Informacje

Jak w rozpędzonym świecie włączyć wolny bieg i wśród codziennych obowiązków pozwolić sobie na odrobinę lenistwa? Warto zaplanować relaksujący pobyt w trybie slow w hotelu ze spa blisko Kołobrzegu.

 

W ostatnim czasie na popularności zyskuje idea wolnego podróżowania. Zamiast szalonego pędu za najważniejszymi atrakcjami turystycznymi proponuje głębokie zanurzenie się w nowej rzeczywistości i uważne spojrzenie na siebie poprzez jej pryzmat. W taki sposób można doświadczać każdego zakamarka świata, jednak niektóre rejony szczególnie sprzyjają podróżowaniu w trybie slow. W Polsce można do nich zaliczyć niewielkie, nadbałtyckie miasteczka, w których dobrym celem podróży bez pośpiechu może być klimatyczny hotel ze Spa nad morzem. Bodźce zewnętrzne, jakie atakują nas na co dzień, tam są znacznie ograniczone, a gdy brakuje czynników rozpraszających uwagę, łatwiej dostrzec to, co tkwi w głębi lokalnej kultury, ale i nas samych. Jak spędzić urlop w hotelu ze Spa blisko Kołobrzegu, chcąc kierować się zasadami slow travel?

Wejdź w tryb offline

Przede wszystkim trzeba się oderwać do tego, z czym jesteśmy związani na co dzień. Pracę zostawiamy w biurze, zapominamy o obowiązkach domowych i rozstajemy się z telefonem. To ostatnie zadanie może okazać się najtrudniejsze, nie sposób jednak naprawdę głęboko przyjrzeć się sobie w ekranie telefonu, wrzucając zdjęcie znad morza na Instagram czy czekając na lajki na Facebooku. Tylko urlop od mediów społecznościowych pozwoli skupić się na tym, co dzieje się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz nas. Szybko się wtedy okaże, że czas płynie wolniej, a w jego miarowym rytmie stopniowo otwierają się nowe perspektywy i pojawiają rzadkie doświadczenia.

hotel z basenem

Wrzuć na luz w Spa nad morzem

Szczególnie można to odczuć w sytuacjach błogiego nicnierobienia: podczas medytacji, leniwego spaceru brzegiem Bałtyku czy relaksu w Spa. Te aktywności harmonijnie wpływają na ciało i umysł, przywracając między nimi równowagę. Wywołują radość z bycia tu i teraz, sprzyjają refleksji, uwalniają kreatywność, napawają spokojem. Hotel ze Spa blisko Kołobrzegu stworzy ku temu szczególne warunki.

Postaw na ekologię

Przy jego wyborze powinno się kierować także ekologią, która jest kolejnym wyznacznikiem podróżowania w trybie slow. Celem jest zminimalizowanie podczas wyjazdu negatywnego wpływu na środowisko. W nadmorskiej miejscowości Grzybowo hotel z basenem Saltic jest prowadzony zgodnie z zasadami dbałości o przyrodę. Segreguje się w nim odpady, oszczędza prąd i wodę, ogranicza zużycie plastiku, a w Spa stosuje wyłącznie naturalne kosmetyki. W ten sposób bliskość z naturą wyraża się nie tylko w wyjątkowym położeniu tego hotelu ze Spa nad morzem, ale i w troskliwym podejściu do otaczającego świata przyrody.

Szukaj autentyzmu

Slow travel skupia się także na doświadczaniu w każdym miejscu tego, co autentyczne. Może się to odbyć na przykład przez poznanie lokalnej kultury czy skosztowanie regionalnej kuchni. W spokojnej wiosce Grzybowo hotel z basenem po mentalnej podróży w głąb siebie w Spa zabiera w jeszcze jedną podróż - kulinarną, tym razem w trybie slow food, aby rozsmakować się w daniach powstałych na bazie świeżych, ekologicznych produktów od zaufanych dostawców z okolicy. Taka otwartość na autentyzm pomoże zrealizować jeszcze jedną zasadę slow travel - poczuć się jak u siebie, bez względu na to, czy jest się na egzotycznej wyspie na końcu świata, czy w przytulnych wnętrzach hotelu ze spa blisko Kołobrzegu.