Zamki, Zabytki,Muzea w Polsce

Zamek w Mosznej w województwie Opolskim, koło Krapkowic

Województwo opolskie może się oczarować zabytkiem wyjątkowym. To zamek, dzięki któremu Moszna od lat jest wyjątkowo chętnie odwiedzana. Bajkowy obiekt otoczony wspaniałym parkiem jest jednym z najważniejszych zabytków na terenie Opolszczyzny i wizytówką tego regionu. Tutaj pomiędzy 1866 a 1945 rokiem rezydował śląski ród potentatów przemysłowych Tiele-Wincklerów.

Moszna (Pałac w Mosznej (niem. Schloß Moschen. Die Residenz der Thiele-Winckler) )to przede wszystkim wyjątkowe rozwiązanie architektoniczne. Tutejszy zamek to mieszanka różnych stylów w architekturze, które wspólnie tworzą dość dziwny, a jednocześnie fascynujący obiekt. Bajkowa Moszna przyciąga, a wycieczki z chęcią zwiedzają z park, i zamkowe wnętrza. Zbudowany na przełomie XIX i XX wieku urzeka swymi licznymi wieżami, jest ich aż 99, a każda z nich ma swój własny styl i niezwykłą formę.

Zamkowe wnętrza również mogą się pochwalić niezwykłymi ciekawostkami. Wiadomo, że ta okazała rezydencja posiada aż 365 pomieszczeń. Obecnie większość z nich służy goszczącym w tutejszym ośrodku kuracjuszom, jednak niektóre zostały udostępnione do zwiedzania. Uwagę przyciąga jadalnia, warto też zobaczyć salon oraz salę myśliwską. Obiektem wyjątkowym jest zamkowa kaplica, do której wnętrza również można zajrzeć w towarzystwie miejscowego przewodnika. Warto też poszerzyć program wycieczki po tym miejscu i zajrzeć do palmiarnii. Dla tych, którzy szukają wyjątkowych atrakcji, doskonałą porą na wizytę w tym miejscu jest miesiąc  maj. Odbywający się tu wówczas Festiwal Kwitnących Azalii jest wielkim atutem dla miłośników muzyki i pięknych kwiatów.

Adres i dojazd do Zamku w Mosznej

  • Adres: Zamkowa 1,  Moszna
  • Moszna leży w województwie Opolskim, powiecie Krapkowickim w Gminie Strzeleczki, (35 kilometrów od Opola) na szlaku między Prudnikiem a Krapkowicami. Dojazd z Opola oraz z Prudnika od drogi wojewódzkiej nr 414, dojazd z Krapkowic od drogi wojewódzkiej nr 409.
  • Jadąc autostradą A4 od Wrocławia należy zjechać wyjazdem nr 241(Racibórz, Opole), a jadąc A4 od  Katowic wyjazdem nr 248 (Krapkowice, Gogolin). Następnie obieramy kierunek na Krapkowice, a następnie na Prudnik.

Address : Radius :