Informacje

wyjazd na walentynki

Walentynki nie mają w Polsce długiej tradycji, choć na dobre zadomowiły się już w naszej kulturze. Można to „święto” lubić lub nie, ale na pewno nie da się obok niego przejść obojętnie – zwłaszcza w zalewie serduszek, misiów i miłosnych piosenek w centrach handlowych. W tym roku chcesz zaskoczyć swoją drugą połówkę i zorganizować dla niej niezapomniane walentynki? W takim razie nasz poradnik powinien Ci się przydać. Zebraliśmy w nim kilka ciekawych propozycji na romantyczne spędzenie walentynek, niekoniecznie 14 lutego, ale np. w sąsiadujący z tą datą weekend.

 

Pobyt w hotelu SPA & Wellness

To zawsze dobry pomysł na spędzenie walentynkowego wieczoru, nocy, a może nawet przedłużonego weekendu. Hotel SPA & Wellness stworzy Wam warunki do komfortowego wypoczynku, umożliwiając skupienie się na sobie i oddanie wszelkim dostępnym przyjemnościom dla ducha i ciała. Koniecznie sprawdź więc oferty pakietowe przygotowane z okazji walentynek przez czołowe hotele SPA & Wellness w Polsce – rekomendowanym wyborem będzie czterogwiazdkowy Hotel BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej.

Hotel ten oferuje dostęp do znakomicie wyposażonej strefy Wellness BUKOVINA, w której możecie skorzystać z licznych zabiegów i masaży dla dwojga (m.in. atrakcyjny pakiet Time Together). Dodatkowo goście hotelu mogą bez ograniczeń korzystać ze strefy basenowej oraz zakosztować relaksu w strefie SPA, obejmującej m.in. aż 8 saun czy jacuzzi z gorącą wodą termalną.

Cały dzień w basenach termalnych

Jest jeszcze jeden mocny powód, dla którego warto zorganizować walentynki w Hotelu BUKOVINA. To znajdujące się w tym samym miejscu Termy BUKOVINA (https://www.termybukovina.pl) – jeden z najnowocześniejszych i najwyżej ocenianych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną (pozyskiwaną z głębokości aż 2400 metrów).

Kąpiele termalne mają doskonały wpływ na ciało i umysł. Woda zasilająca Termy BUKOVINA zawiera aż 28 najcenniejszych minerałów, mając wybitne właściwości kosmetyczne. Wygładza i ujędrnia skórę, wspiera terapię chorób dermatologicznych i różnych dermatoz (np. AZS, łuszczyca, trądzik), doskonale relaksuje, ma działanie przeciwreumatyczne, łagodzi napięcie mięśniowe, reguluje ciśnienie krwi.

Dlatego wizyta w termach, a szczególnie połączona z pobytem w eleganckim hotelu z rozbudowaną ofertą wellness, to wręcz idealny pomysł na walentynki – i to wcale nie taki oczywisty.

Kolacja w nietypowych okolicznościach

Choć sama kolacja może się wydawać dość sztampowym pomysłem na to, gdzie spędzić walentynki, to przecież nikt nie powiedział, że musi być nudno. Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie sobie pozwolić na wyjazd poza miasto czy pobyt w hotelu, to koniecznie sprawdź, czy w okolicy nie działa restauracja serwująca dania w wyjątkowo oryginalny sposób.

Przykładem mogą być restauracje, w których… je się w całkowitej ciemności. Tak nietypowe okoliczności mają sprzyjać jeszcze lepszemu rozpoznawaniu smaków i docenieniu walorów kulinarnych serwowanych dań.

Wieczór z degustacją wina

Kolacja, nawet jedzona po ciemku, wydaje Ci się niegodna tak wyjątkowego wieczoru? W takim razie co powiesz na połączenie jedzenia z degustacją wysokiej klasy win? Na takie atrakcje można liczyć nie tylko w lokalnych restauracjach, ale też w dobrych winiarniach i sklepach oferujących wina z całego świata.

Jeśli oboje uwielbiacie ten alkohol, to rozważ także zorganizowanie wyjazdu do jednej z polskich winnic – ich zagłębiem jest województwo lubuskie (zwłaszcza okolice Zielonej Góry).

City break

Uwielbiacie podróżować, odkrywać nowe miejsca, ale macie mało czasu? City break jest idealną opcją dla Was – nie tylko na walentynki. Krótkie, najczęściej weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie zakątków Polski i Europy wcale nie wymagają intensywnych przygotowań czy pokaźnego budżetu. W naszym kraju wciąż jest mnóstwo pięknych miejsc do zobaczenia, które nie funkcjonują w świadomości przeciętnego turysty – szukajcie ich chociażby na ścianie wschodniej oraz w Małopolsce, niekoniecznie na Podhalu.

Walentynki z dreszczykiem

Na koniec propozycja, która na pewno powinna przypaść do gustu fanom spędzania czasu we dwoje w dość oryginalny sposób. Choć walentynki jednoznacznie kojarzą się z romantycznymi sytuacjami, to dlaczego w tym roku nie spróbować czegoś innego? Pomyśl np. o zwiedzaniu zabytkowej kopalni – tutaj dobrym wyborem będzie kopalnia w Wieliczce czy w Bochni. Silne emocje będą gwarantowane, a do tego spędzicie razem czas aktywnie i pożytecznie, poznając kawał pasjonującej historii naszego kraju.

Potrzebujesz jeszcze innych inspiracji? Ciekawe pomysły na walentynki znajdziesz w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/gdzie-na-walentynki-6-pomyslow-na-romantyczny-pobyt-w-termach-bukovina.