Informacje

Najpopularniejsze kierunki podróży. Te miejsca najczęściej pojawiają się w ofertach last minute

Te regiony turystyczne, które cieszą się ogromną popularnością, szybko stają się podstawą turystycznej oferty znanych biur podróży. O tym, jakie kierunki cieszą się największą popularnością, można się przekonać również w trakcie przeglądu promocji typu last minute.


Moda w turystyce a last minute

Turystyką, podobnie jak innymi dziedzinami życia, również rządzi moda. Te kierunki, które mają szansę okazać się „hitem” danego sezonu, są najchętniej uwzględniane w katalogach znanych biur. Przekłada się to na oferty typu last minute, które dla wielu organizatorów stały się nie tyle szansą na sprzedaż ostatnich wolnych miejsc, co stałym elementem swej kampanii reklamowej. A że w promocyjnych cenach najlepiej sprzedaje się to, co najmodniejsze, stąd wśród propozycji typu last minute prym wiodą kierunki uznawane za najpopularniejsze. Jakie regiony turystyczne już teraz zaczynają kusić turystów?

 

Teneryfa wciąż na topie!

Moda na Wyspy Kanaryjskie trwa od lat, zatem spora liczba ofert wypoczynku w tym regionie nie powinna dziwić. Liderką w tym gronie pozostaje w dalszym ciągu Teneryfa. Znane biura, jak Rainbow Tours, proponują nam wakacje last minute na największej wyspie tego niezwykłego archipelagu niemal przez cały rok. Teneryfa przyciąga przecież wspaniałym klimatem, dzięki czemu wypoczynkiem można się tu cieszyć i latem, i zimą. Jest to jednocześnie wyspa wyjątkowo atrakcyjna, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Aktywni mogą spędzać tu czas na wędrówkach po terenach wulkanicznego parku Teide, mogą też skupić się na uprawianiu sportów wodnych. Najwyżej oceniają jednak Teneryfę ci turyści, którzy podróżują z dziećmi. Dla nich łagodny klimat i dobre zagospodarowanie są równie ważne, jak liczne na tej wyspie parki rozrywki. Siam Park, Loro Park oraz wiele wspaniałych parków wodnych to podstawowe atrakcje, z których najmłodsi turyści mogą tu korzystać przez cały rok.

Egipt ma się doskonale

Choć sytuacja w Afryce nie należy do najłatwiejszych, Egipt jako kierunek turystycznych wypraw ma się doskonale. Liczne oferty promocyjnych wyjazdów skupiają się na znanych kurortach leżących nad wodami Morza Czerwonego. Wśród ofert wypoczynku na terenie tego kraju dominują wakacje w Hurghadzie. Jest to przecież potężne miasto turystyczne, które może zaoferować nie tylko wypoczynek w komfortowych warunkach, ale i tak ważne dla gości bezpieczeństwo.

Włoskie miasta dla ciekawych

Nim zacznie się prawdzie lato, zanim upały zaczną zniechęcać do zwiedzania pięknych miast, warto wybrać się na objazd po najważniejszych ośrodkach miejskich Włoch. Wiosna to dobry czas na taką podróż. Przed wakacyjnym szczytem można nacieszyć się i mniejszym tłokiem, i bardziej przyjaznymi dla ludzkich organizmów temperaturami. Maj i początek czerwca to idealna pora na to, by przekonać się, że Włochy to nie tylko piękne wybrzeża i gwarne kurorty. To również tak piękne miasta, jak Rzym, Wenecja lub Bolonia. To właśnie te ośrodki najczęściej pojawiają się w ofertach wycieczek last minute, których celem jest nie tyle wypoczynek, co zwiedzanie najważniejszych zabytków tego kraju.

Najmodniejsze kierunki zagranicznych wypraw zajmują ważne miejsce w ofertach last minute. Turyści korzystają z nich bardzo chętnie – nie tylko ze względu na niższą cenę. Są one przecież idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy kochają spontaniczne wypady i którzy lubią odwiedzać te miejsca, które zdobyły właśnie największą popularność.