Informacje

Nad morze

Planujesz wakacje i zastanawiasz się, czy nie pojechać nad morze? Najwyższy czas podjąć decyzję, którą nadmorską miejscowość odwiedzisz w tym roku! Przedstawiamy dwie miejscowości nad morzem w województwie zachodniopomorskim, do których warto pojechać w wakacje 2019.

 

Najważniejszymi kryteriami w wyborze miejscowości nad morzem, która sprawdzi się podczas wyjazdu wakacyjnego, są czyste plaże, atrakcyjne kwatery noclegowe oraz sprzyjająca odpoczynkowi okolica. Poniżej prezentujemy miejsca, do których naprawdę warto pojechać na urlop.

Najlepsze miasto uzdrowiskowe Kołobrzeg

Kołobrzeg, położony u ujścia rzeki Parsęty, jest jednym z największych polskich uzdrowisk. Miasto istnieje od VIII wieku, co czyni je jednym z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim. Znajduje się na granicy Pobrzeża Szczecińskiego i Pobrzeża Koszalińskiego. Kołobrzeg jest lokalnym ośrodkiem kulturalnym – latem w miejscowości odbywają się liczne koncerty i festiwale, takie jak Interfolk, czyli Międzynarodowe Spotkanie z Folklorem. Od kilkunastu lat w Kołobrzegu odbywa się też Sunrise Festival, czyli impreza, zrzeszająca fanów muzyki elektronicznej. W miejscowości Kołobrzeg noclegi znajdziesz w całym mieście. Możesz wybierać między kameralnymi domkami letniskowymi, pokojami w hotelu, prywatnych kwaterach czy pokojach w ośrodkach sanatoryjnych, których w Kołobrzegu jest ponad dwadzieścia.

Rewal – na zachód od Kołobrzegu

Rewal to miejscowość, której początki datuje się na XIV wiek. Położona jest na Pomorzu Zachodnim. Co roku Rewal odwiedzają liczni turyści zarówno z Polski, jak i zza granicy. W Rewalu znajdziesz bardzo dobrą bazę turystyczną. W miejscowości Rewal noclegi znajdziesz w pensjonatach i hotelach, które biegną wzdłuż wybrzeża. Bez względu na porę roku w Rewalu warto wybrać się na taras widokowy, który zbudowano na wysokim klifie. Można z niego obserwować Bałtyk bez względu na porę dnia czy roku. Rewal to doskonała miejscowość na wakacje z dziećmi, które będą mogły spędzić miło czas podczas przejażdżki Gryficką Koleją Wąskotorową lub pobawić się w Parku Wieloryba. Rewal leży na zachód od Kołobrzegu w odległości 46 km, co oznacza, że bez problemu możesz podczas urlopu odwiedzić obie miejscowości.

Jeśli nie nad morze, to gdzie?

Nie masz ochoty na wakacje nad morzem, ponieważ zniechęca Cię długa podróż czy tłumy turystów, których w letnim sezonie z pewnością będzie dużo nad Bałtykiem? Wybierz się do Ostrowa Wielkopolskiego. To miasto leży na Wysoczyźnie Kaliskiej nad Ołobokiem na nizinach w południowej Wielkopolsce. Ostrów Wielkopolski znajduje się na północno-zachodnich stokach Wzgórz Wysockich. To niewielki grzbiet morenowy o wysokości 189,4 m n.p.m. Ostatnim pasmem wzniesienia jest Golgota, która opada w kierunku zachodnim i południowym stromymi klifami. Z tego miejsca rozpościera się piękny widok na okolicę. W miejscowości Ostrów Wielkopolski noclegi warto zarezerwować zarówno w centrum miasta, jak i w miejscowościach ościennych. Dobrym przykładem może być wieś Antonin, która pełni rolę ośrodka turystycznego na skraju Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy z kąpieliskiem i domkami kempingowymi.