Informacje

Szukasz pomysłu na weekend? Skandynawia to niezwykły rejon północnej Europy i idealny kierunek na wakacyjny city break! Malownicze norweskie fiordy wcinające się w wysokie góry, okazałe rezydencje duńskich monarchów czy szwedzkie pozostałości po osadach wikingów to tylko kilka z atrakcji, które czekają na Ciebie w krajach nordyckich.

Brzmi interesująco? Mamy świetne wieści! Od 2 lipca 2018 r. PLL LOT realizują bezpośrednie rejsy do Billund w królewskiej Danii. Loty odbywają się codziennie od poniedziałku do niedzieli.

Bezpośrednie loty do Skandynawii znajdziesz klikając TUTAJ >>

To już piąty kierunek naszego polskiego przewoźnika w Skandynawii. Na odkrycie czekają także: Oslo, Sztokholm, Göteborg i Kopenhaga. Teraz podróż do tych miast jest szybsza i bardziej komfortowa niż wcześniej!

NAJLEPSZE MIASTA NA CITY BREAK – TOP 5!

Billund, miasteczko LEGO

To miasto z pewnością zachwyci nie tylko najmłodszych, ale i obudzi wewnętrzne dziecko w każdym dorosłym. To właśnie tutaj, w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska, znajduje się Legoland – bajecznie kolorowa kraina zbudowana z 65 mln klocków LEGO. Potężną dawkę rodzinnej rozrywki dostarczy także safari w Zoo Givskud oraz park wodny Lalandia.

Leć do Billund i odkryj fantastyczny Legoland! >>

Legoland w Billund – największy Legoland na świecie

Tętniące życiem Oslo

Będąc w stolicy i jednocześnie największym mieście Norwegii warto odwiedzić wzniesiony tuż nad malowniczym fiordem Gmach Opery, który z daleka przypomina lodowiec. Do innych atrakcji miasta należy Muzeum Muncha oraz osobliwy Park Frogner z 212 rzeźbami Gustava Vigelanda.

Gmach opery w Oslo

Królewskie miasto Sztokholm

Sztokholm, jedna z najpiękniejszych stolic świata, często nazywana jest Wenecją Północy i tak samo, jak włoska stolica zakochanych oczarowuje odwiedzających. Miasto usytuowane jest na czternastu wyspach. Słynie z monumentalnego Pałacu Królewskiego i etnograficznego skansenu jeszcze z XIX wieku.

Riksdagshuset – siedziba parlamentu szwedzkiego i Szwedzkiego Banku Narodowego

Czarujący Göteborg

Żądni przygód na pewno będą zainteresowani rejsem po Kanale Gotyjskim, który łączy Sztokholm z Göteborgiem, ruchliwym miastem portowym na zachodnim wybrzeżu Szwecji. To tutaj znajduje się największy w Skandynawii Lunapark Lisberg, Muzeum Volvo, czy przepiękny Ogród Botaniczny, w którym uprawiane jest blisko 16 tys. gatunków roślin.

Palmiarnia w parku Trädgårdsföreningen w Gotebörgu

Kopenhaga, miasto Andersena

Ostatnim obowiązkowym kierunkiem jest Kopenhaga, największe miasto w Królestwie Danii, malowniczo położone nad cieśniną Sund. W samym sercu stolicy znajdują się Ogrody Tivoli z drewnianą górską kolejką Rutsjebanen z 1914 r. i najwyższą karuzelą świata Himmelskibet.
Miłośnicy natury będą zachwyceni pobliską wyspą Møn, która słynie z białych kredowych klifów ciągnących się na długości 7 km.

Nyhavn – kolorowy port w centrum Kopenhagi

A Wy? Które miasto najbardziej polecacie na weekendowy wypad?

Sprawdź najtańsze bilety oraz aktualne promocje PLL LOT! >>

Tekst powstał we współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.