Zamki, Zabytki,Muzea w Polsce

Spokojny, położony pomiędzy jeziorami Sztum sprawia wrażenie nieco sennego miasteczka, w którym czas się zatrzymał. W tym mieście czekają jednak na turystów nie lada atrakcje, a wycieczki po okolicy miasta mogą dostarczyć wielu mocnych wrażeń. Sztum – miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim. Siedziba powiatu sztumskiego oraz gminy miejsko-wiejskiej Sztum. Położone nad jeziorami: Zajezierskim i Barlewickim. Czym może oczarować Sztum?

 

  • Sztum kusi przede wszystkim wspaniałymi zabytkami z czasów średniowiecza. Zachował się tu krzyżacki zamek, który jest najważniejszą atrakcją i magnesem przyciągającym tu wycieczki z całej Polski.
  • Innym ważnym obiektem pamiętającym czasy średniowiecza jest wzniesiony w XV wieku kościół św. Anny, który znajduje się w pobliżu krzyżackiego zamku. Dla miłośników nieco bardziej współczesnych atrakcji wielką atrakcją tej miejscowości może się okazać działająca tu placówka, w której gromadzone są przedmioty związane z Indianami Ameryki Północnej.
  • Sztum może się również pochwalić doskonałymi warunkami do wypoczynku, nad wodami pobliskiego jeziora Zajezierskiego czekają i malownicze plaże, i kąpielisko. Tu każdy może liczyć na dobrą zabawę oraz możliwość relaksu w wyjątkowo pięknym otoczeniu.
  • Warto zobaczyć także głaz upamiętniający podpisanie rozejmu polsko-szwedzkiego w Sztumskiej Wsi (1635 r.)
  • polecamy odwiedzić zabytkowe dworki w miejscowościach: Zajezierze, Michorowo, Cygusy, Czernin, Waplewo, Stążki, Ramzy Małe, Mleczewo, Wilczewo

Address : Radius :