Informacje

Czy pozostawienie samochodu na parkingu przy lotnisku musi być kosztowne? Ile tak naprawdę kosztują przylotniskowe parkingi i od czego zależy cena za parking przy lotnisku?

Parking przy lotnisku – od czego zależy cena?

Cena przede wszystkim zależy od długości pobytu pojazdu na parkingu oraz – na niektórych parkingach – również od typu wybranego miejsca (np. parking zadaszony albo garaż to zdecydowanie droższa opcja niż parking przylotniskowy na otwartym terenie).

Z perspektywy osoby pozostawiającej samochód na parkingu przy lotnisku, cena zależy również od typu parkingu, jego lokalizacji oraz warunków przechowywania auta.

Parkingi przylotniskowe – wybrane oferty

Koszt pozostawienia samochodu na kilka dni na parkingu przy lotnisku może naprawdę zaskoczyć. Cena za 7 dni pozostawienia samochodu na parkingu w Warszawie przy lotnisku Okęcie to np. ok. 94 zł (Lider Parking oferta Meet&Greet). A przy krakowskich Balicach - 40 zł (parking ParkujGo). Ceny zatem mocno różnią się między sobą w zależności od lokalizacji.

Lokalizacja lotniska to jednak nie jedyna zmienna, mająca wpływ na to, ile kosztuje parking przy lotnisku. Ważna jest również odległość parkingu od lotniska. Z założenia parkingi zlokalizowane bliżej terminala są droższe niż te, które zlokalizowane są nieco dalej. Różnica w cenie jest naprawdę spora. Przykładowo - koszt pozostawienia samochodu na parkingu Orange P1 lub P2 na 7 dni wynosi 90 zł, na parkingu ParkujGo - zaledwie 40 zł. Orange zlokalizowany jest 100 metrów od lotniska Balice, a ParkujGo 1200 metrów, przy czym parking oferuje bezpłatny, trwający 3 minuty transfer pod sam terminal.

Najdroższe są parkingi oficjalne, zlokalizowane najbliżej terminali (w zasadzie na terenie lotniska). Cena parkingu przy lotnisku może być naprawdę astronomiczna. Zobaczcie sami:

Oficjalny parking przy lotnisku Balice to wydatek 99 zł (w promocji) na 7 dni. Parking przy Okęciu - 180 zł za 7 dni. Parking Modlin (PA1 przy terminalu) - 140 zł za 7 dni lub 50 zł, jeśli wybierzemy parking długoterminowy, zlokalizowany dalej. Wyraźnie zatem widać, że przylotniskowe parkingi należące do lotniska to opcja najdroższa. Ci, którzy chcą zaoszczędzić, korzystają z internetowych rezerwacji miejsc na parkingach położonych nieco dalej, za to oferujących transfer na lotnisko i cenę minimum 2-krotnie niższą.

*Wszystkie ceny pochodzą ze stron internetowych parkingów i przedstawiają stan na 09.08.2017 r.