiązków.

Także w stadninie możesz poznać wspaniałych ludzi, a jeśli zdobędziesz wymagane umiejętności, możesz rozpocząć jazdę w terenie, co jest niesamowitą przyjemnością.

3. Kurs tańca

Na kurs tańca możesz wybrać się zarówno samotnie, jak i z partnerem . To aktywność dla wszystkich, którzy cenią sobie kontakt z innymi ludźmi oraz kochają muzykę. Zalety tańca znane są od tysięcy lat!:

 • rozwijasz motorykę, koordynację, równowagę, gibkość, zwinność;
 • wzmacniasz mięśnie i kształtujesz sylwetkę;
 • relaksujesz się i odprężasz;
 • wpływasz korzystnie na zdrowie – udowodniono, że taniec wzmacnia serce, zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy, działa antydepresyjnie oraz wpływa na produkcję hormonów szczęścia;
 • możesz poznać ciekawe osoby lub zacieśnić więź ze swoim partnerem.

Taka umiejętność przyda Ci się na każdej imprezie tanecznej. Istnieje tak wiele rodzajów tańca, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie.