Informacje

NOWOŚĆ! Bezpośrednie połączenie z Polski do Indii!

Malownicze ogrody, gwarne targowiska i aromatyczna kuchnia. Barwne Delhi od lat fascynuje mieszkańców niemal wszystkich zakątków świata. To tu bije serce Indii.

Liczące ponad 3 tys. lat Delhi to kwintesencja współczesnych Indii. Egzotyczna kultura, zabytki z okresu Wielkich Mogołów i aromatyczna kuchnia sprawiają, że jest punktem obowiązkowym każdego miłośnika dalekich podróży. Zwłaszcza teraz, gdy długo oczekiwane połączenie LOT-u stało się faktem.

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają nowe połączenie do Delhi. Pierwszy Dreamliner wyląduje w sercu Indii na Delhi Airport już 11 września 2019 roku. Będzie to najkrótsza i najwygodniejsza podróż z Polski do Indii.

Oferta bezpośrednich lotów z Polski do Indii >>

Bezpośredni rejs z Warszawy do stolicy Indii potrwa niespełna 7 godzin, podczas których pasażerowie pokonają trasę 5 271 km. Połączenie będzie realizowane wyłącznie nowoczesnymi samolotami szerokokadłubowymi – Boeingami 787 Dreamliner.

To 5. kierunek naszego narodowego przewodnika na Dalekim Wschodzie (po Pekinie, Tokio, Seulu i Singapurze). Bilety na nowe połączenie są już dostępne na lot.com.

Zarezerwuj lot do Delhi w promocyjnej cenie >>

Pałac Prezydencki (Rashtrapati Bhavan) na tle zachodu słońca

Delhi – główne atrakcje miasta

Zwiedzanie warto rozpocząć od starego miasta Delhi. W jego centrum, na wzgórzu, znajdziecie Wielki Meczet (Dżama Masdżid) z XVII wieku. Jest to druga największa muzułmańska budowla sakralna Indii – może pomieścić nawet 25 tysięcy osób. Wzniósł go Szahdżahan, budowniczy Tadź Mahal.

W pobliżu znajduje się Czerwony Fort (Lal Qil'ah) – mogolska forteca z czerwonego piaskowca, wpisana na listę UNESCO oraz tętniący życiem Plac Księżycowy (Chandni Chowk) – jeden z najstarszych i najbardziej zatłoczonych rynków w stolicy.

Jeden z największych meczetów w Indiach – Dżama Masdżid

W Nowym Delhi z kolei będziecie mieli okazję zobaczyć m.in. przepiękny Grobowiec Humayuna, miejsce ostatniego spoczynku władcy Indii z dynastii Wielkich Mogołów. Niedaleko znajduje się Brama Indii, czyli 42-metrowy łuk triumfalny zbudowany ku chwale indyjskich żołnierzy, którzy polegli na wojnach.

Grobowiec Humajuna w Nowym  Delhi

Jadąc dalej na południe miasta, dotrzecie do XIII-wiecznego Kutb Minar. Jest to licząca 73 metry wieża wybudowana na znak zwycięstwa przez Kutb-ud-din-Ajbak.

Godna uwagi jest również Świątynia Lotosu – największa świątynia bahaistyczna Indii. Wejdziecie do niej przez jedne z dziewięciu wejść, które symbolizują dziewięć głównych religii i ich jedność.

Świątynia Lotosu

W przerwie od zwiedzania skosztujecie lokalnych przysmaków, które czarują aromatem i bogactwem przypraw. Szczególnie polecamy słynnego kurczaka tikka, czyli przepyszne kremowe curry, a do picia słodką, aromatyczną chai masala.

Po pamiątki warto wybrać się na największy na świecie targ przypraw. Znajdziecie go przy alei Khari Baoli.

Targ przypraw przy alei Khari Baoli

Stolica kraju to dopiero początek fascynującej podróży po północnych Indiach. Kolejnym przystankiem może być Agra, do której dojedziemy pociągiem ekspresowym Gatimaan w zaledwie 1,5 godziny. To właśnie tam znajduje się legendarny Tadź Mahal, jeden z siedmiu nowych cudów świata.

LOT-em do Delhi już od września!

Jeśli myślicie o podróży do Delhi, koniecznie sprawdźcie szczegóły nowego połączenia LOT-u. Rejsy do stolicy Indii będą obywać się we wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele.

Ich dokładne ceny znajdzie klikając TUTAJ.

Wpis powstał we współpracy z PLL LOT.